Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan néz ki (2y) / (2x +...

Hogyan néz ki (2y) / (2x + 2y^2 + 1) ^2 X-szerinti integrálja?

Figyelt kérdés
Úgy kezdtem, hogy 2y * ln(2x + 2y^2 + 1)^2, de nem tudom folytatni.

2019. márc. 20. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Kérdés hogy y függ-e x-től, ha nem akkor elég egyszerű a dolog.

Ekkor lényegében olyan mint az integrál a/(2x+b)^2 dx.


[link]

2019. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem értem, ezt az oldalt meg még sosem tudtam értelmezni. Azt se értem, miért teszi negatívba. Csak annyit akarok, hogy tovább tudjak haladni a kettős integrálásban, és ahhoz meg kell tudnom az említett függvénynek az x-szerinti integálját.
2019. márc. 20. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:
És miért kaptad azt, hogy 2y * ln(2x + 2y^2 + 1)^2? Az akkor működne, hogyha 1/x alakú függvényt kellene integrálni. De itt 1/x^2 alakú van, amit az x^n-nél tanult módon kell integrálni; itt n=-2.
2019. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok mit hozzá tenni, ha nem érted amit írtam, akkor nálad van a baj. Elég egyszerű műveletet kell csinálnod, az y-okat konstansként kezeled, azaz az egyenlet a/(b+2x)^2 lesz lényegében, ezt kell integrálnod. A wolfram alpha ki írta a megoldást, nem tudom hogy nem lehet értelmezni ezt.
2019. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Mivel y nem függ x-től, nem kell vele foglalkozni. Ekkor az integrál átmegy c/(ax+b)^2 alakba. Ezt helyettesítéssel is ki tudod integrálni, vagy akár direkt valami szabállyal (amit nem szeretek, mert be kell seggelni).
2019. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!