Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Készítettem egy ilyen szerkent...

Készítettem egy ilyen szerkentyüt, abból a célból, hogy kisérletezés közben, ne a házban levő biztosítékot vágja le a túláram. Vajon jól kötöttem be?

Figyelt kérdés

Fázist és a nullát úgy kötöttem, ahogy mutatja a bíztosítékon a jel(N), amikor bedugom a dugaljba ügyelek, hogy megfelelő pozicióba tegyem(Fázis, Null).A tegnap rákötöttem három hősugárzót. ami összesen 18 ampert vett fe,és mégsem csapott le a bíztosíték.Igaz csdak kb 10 másodpercig hagytam.Úgy tudom a bíztosítékon a C , azt jelenti hogy 16 ampert bír meg.Akkor hogy hogy bírta a 18 ampert is?

Így néz ki


[link]


[link]


2017. nov. 21. 11:36
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Tudod. lehet nevetségesen hangzik, de mielőtt valami veszélyesebbet kisérletezem szoktam azelőtt imádkozni,és eddig a Jó Isten meg is segített mindig,hogy ne történjen semmi baj.S ti néha olyan nagyra vagytok a tudományotokkal, mintha ti találtátok volna fel a természet alaptörvényeit, pedig valójában Isten az aki nagyra kéne magát tartsa, aki minden dolgot megteremtett, és a fizika törvényeivel igazgat, irányít.Mi az ő tudománya Tesla, Edison, Newton, st,stb,..és a ti tudományotokhoz képest? :)
2017. nov. 22. 10:38
 22/38 A kérdező kommentje:
És biztos nevetségesnek tünik nektek,hogy még kiolvadós bíztosítékom van,de itt Erdélyben,vagyis Romániában még elék sok házban ilyen van,nem tehetek róla ha nem cserélték még le a villanyosok.Egyes házakban megtették, nálunk még nem.Nem mindenki születik Magyarországon ,vannak elmaradottabb vidékek is, pont azért mert a nagy Románia, direkt nem akarja ,hogy a magyar lakta régiók fejlődjenek...Nekem még néha az is nehéz,hogy pontosan megnevezzem az eszközöket,ahogy ti mondjátok,mert nálunk sok mindent másképp mondanak,összekeverve románnal..pl nálatok dugalj..nálunk konektor,priza..nálatok tápegység ,nálunk adapter,nálatok fütőtest, nálunk radiátor...stb,stb...
2017. nov. 22. 11:22
 23/38 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Tudod. lehet nevetségesen hangzik, de mielőtt valami veszélyesebbet kisérletezem szoktam azelőtt imádkozni,és eddig a Jó Isten meg is segített mindig,hogy ne történjen semmi baj."

Bíróságnál arrafelé felmentést ad, hogy ha agyonversz valakit árammal, vagy háztűzben hal meg a mókolás miatt, akkor bemondod, hogy Isten akarata volt?


"pedig valójában Isten az aki nagyra kéne magát tartsa, aki minden dolgot megteremtett"

Ja. Csakhogy nem teremtette belénk az Ohm-törvény stb. ismeretét, ezért meg kell tanulni, mert az áram sem ad felmentést a nem ismerőinek áramütés alól.


"

"S ti néha olyan nagyra vagytok a tudományotokkal, mintha ti találtátok volna fel a természet alaptörvényeit"

Nagyra vagyunk magunkkal ,mert próbáljuk megakadályozni, hogy embert ölj?

Na elmész aztán a...


"Mi az ő tudománya Tesla, Edison, Newton, st,stb,..és a ti tudományotokhoz képest? :)"

Isten ide vagy oda, a hálózati feszültség megöl, érted?


"És biztos nevetségesnek tünik nektek,hogy még kiolvadós bíztosítékom van"

Ezt senki sem mondta. Egyszerűen tény, hogy az életvédelmi szempontból veszélyesebb, mint egy kismegszakító. Az általad leírt patkolásokról nem is beszélve.


"Nem mindenki születik Magyarországon"

Tény. És akkor mi van? A körülmények rosszabbak, lehet, de az miért is engedélyezne felkészültség nélküli életveszélyes mókolást?



De még mindig a lényeget nem érted, addig, amíg nincs biztos tudás a birtokodban, nem nyúlész hozzá!

Nem kísérletezgetsz!


Imádkozz, ha akarsz, senki nem fog lenézni érte, de az imára bízni, hogy ne ölj meg senkit, na ez önmagában börtönt érdemelne.

2017. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

"Imádkozz, ha akarsz, senki nem fog lenézni érte, de az imára bízni, hogy ne ölj meg senkit, na ez önmagában börtönt érdemelne"

De mondd, mivel tudnák megölni valakit?Egyszer tettem azt,hogy vettem egy olyan müszert amivel lehet a motor forgását szabályozni.Rá is tettem egy kiszerelt villanymotort és megpróbáltam.Müködött.A motor forgását letudtam lassitani a potmérővel.És mivel összeszereltem egy ebayról vett amper,volt és hz mérőt is ,láttam, hogy amikor csavarom le a potmétert a motor lassaban forog, esik a feszültség, esik az amper is, sőt még a frekvencia is lement 50 hz ről(már nem emlékszem pontosan mennyire).Mint mát biztosan tudjátok van egy autóba való vizbontom is, ami egyenárammal megy.Szinten összekötöttem egy szimpla ebayról vett egyenirányítót .És megpróbáltam hogy ezt a két müszert összekötve végezzek vizbontást,arra gondolva,hogy a potmétert lecsvarva úgy mint a motor esetében fog csökkeni a feszültség és az áramerősség is, igy nem lehet gond, de viszont több durranógáz fog fejlődni mint a szimpla 12 voltos akkumulátorról, vagy töltőről.Akkor még nem gondoltam, hogy nem úgy fog müködni mint a motor esetében.Észrevettem,hogy nagyon sok amper jött ki hiába csavartam a potmétert majdnem minimumra.Ennyi volt a veszélyes kíséret,Pár másodpercig tartott,de nem ütött ki egy bíztosítékot sem,és nem öltem meg senkit sem.Mondd, hogyan lehet megölni igy valakit? Egyedül végeztem,nem volt a közelemben senki.A multkor meg annyi volt, hogy egy 24 voltos 30 amperes tápról akartam vizet bontani ,ami kb egy percig ment, aztán megállott.Nem föstölt, nem gyúlt meg...Aztán kibontottam,hogy nézzem meg hogy neme a biztosíték égett ki, mert még jártam igy az inverterrel.Lehet ott hibáztam, hogy áram alatt kezdtem méricskélni,hogy lám mi az ami kiégett.A biztosíték jó volt....És akkor történt, hogy egy kis idő után kigyulladt az egyik tranzisztor.Gyorasan áramtalanítottam és kész.Itt tudom,hogy hibáztam, mert akkor még ógy gondoltam,hogy csdak áram alatt tudom megnézni, hogy pl a biztosíték jó vagy nem jó.Megmértem,hogy a feszütséget átengedie, ki vane égve.Azután tudtam meg, hogy mindezt megtehettem volna áram nélkül is,vagyis a multiméterrel meg lehet mérni az ellenállást, vezetőképességet is anélkül,hogy ezt áram alatt tenném.Itt hogyan ölhettem volna meg valakit?Mondom, hogy ilyenkor egyedül szoktam lenni,Hogy mire kell a durranógáz?csdak kísérlet, hogy mi az a módszer ami által a leghatékonnyabban lehetne előállítani.Talán egyszer majd beszerelem az autóba,ha bebizonyosodik, hogy igenis, lehet vele benzint sporolni,merthogy a hidrogén besegít a hatékonyabb égésbe..tudom ezt is meg fogjátok most cáfolni.de én akkor hiszem ha látom.

2017. nov. 22. 12:19
 25/38 A kérdező kommentje:
És most ha akarsz kérdezhetsz valamit a villamosság alapjairól, amit ajánlasz hogy megtanuljak.De ne a magaszintű, mérnöki ismereteket kérdezd,hanem csak az alapokat, ami elég ilyen kisérletek elvégzéséhez.Hogy lássam,hogy tényleg mi az amit feltétlen meg kell tanuljak.
2017. nov. 22. 12:26
 26/38 anonim ***** válasza:
Azt én már leírtam, barátom, ma délelőtt fél 11-kor...
2017. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 nagyepf_MacGyver ***** válasza:

Én értem hog ymit mond a kérdező.

En is romániában élek és igaza van hogy nem akarnak fejleszteni.

A mi házunk 1996-ban épült,nálunk is diazed olvadóbiztik vannak.

Sajnos földelés csak a konyhában,előszobában és fürdőben van.

Szerencsére a vezeték 2.5mm2 réz.

A szomorú dolog hogy a nullának is raktak mindig biztos1tékot.

Bátyámat kicsit megrázta a hosszabító mert zárlatos lett a vízpumpa amit beledugott,kiolvadt a bíztosíték éa azt hitte nincs is áram.

Aztán kivette a kútból a pompát.

Igaz a bistosíték kiolvadt de a nulláé ,sajnos f ázis még ott volt.

2018. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 nagyepf_MacGyver ***** válasza:

Kedves kérdező,5letes a megoldásod,de földelés hiányában életveszélyes!

Én is csináltam a tiédhez hasonlót de nem szabad elfelejteni a földelést.

Ha Odafigyelsz hogy dugod be akkor nem kell 2 pólusú kismegszakító.Használhatsz 1 pólusút is csak mindig ellenórizd hogy ne a nullára kerüljön.

Földelést természetesen szigorúan tilos és életveszélyes biztos1tani ennek ellnére láttam olyan idióta megoldást hogy a PE vezetőre szerelt 10 amperes kismegszak1tót.

2018. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Köszi,még nagyon kezdő vagyok elektromosságban,de szeretek kisérletezni.
2018. jan. 17. 18:22
 30/38 nagyepf_MacGyver ***** válasza:

"Mi az ő tudománya Tesla, Edison, Newton, st,stb,..és a ti tudományotokhoz képest? :)"

edison semmit nem talált fel a villamosszéken kívül.Az izzót Joseph Swan néhány hónappal előtte megcsinálta.

2018. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!