Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Készítettem egy ilyen szerkent...

Készítettem egy ilyen szerkentyüt, abból a célból, hogy kisérletezés közben, ne a házban levő biztosítékot vágja le a túláram. Vajon jól kötöttem be?

Figyelt kérdés

Fázist és a nullát úgy kötöttem, ahogy mutatja a bíztosítékon a jel(N), amikor bedugom a dugaljba ügyelek, hogy megfelelő pozicióba tegyem(Fázis, Null).A tegnap rákötöttem három hősugárzót. ami összesen 18 ampert vett fe,és mégsem csapott le a bíztosíték.Igaz csdak kb 10 másodpercig hagytam.Úgy tudom a bíztosítékon a C , azt jelenti hogy 16 ampert bír meg.Akkor hogy hogy bírta a 18 ampert is?

Így néz ki


[link]


[link]


2017. nov. 21. 11:36
1 2 3 4
 31/38 Wadmalac ***** válasza:

"edison semmit nem talált fel a villamosszéken kívül."


[link]

2018. jan. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Wadmalac ***** válasza:

"tömeggyilkos volt és állatkokat végzett ki."

Mi a f....?

2018. jan. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Wadmalac ***** válasza:

"Talán nem hallottál még az áramháborúról??"


Basszus, attól, hogy szerepel benne a háború szó, mi a szent xartól lenne tömeggyilkos?

A fogalom nem takar mást, mint Edison és tesla harcát a DC/AC bevezetésére. Ez üzleti és propaganda-harc volt, nem utcai lövöldözés.

Ehh...

2018. jan. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 nagyepf_MacGyver ***** válasza:

Nem utcai lövöldözés.

Épp azért fogja kiírani magát néhány 100 év múlv a az emberiség mert magán kívül sem állatot sem növényt sem tárgyat nem képes tisztelni és becsülni.

Annak idején mondta fizika tanárom hogy a fizikánál csak a tisztelet és a becsület fontosabb.

Attól hogy edison nem embereket lőtt agyon hanem állatokat végzett ki váltóárammal ugyanúgy tömeggyilkos.

2018. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Nem Edison volt az egyetlen, aki állatokon kísérletezett az elektromosság hatásait illetően.

Ma ezt elítéljük, az eredményeik nélkül viszont sehol sem lennénk, mivel az áramütéses baleseteket nem nagyon lehet feldolgozásra alkalmas pontossággal rekonstruálni. Még a legújabb IEC kiadványok is azoknak a birkáknak, kutyáknak, stb nem önkéntes hozzájárulásait tartalmazzák.

2018. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 nagyepf_MacGyver ***** válasza:

Természetes hogy elítéjük.

Én annyira elmebeteg vagyok hogy magamon kísérletezek.

Ütött már agyon 230V AC 50Hz 8 mA,325 V DC 20 mA,még mikró trafó 2kVos kimenete is csapott meg(a vasmag földelve volt) mégis életben vagyok.

Az olyan különcökre,holdkórosokra mint én valami őrangyal vigyázhat

2018. jan. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Wadmalac ***** válasza:
49%

Szerintem nagyon álszent dolog elítélni tudományos felfedezéseket, fejlődési irányokat és közben élvezni annak eredményeit.

Az általad felhasznált akármilyen higiéniai termékek kikísérletezése, tesztelése és gyártása közben olyan mennyiségű nyúl, patkány stb. lett kinyírva, hogy ahhoz képest Edison agyoncsapott elefántja a kisnyúl.

2018. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 nagyepf_MacGyver ***** válasza:

Az általad felhasznált akármilyen higiéniai termékek kikísérletezése, tesztelése és gyártása közben olyan mennyiségű nyúl, patkány stb. lett kinyírva, hogy ahhoz képest Edison agyoncsapott elefántja a kisnyúl.

ANNAK IDEJÉN NAGYANÁINK CSAK A DISZNÓT VÁTÁK LE HA SZAPPANT KELLET FŐZNI.A HIGIÉNIA MEG VOLT OLDVA ÉS NEM KELLET NYULAT KINYÍRNI ÉRTE.

2018. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!