Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a (meglehetősen kicsi)...

Mi az a (meglehetősen kicsi) "határ távolság", ahol a kvantumfizika és a klasszikus fizika "váltják egymást"?

Figyelt kérdés

Meg van határozva egy távolság (amelynek neve is van) ameddig a kvantumfizika törvényei uralkodnak, és onnantól kezdve már a klasszikus fizika törvényei uralkodnak.

Állítólag sikerült ezt a távolságot meghatározni, sőt, nevet is adtak neki.

Állítólag többször is sikerült részecskét "a határ alá vinni", a kavntummechanika világába, és onnan "visszahozni" a klasszikus fizika világába. (Nem, nem a "A hangya" c. filmből szedtem ezt a "hülyeséget")

Ezt egy dokumentumfilmben hallottam, de sajnos már nem emlékszem a címére, csak annyi maradt meg bennem, hogy sikerült ezt a távolságot meghatározni.

Tudja valaki, hogy mi ez, és mi a neve?



#fizika #kvantunfizika
2018. dec. 21. 19:30
1 2
 11/13 Csikesz Balázs ***** válasza:

Valami halványan rémlik a tanulmányaimból pont erről a témáról, de nem emlékszem pontosan. Értem hogyan érted a kérdést és egész jól fogalmaztad meg.

"Azt a kívánalmat, hogy az általánosabbnak és alapvetőbbnek tekintett kvantummechanika határesetben adja vissza a klasszikus mechanika eredményeit, korrespondencia-elvének hívjuk és gyakran használjuk eredményeink globális ellenőrzésére. Azaz egy mikrofizikai modell helyességének ez szükséges feltétele." Igaz, hogy a wikiről idézem, de akkor is helytálló, valami ilyesmi témakörben keresgélj, emlékszem egyenlet szinten is megmutatták nekünk. Ha találok még valami jelentkezem :)

2019. máj. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Csikesz Balázs ***** válasza:

Közben találtam egy ilyet, valami hasonlót emlegettél:

[link]

2019. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Csikesz Balázs ***** válasza:

[link]

az oldal alján a közvetett válasz :) innen már visszaszámolható lenne egy méret ami felett ez alatt az, mint az érték amit meg is adott valaki korábban, bár passz, hogy honnan.

A Landau könyvek az meg beteg cucc .

2019. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!