Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetne bebizonyítani,...

Hogyan lehetne bebizonyítani, hogy a Föld nem lapos, és a Föld kering a Nap körül?

Figyelt kérdés
Van egy ember, aki szerint a Föld lapos, és a Nap kering a Föld körül. Erről meg van győződve. Hogyan tudnátok meggyőzni az ellenkezőjéről? Milyen tényekkel támasztanátok alá, hogy a Föld nem lapos? És hogy a Föld kering a Nap körül?
2018. máj. 17. 13:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk megmutatod neki az alábbi élőfelvételt a világűrből:


https://www.youtube.com/watch?v=RtU_mdL2vBM

2018. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Nem hiszi el. Azt hiszi, hogy kamu felvétel.
2018. máj. 17. 13:21
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
A lapos-Föld legkézzelfekvőbb cáfolata szerintem a teleszkóppal megfigyelt horizonton átbukó hajó megfigyelése személyesen (nem videón!). Ha ragaszkodik hozzá, szerelhesse szét a teleszkópot, vizsgálhassa meg, hogy nincs benne képernyő.
2018. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Wadmalac ***** válasza:
100%

Aki mindenre azt mondja, hogy nem hiszi el, azt cheszheted.

Aki képes objektív logikával gondolkodni, azt meg nem kell győzködni.


A Nap kering a Föld körül című ökörséget gyorsan el lehet intézni.

Ha igaz lenne, akkor a holdfázisok is naponta változnának, nem 28 nap alatt érne körbe, vagy elvárás lenne, hogy a Nap a Holddal együtt 1:1,0357 arányú körpályán körözzön a Föld körül, de úgy, hogy a sokkal messzebb lévő Nap kering gyorsabban.

Már ennek az illogikussága elég kéne, hogy legyen.

2018. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Van autótok és pár napnyi szabadidőtök? Utazzatok párszáz kilométert keletre vagy nyugatra, és azt fogjátok tapasztalni, hogy a nap érezhetően máskor kel fel és nyugszik, mint a szokásos lakóhelyeteken. Én Debrecen és Marosvásárhely között szoktam lófrálni egyetem okán, ami a gugli szerint kicsit több, mint 300 km, és már ezen a távolságon érződik (nem, nem az időzónák miatti eltolódásra gondolok). Ekkora távolságot autópályán akár egy nap alatt megtehettek oda-vissza a kísérlet kedvéért.

A matekezés kedvéért kiszámoltam, hogy csúnya kerekítésekkel együtt a napkelte kb. negyedórányi eltérést kéne mutasson az általam elített két város között. Ez többé-kevésbé egybevág a tapasztaltakkal, szóval ebből még az is kiderül, hogy a Föld kerülete valóban nagyjából 40 000 km.

2018. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Eratoszthenész időszámításunk előtt már szinte kilométerre pontosan megbecsülte a Föld méretét azzal, hogy két városban belenézett a kút mélyébe és észrevette, hogy más szögekben esik bele a nap fénye. Egy tehetségesebb általános iskolás ennyi információból már ki is tudja számítani, 10% alatti hibával. És ha feltételezzük, hogy a nap rohadt messze van (márpedig rohadt messze van), akkor ebből az következik, hogy biztos nem lapos a Föld.


Régebben a tengerészek a sarkcsillaggal tájékozódtak, hiszen a sarkcsillagot majdnem felnyársalja a Föld forgástengelye: minél magasabban van a sarkcsillag, annál északabbra vagyunk. És ha feltételezzük, hogy a sarkcsillag rohadt messze van (márpedig rohadt messze van), akkor ebből az következik, hogy biztos nem lapos a Föld.


Sorolhatnék hétköznapi dolgokat, amiket már az ókori hétköznapi emberek is ismertek, de szerintem egy krónikus degeneráltnak ezek az érvek nem sokat segítenek. Inkább hívja fel az új-zélandi haverodat telefonon és kérdezze meg tőle, hogy nappal van-e. Ha nincs, akkor az csak úgy lehet, hogy a Föld nem lapos. Esetleg lehet lapos, ha mind a 17 oldalán az.

2018. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Tislerics Máté ***** válasza:

Ez csak pénz kérdése! Fizesd be egy Föld körüli hajóútra, vagy küld fel az ISS-re. Sok Kávé is kelleni fog, nehogy elaludjon és lemaradjon fontos részekről...


Amúgy ha az űrbe küldöd, szerintem a visszaúttal ne bajlódj. Majd megoldja...

2018. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Wadmalac ***** válasza:
Érdemes először végigolvasni a laposföld-hívők érvsorozatát, hogy jó érveket adjunk a cáfolatra.
2018. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Bizonyítsa be hogy lapos. Ha az lenne, mint pl a lángos, vagy egy nagobb betonlap, valahol lennie kéne egy nagyon kis körívnek, vagy egy derékszögnek. Ha hoz egy ilyen fotót ami legalább 12000 méter magadból kédzült, igazat adok neki.
2018. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Szirty ***** válasza:

...mert elektrolitot tartalmaz!


https://www.youtube.com/watch?v=Ch4sH-4W8RI

2018. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!