Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikorra terjednek el olyan...

Mikorra terjednek el olyan robotok akik valóságosan tesznek dolgokat, pl tud beszélni válaszolni kérdésekre, pl mibt ember és ember között. Tudna mindenféle gyakorlatokat, pl sport, (snooker, foci, futás). Kötni, varrni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 28. 14:28
1 2
 11/17 TappancsMancs ***** válasza:

2*Sü egy nagyon mai és a gyakorlati részére rá is mutatott. Az emberszabású robot olyan általános felhasználással, mint a filmeken, az meg csak tippelhető. Mivel fejlesztik, nyilván el is jutnak odáig, csak kérdés mikorra. Jól megfelelnének általános háztartási alkalmazottnak, takarítani, mosni, főzni, bevásárolni és kerti munkára.


A sport felvetése kicsit értelmetlen, mert sport tekintetében biztos erősebb, stb lehet. Csak mert gép. De egy autó is gyorsabb az embernél, és hát most nagy dolog. Mindegy szerintem ez a sport a robotokat illetően.

2019. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Wadmalac ***** válasza:

Egyelőre nincs igény, fejlesztési kapacitás és pénz olyan univerzális robot kifejlesztésére, viszont a felsorolt pontok közül szinte mindenre van már kísérleti, demonstrációs vagy reklám célú, esetlegesen már piackész CÉLROBOT.

A feladatokra KÜLÖN.

Komplett focicsapatot kiváltó robotberendezés nincs. Túl bonyolult feladat, túl drága és nem igazán van értelme.

De olyan MI, ami mondjuk egy foci PS játékban megagyal, már van.



Az a helyzet, hogy az ember forma nem ideális célfelhasználásra, de univerzális célra jó lehet. Csak kutyának nem kell vagyonért univerzális robot, ha a szükséges célra sokkal olcsóbbat kap.

2019. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 TappancsMancs ***** válasza:

Értem, ez klasszikus válasz, hogy nincs rá pénz, meg igény. Dolgoznak azon, de idő is kell arra, mert láthatóan nem megy az csak úgy, még az emberi mozgást is külön ki kell dolgozni hozzá, és ha az megvan, a többi már csak szoftver kérdése és kész is a háztartási robot.


Ha kész lesz az igény is realizálódik, mert többnyire fordítva van, ha kapható akkor lesz rá igény. A meglévő igény kiszolgálása csak bizonyos területeken igaz. Még a tűzgyújtást se úgy találták ki anno, hogy előbb volt rá igény, és gondolkoztak és megoldották, hanem kitalálták és látták mire jó.


Persze megértem azt az igény dolgot, mert ezt "nyomatják", csak nem igaz, nem úgy megy, se ha a gyakorlati részét nézzük, se a marketing tervezés oldaláról, ez egy internetes bullshit, semmi más, hogy az igény jelentkezése mint első összetevő a lényeg.


Ahogy kész a megfelelően összetett emberi mozgás, kéz, láb mozgása és úgy mindenestől, utána már némi szoftverezés és mehet a boltokba. Eleinte jó drágán, majd jön a választék más cégektől is, és esik az ára is. Dolgoznak rajta és nagyon úgy tűnik, hogy haladnak is vele, el fog az készülni.

2019. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

#13:

Ezt hitték a kétéltű autókról is, többször is volt próbálkozás a bevezetéssel, sosem lett belőle igazi piaci igény.


Amikor a biztosan eladható dolgok fejlesztési költségeinél nagyságrendekkel nagyobb költség kell olyasminek a kifejlesztésére, aminek TALÁN lesz piaca, akkor érthető a visszafogott fejlesztés.



Nem mondom, hogy nem lesz ilyen, de nagyon nem most.

Majd akkor , amikor ennek minden részeleme egyéb, profitot hozó területen kifejlődik.

Erre is van esély, a robotizált művégtagokra van, lesz kereslet, a komplett önjáró humanoid robotvázra is a hadsereg részére, sőt, itt van legelőbb esély, hogy a humanoid robot alkalmazásra (és tőkére) lelhet.

Aztán mindez majd lassan beszivárog a civil életbe.

De első kör a hadi alkalmazás.


Nem véletlen, hogy a DARPA, a Boston Dynamics stb. jár a legelőrébb.


Az univerzálisan használható MI-től meg tényleg nagyon kevés választ el minket, az öntanuló rendszerek pont ilyenek. Erre tényleg van igény ma is, éppen mert a kifejlesztése nem borzalmasan drágább a célszoftvernél.

2019. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 TappancsMancs ***** válasza:

A kétéltű autó jó példa! Igen, mint más dogokban is ez is többrétű, és van amikor előbb van igény és megcsinálják, és van amikor valaki kitalálja és beválik, mert praktikus. Aztán vannak köztes és egyéb esetek is, tehát mindkettő igaz. De az úgy önmagában, hogy ha van valamire igény utána kerül a piacra, az egy internetes bullshit, mert féligazság.


A tudomány területeihez láthatóan jobban értesz, mint pl a marketinghez, pedig megvan a maga hatása a dolgokra. Mindegy. A robotok.


Nyilván vannak részterület fejlesztések ebben is és én sem mondtam, hogy hamarosan kész lenne. A katonai alkalmazás ma már az is lehet, hogy csak nagyon rövid ideig fog pl ebben fennállni, mert ha látják, hogy működik, akkor a magántőke pillanatok alatt belefektet egy rakás pénzt és akár nem sokkal utána lesz civil változat is. Ma már ilyen a világ.


A Toyota is fejleszt holdjárót, pedig se nem űrtechnológiai cég, se nem állami cég. Mert már láthatóan lesz is rá kereslet. Persze még csak alakulgat, de ez a jövő, ma már így megy.

2019. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De az úgy önmagában, hogy ha van valamire igény utána kerül a piacra, az egy internetes bullshit, mert féligazság.


A tudomány területeihez láthatóan jobban értesz, mint pl a marketinghez, pedig megvan a maga hatása a dolgokra."


Nos, de, ugyan műszaki területen, de éppen hogy kereskedelemben dolgozom.

Természetesen a piacra kell kereslet-teremtő gyártás is, de az egy kockázatos játék. Legalább látens igényeket ki kell tudnia szolgálni, vagy ha nem, akkor kell teremteni egy "hamis" igényt, trendekkel, divattal stb.

Aztán ez vagy sikerül, vagy nem.

Emiatt jók a kickstarter-projektek, mert azok egyben piacfelmérések is.

De súlyos milliárdokat előre belekölteni egy olyan területbe, ahol a vevői igény illetve az ahhoz kötődő fizetési hajlandóság, az ez által limitált vevőkör-méret nagyon korlátozza azt, túlságosan zsákbamacska.


Jelen esetben akkor lesz csak jövője az univerzális robotoknak, ha azok MINDEN eleme már külön-külön bevált, profitot termelt, fejlesztési költségét visszahozta.

Ez majd akkor kerülhet sorra, ha szinte MINDEN képességnek meglesz a célgépe külön-külön.


Ez nagyon-nagyon távoli jövő.

Jelen felpörgött technikai fejlődés és fogyasztás mellett ez szerintem hosszú évtizedeket jelent.

2019. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Akkor lehet én nem írtam érthetően.


Van erre ugye sokféle variáció, ez akkor most mellékes, voltak rá példák.


Akik ennyit költenek fejlesztésre azok a piac felmérésére is költenek, és tudják a nagyságrendeket a fizetési képességre, hajlandóságra, régiónként, országonként, felmérik a trendeket, a lehetséges vevőköröket, stb, stb.


Akkor gondolom ezt te is tudod, csak nekem úgy tűnt, hogy vaktában elköltött fejlesztési költségekről beszélsz, vagy mintha szerinted én beszélnék arról. Azt amikor előre készítik el, eleve úgy is értettem, hogy egy ilyen robot esetében nem csak próbálkoznak dollár milliókból, vagy még többől, hanem alaposan fel is mérik a lehetőségeket. De ettől még a gyártó cég lép elsőnek és nem az emberek valamiféle igénye szüli.


Az első autó sem a már meglévő igény miatt készült el, szóval nem azért mert az emberek azon gondolkodtak, hogy jajj le kellene cserélni valamire a lovaskocsit. Az eszükbe sem jutott! Hanem valaki egyszer csak csinált egy kezdetleges autót, és mindenki még csak pislogott, hogy EzMegMi? És még csak az után a prototípus után indult be fokozatosan a kereskedelmi gyártása, lassacskán. Arról bizony szó sem volt, hogy az embereknek előbb volt valami igénye benzinmotoros autókra, tehát nem az igény szokott elöl lenni többnyire, hanem valaki kitalál valamit, ami valamit praktikusan old meg, és ha jól tippelt el is terjed.


A fogyasztói igény a legtöbbször nem az első, mert az emberek nem azon morfondíroznak, hogy de jó lenne ez, meg az, mert... Azt előre találják ki, mi lenne az embereknek praktikus. Ilyen nagy befektetéseknél meg főként felmérések is vele járnak, én sem mondtam, hogy vaktában költik a pénzt. Mondjuk olykor még az is előfordul, és vagy bejön, vagy nem, de ezt mondjuk itt hagyhatjuk is.


Egy ilyen robotnál szerintem még az is feltételezhető, hogy minden elemén dolgoznak és nem kell egyenként és más cégeknél azoknak előre megjelennie kifejlett formában. Mert ez annyira modern technológia, ami előre vetíthetően a jövő és még laikusként is bárki ezt feltételezheti nyugodtan róla. Az igaz, hogy sok olyan dolog is van, aminek a részei már előtte kiforrottan megvoltak és valaki "csak" összerakott egy kombinációt és lett egy új dolog. Vannak ilyenek is. Is!


Egy ilyen robotnál egy dolog a mozgás, amin dolgoznak. És egy másik a szoftver amin szintén dolgoznak. Ez utóbbinak már működő példája az önjáró autó, ami tájékozódik, fékez, gyorsít, stb.


Na valahogy így értettem, hogy internetes bullshit az igényre való gyártás, mert ez közel sem így megy főként, csak egy részben. Meg az embereknek tálalva az nem hangzik olyan jól, hogy eladnak nekik valamit (most így egyszerűen kifejelzve), hanem érezzék azt, hogy ők diktálnak, az ő igényeik diktálnak. Ez nem egészen így van.

2019. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!