Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Készítettem egy ilyen szerkent...

Készítettem egy ilyen szerkentyüt, abból a célból, hogy kisérletezés közben, ne a házban levő biztosítékot vágja le a túláram. Vajon jól kötöttem be?

Figyelt kérdés

Fázist és a nullát úgy kötöttem, ahogy mutatja a bíztosítékon a jel(N), amikor bedugom a dugaljba ügyelek, hogy megfelelő pozicióba tegyem(Fázis, Null).A tegnap rákötöttem három hősugárzót. ami összesen 18 ampert vett fe,és mégsem csapott le a bíztosíték.Igaz csdak kb 10 másodpercig hagytam.Úgy tudom a bíztosítékon a C , azt jelenti hogy 16 ampert bír meg.Akkor hogy hogy bírta a 18 ampert is?

Így néz ki


[link]


[link]


2017. nov. 21. 11:36
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:

Hibajavítás :

Igaz csak kb 10 másodpercig hagytam.Úgy tudom a bíztosítékon a C16 , azt jelenti hogy 16 ampert bír meg.

2017. nov. 21. 11:38
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

A C azt jelenti hogy lassú kioldású, ezért is birta el neked pár másodpercdig a 18A-t.

Hossszútávon viszont nem fog átengedni 18-t.

2017. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Azon ami nem lassú kioldású, mit ír?Nekem olyan kellene.
2017. nov. 21. 11:52
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
2017. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
köszi
2017. nov. 21. 12:20
 6/38 anonim ***** válasza:

Egy előző kérdésedre adott válaszom:

"Na kedves kérdező, úgy gondolom ez az a pont, amikor mindenki számára világossá vált, hogy semmit nem értettél meg az előzőekből és minden további segítség csak egy halálos áramütés felé terelget téged. Ilyen formán részemről befejezettnek tekintem a kérdéseid megválaszolását a későbbiekben, illetve erre kérem a többi válaszolót is!"

2017. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

"A C azt jelenti hogy lassú kioldású, ezért is birta el neked pár másodpercig a 18A-t."

Bocs, ez annyira nem precíz, mint kéne, a névlegesnél nagyobbat bírnak el, például a B jelleggörbés vizsgálati követelménye az, hogy 1,13 névlegesnél 1 órán belül ne oldjon ki. Az 1 óra meg azért eléggé hosszú táv.

2017. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Wadmalac ***** válasza:

Kérdés, hogy a fali vezetékezés meg a konnektor hogy viseli ezt a plusz 2 ampert.

És most elgondolkodtam, hogy a ház adott falbéli vezetékre menő biztosítéka milyen. Ha ott 16 amperes vonal van, elgondolkodtató, hogy annak a biztije, kismegszakítója miért nem oldott le. A ház kapcsolódobozában is c-s lusta olvadóbiztik vagy megszakítók ülnek? Neadjisten 16 amperes otthoni hálózatra nagyobb megszakítók vannak betéve?

Mondjuk húszasok?

2017. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nálam még nem volt lecserélve a régi biztos1ték tábla.Csak két becsavarható bíztosítékom van,tehát ezen a kettőn van minden.A Világítás és a dugaljak..minden.Az egyik biztosíték azthiszem 20 amperos, a másik 16.Régebb csak egy darab drótocska volt betéve ha kiégett belőle a drót.Amikor vásároltam az uj gyári biztosítékokat akkor fogalmam sem volt, hogy hány amperost kell betenni.A falban levő vezetékek aluminiumok....Szerinted hány amperos becsavarhatós biztosítékot tegyek be ebben az esetben?
2017. nov. 21. 13:17
 10/38 Wadmalac ***** válasza:

Ha az a kérdező vagy, aki korábbi kérdésekben állítja, hogy csak elméletben teszi meg a hajmeresztő kísérlet-ötleteit és ezren próbálják, hiába, lebeszélni a hiányos tudással életveszélyes kísérletezgetésről, akkor itt a bizonyíték, hogy de, igenis "élesben" megy a kísérletezgetés.

Innentől minden lebeszélésen kívüli segítség kimeríti a gondatlan veszélyeztetésben való részvétel fogalmát.


Úgy látom, nincs más megoldás, valakinek rád kéne kötnie két boxkesztyűt és úgy hátrakötni a kezed, plusz még egy műanyag szájkosár áramvezető megnyalása ellen.

2017. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!