Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha sok fizikai mennyiség idő...

Ha sok fizikai mennyiség idő szerinti integálja értelmes, akkor a pénz idő szerinti integrálja mit jelent?

Figyelt kérdés
mondjuk ha veszel egy idő-pénz sikot, ahol az idő függvényében felrajzolod az elköltött pénzt (szigoruan monoton növekvő jelleg, igaz?), akkor a grafikon alatti terület mit jelent ilyenkor? Had lássam már, hogy nem csak k*rválkodni jártok a közgázra!
2011. aug. 3. 19:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Az összes elköltött pénz adott idő alatt, elviekben, bár kicsit sántít a dolog...
2011. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
az alkalmazott tudományok közé kéne tenni okoskák!
2011. aug. 3. 20:13
 3/27 anonim válasza:
79%
sajt
2011. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
Monoton növekvő jelleg, de nem szükségszerűen szigorúan. Nem minden pillanatban nő az elköltött pénz mennyisége ugyebár. A görbe alatti terület nehezen értelmezhető, szerintem akkor lenne értelme, ha a grafikonon nem az összes eddig elköltött pénzt ábrázolnád, hanem az adott időpontban elköltött pénzt. Ekkor nem lenne monoton növekvő jellege a grafikonnak. Az integrál pedig megadná az összes eddig elköltött pénz összegét.
2011. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:

Na ha az a helyzet amire én gondolok akkor itt egy grafikon

[link]

ha a vesztett pénz minuszba megy akkor azt nem veszted hanem kapod

2011. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
Amúgy értem mi a bajod de biztos jó helyre írtad?
2011. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
egyet értek az utolsó válaszolóval, rosszul értelmeztem, azt hittem pillanatnyi költésről beszélsz, egyébként meg ne okoskázz senkit, te eleve szerelem, szex--be pakoltad!
2011. aug. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
Én írtam a grafikonost de megmondom őszintén én nem közgázos hanem fizika/matekos vagyok :D dehát jó az erre is :D
2011. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

mert ott van aki valaszoljon rá!


ugy értem, hogy a elköltött pénz csak pozitiv lehet, a grafikon megadja, hogy az adott pillanatban mennyi az összes elköltött pénz!

2011. aug. 3. 20:22
 10/27 anonim ***** válasza:

én is fizikus vagyok.... :)


Rendben, van, hogy oda tetted, de akkor ne bánts mást!

2011. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!