Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az igazság az erdőtüzekkel...

Mi az igazság az erdőtüzekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Megjelent a döbbenetes hír, hogy ég a Föld tüdeje:

[link]

Később pedig kiderült, hogy nem is igaz:

[link]

probléma ugyan van, és súlyos is, de nem a széndioxid miatt.

A széndioxiddal kapcsolatban mi az igazság? Én elhiszem, hogy az óceán fontosabb, és nem az Amazonas a tüdő, és hogy annyit termel, amennyit fogyaszt, meg hogy az égés során keletkező szén dioxid elhanyagolható az iparihoz képest. De akkor miért mondja mindenki azt, hogy a klímaváltozás megfékezéséhez érdemes több fát ültetni?Akkor ez sem igaz. Nem is érdemes? És egy erdő elégése valóban elhanyagolható a szénerőművekben történő szénégetéshez képest?



2019. szept. 1. 23:14
1 2
 11/11 Bereczk Jénos ***** válasza:

Természetesen én sem tudom a választ, de szeretem olvasni az ilyen hozzászólásokat, mert lehet belőlük tanulni!!!

Van egy olyan dolog, hogy ha minden egyensúlyban van, akkor tökéletes lenne!

Ezt az egyensúlyt valami mindég felborítja, lehet ez egy meteor becsapódás, vulkán, vagy erdőtűz, de akár egy ház leégése is!!!

Tűzoltók kivonultak egy nádtetős ház égéséhez, ami mellett két másik nádtetős ház volt, hogy ne terjedjen át a tűz, sok víz kellett az oltáshoz, amikor bejöttek lógott az orruk, eloltották a tüzet, de összedőlt a ház!!!

Minden jóban van valami rossz, ez kicsiben és nagyban is igaz, de hol az egyensúly, még millió évig vitatkozhatunk!!!!!! Lehet, hogy azt már nem élem meg, mert felborul az egyensúlyom!!!

2023. febr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!