Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol mondhatom, hogy előttem...

Kárpáti Endre kérdése:

Hol mondhatom, hogy előttem van észak, mögöttem van észak, és tőlem jobbra is és balra is észak van?

Figyelt kérdés
Ne azt mondd, kérlek, hogy mindenhol, csak nem igaz!

2019. aug. 26. 15:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
A déli sarkon.
2019. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Wadmalac ***** válasza:
75%

Úgy biza.

Mert egy észak-kelet-dél mozgás csak a sarkon zárhat be háromszöget.

2019. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

Sehol. Ahhoz neked előbb egy kiterjedés nélküli ponttá kellene zsugorodnod. Különben menthetetlenül lesz olyan testrészed, amire nem igaz. És akkor rád mint egészre se.

Fontos, hogy állításunk minden jelentését gondoljuk át, különben sok zagyvaságot mondhatunk.

2019. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 dellfil ***** válasza:

Fontos, hogy állításunk minden jelentését gondoljuk át, különben sok zagyvaságot mondhatunk:

Sehol. Ahhoz neked előbb egy kiterjedés nélküli ponttá kellene zsugorodnod. Különben menthetetlenül lesz olyan testrészed, amire nem igaz. És akkor rád mint egészre se.

Jól átgondoltad? :)


dellfil

2019. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:
75%

#13: Nos, az ilyen feladatok értelmezhetetlenek, ha nem csak korlátozott paraméterű modellről szólnak. És ez igaz minden fizikafeladatra, csak más mértékben.

Ehhez a feladathoz értelemszerűen nem tartozik a kiterjedés figyelembe vétele.

Mit ahogy az sem, hogy lehetetlen minden tűrésnél pontosabban a Föld sarkára állni stb.

2019. aug. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!