Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Készítettem egy ilyen szerkent...

Készítettem egy ilyen szerkentyüt, abból a célból, hogy kisérletezés közben, ne a házban levő biztosítékot vágja le a túláram. Vajon jól kötöttem be?

Figyelt kérdés

Fázist és a nullát úgy kötöttem, ahogy mutatja a bíztosítékon a jel(N), amikor bedugom a dugaljba ügyelek, hogy megfelelő pozicióba tegyem(Fázis, Null).A tegnap rákötöttem három hősugárzót. ami összesen 18 ampert vett fe,és mégsem csapott le a bíztosíték.Igaz csdak kb 10 másodpercig hagytam.Úgy tudom a bíztosítékon a C , azt jelenti hogy 16 ampert bír meg.Akkor hogy hogy bírta a 18 ampert is?

Így néz ki


[link]


[link]


2017. nov. 21. 11:36
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Mi ebben a rossz?Épp ezért készítettem ezt a biztosítékot, hogy lekapcsoljon nagyobb áram esetén és ne a házban levő huzalt terhelje.Ok. akkor mondd meg hány amperos biztosítékot tegyek be? Két 16 amperost, vagy két 20 amperost?
2017. nov. 21. 13:29
 12/38 A kérdező kommentje:
És a azt a földelése kísérletet tényleg nem végeztem el.Csak olyanokat végzek ami legrosszabb esetben kiégeti a házban a biztosítékot, semmi egyebet.
2017. nov. 21. 13:31
 13/38 A kérdező kommentje:
És ,ha hiszed, hanem Vadmalac,eddigi kevés kisérletem során még EGYSZERSEM égett ki egy bíztosíték sem.
2017. nov. 21. 14:05
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, milyen ismereteket akarsz szerezni, amihez 10+ amperek kellenek hálózati feszültségen.


Ahogy korábban már írtam, nem csak a saját életedet és biztonságodat veszélyezteted. Akár elfogadod, akár nem, így van.

2017. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Miért nem SELV/PELV kísérleteket végzel? Azzal is rengeteg dolog megtanulható. Mire vagy kiváncsi? Amit teszel ön és közveszélyés (nem csak téged ölhet meg az áram, hanem a környezetedben lakókat is). Vagy azt teszteled, hogy meddig mehetsz el a gyakorin és csak egy sima troll vagy? Komolyan nem értem, ha ennyire érdekel miért nem mész el egy villanyszerelő OKJ-re ahol legalább az alapokat megtanulnád, pár hét alatt. És látszik, hogy fogalmad sincs mit csinálsz. Egyáltalán én az értelmét sem látom, hogy mire akarsz kilukadni? Mi az egésszel a célod?
2017. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Az a célom, hogy megtanuljak mindent amit a villamosságról tudni lehet.Ha netalán a mostani munkahelyem megszünik ,( ami teljesen más ágazat mint a villamosság), akkor a villamossággal szeretnék foglalkozni,háztartási gépeket javítani ,motorokat javítani, összeszerelni,stb
2017. nov. 22. 07:11
 17/38 Wadmalac ***** válasza:

"Ha netalán a mostani munkahelyem megszünik ,( ami teljesen más ágazat mint a villamosság), akkor a villamossággal szeretnék foglalkozni,háztartási gépeket javítani ,motorokat javítani, összeszerelni,stb"

Akkor szépen el kell végezni egy átképző tanfolyamot, szakvizsgát erre a célra, nem netről próbálni hiányossága miatt életveszélyes ismereteket összeszedni.

Nem tudom, mit nem lehet ezen megérteni, hogy ez életveszélyes próbálkozás.

2017. nov. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
De most amig van munkahelyem nincs időm tanfolyamra járni,és gondoltam, hogy addig is szabad időmben ismerkedek a villamossággal,könyvekból, internetről,gyak kérdésekből...
2017. nov. 22. 08:09
 19/38 anonim ***** válasza:

Kérdező: SELV/PELV a kulcsszó.


De ez továbbra sem az a szakma amit meg lehet tanulni netről. És amint látszik, borzalmas mértékig hiányzik neked az összes alapfogalom. Iratkozz be egy tanfolyamra. Vannak levelező rendszerű tanfolyamok amiket munka mellett akár hétvégenként is el lehet végezni. Felfogtad már, hogy ön és közveszélyes amit csinálsz? És mindenki aki "jobb szándékkal segít" büncselekményt követ el.

2017. nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Kidobtad az általános iskolás fizika könyveidet? Abban már van szó olyan fogalmakról a villamossággal kapcsolatban, ami itt neked nem megy. Javaslom, indulj el a következő úton:

általános iskolai fizika villamosságtan része

középiskolai fizika villamosságtan része

elektrotechnika/villamosságtan című könyvek

ÉS EUZEKUTÁN már fel tudod mérni, milyen szakirodalmat kell elolvasnod ahhoz, hogy a tegnapelőtti gondolataid elméleti hátterét értsed.

2017. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!