Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudományok melyik területén...

A tudományok melyik területén van szükség jó ötletekre?

Figyelt kérdés
Már sok ötletem felhalmozódott, és szeretném megosztani a terveimet, ötleteimet, valami olyan csoporttal, ami valóban jobbá teszi a világot, és kezd is valamit az ötleteimmel! Szeretném komolyan jobbá tenni a világot!

2019. szept. 7. 17:46
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Hú! Olyan sokat írtam, hogy egy Utópia teljes tervrajzát megfogalmaztam, és talàlmányok tönkelegét súvvasztottam beléje. Már kész a teljes elképzelés, már csak az a kérdés, hogy kivel is szám meg.

Ebbe szinte minden találmányom beleillene! :)

Most őrülök ennek!

Tanácsot viszont kérnék, hogy hatalmas beruházásokra, milliárdos építkezésekhez, és a legfejlettebb technológia elérhetőségéhez, kinek mutassam be a terveim, akivel ezt személyesen is megoszthatom?! Kinek a tanácsát kérjem? Persze ezt fokozatosan szeretném bemutatni, elérni... ez hosszú évek folyamata, mire elérem a célom.

Szerintem ez minden (inteligens) embernek tetszene, akinek van pénze, főleg megfelelő beruházás lenne, és ráadásul pont ilyen városok keletkezésének a kezdete, a 2020-as évek környéke. Ez már a jövő kezdete!


U.i.: szerintetek mit vagy kit keressek fel? Az MTA-val szívesen ismerkednék, de biztos vannak jobb helyek is, akik és amik együttműködnènek egy ilyen terv egyikében. Ezen felül egy városon kívül, minden részletével, kreditrendszerével, full bio citybeli Futurisztikus èletmódot hasznàlókkal együtt, sok érdekességre fényt derítek, a mai tudatunk állapotát hasznàlva, a kortársaim segítségével. Ti is segíthetek (később gépen, pontosabban kifejtem) ha van kedvetek îrjatok! Sok újdonsággal szolgálnék! :)

2019. szept. 9. 06:56
 12/25 anonim ***** válasza:
Csak egy példát mondj egy konkrét, egy mondatban leírható ötletre, ami hasznosítható.
2019. szept. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

... szolgálnék.. - rossz!

Szolgálj!

2019. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kockázati tőke befektetők, melyek arra szakosodtak, hogy találmányokat karoljanak fel. Konkrét nevet nem írok, mert te se vagy hajlandó egy konkrét példát se írni. Egy kockázati tőke befektetőnél bizonyítani kell, hogy megtérül a bizalom.
2019. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, és ráadásul mint írtam, a baromi alaposan kidolgozott, szuperül alátámasztott gazdasági tervvel bíró, jól beválogatott csapat és kész prototípusok 5-10%-a él túl exitig. A kockatőkések ezt tudják és erre játszanak. Viszont sokan ezt nem tudják és startupper álomvilágban élnek. Néha a prezentációs és marketing, sales technikáknak nagyobb szerep jut. Sőt inkább mindig. Ezért szoktak a szélszesek kétszer annyit keresni, mint mi csóri mérnökök akik megalkotjuk a valódi terméket és ötleteket :D

...


Szóval ja, konkrét példák kellenek. Utópiákból és scifikből van számtalan, elég csak sci-fi könyveket olvasgatni. Sajnos erre nem ad senki pénzt.


Viszont konceptuális dizájnoknak lehet értelme, de ehhez nem ártana egy terméktervező, építész vagy egyéb mérnök végzettség és kapcsolatrendszer.


Az egyetem erre való tulajdonképpen, megtanulod hogy az ötleted mennyit ér a piacon, és megtalálod a megfelelő embereket akik szakmailag beállnak az ötlet mögé... aztán lehet pitchelni.


(Gyors prezentáció a meggyőző ötletre)

2019. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Igen, többnyire prezentációt szeretnék készíteni, hiszen abban vagyok jó, hogy élőben, pár szem közt, bemutassák azt, aminek van értelme.
2019. szept. 9. 23:23
 17/25 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Vagy van ötlet, vagy nincs.


A prezentáció senkit nem érdekel, ha nincs megfelelően összefoglalva egy pár mondatba.

2019. szept. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Minden tudomány területén szükség van jó ötletekre.

Én ökológiával foglalkozom.

2019. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én csak műkedvelő vagyok néhány témakörben, de ha írok a böngészőben egy szövegdobozba egy hozzászólást, és látom a nagy, vörhenyes hullámvonalat az "inteligens" szó alatt az irományomban, akkor végignézek rajta, vajon hol nem emlékeztet arra, ahogyan számtalanszor láttam leírva?


De azért csak ötletelj, gondolom ömlenek az igényesen kidolgozott megoldások a tolladból.

2019. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

19-es igen! Csurig vagyok ilyen kezdeményezésekjel, aminek még csak a neve, a terve, a végeredménye (elvben, írásban) van meg. Sokkal lehetne foglalkozni, mert konkrétan, tényleg mindenki javát szolgálja.


Tesla például mit csinálna az ötleteivel, terveivel, kezdeményezéseivel, a mai világban? Hova vinné a találmányait, ha ma élne? Vagy interneten kivel levelezne? Mi van ha én is olyan vagyok(kicsit), mint ő volt? :) ilyenkor kb mit kell tenni?

2019. szept. 11. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!