Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az az anyag ami a régi...

Aron2004HU kérdése:

Mi az az anyag ami a régi krétákban használták és lázat okoz?

Figyelt kérdés

2019. szept. 26. 07:47
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:
87%

Gondolom a krétapor kötőanyaga, ami összetartja az egészet.

De lehet, hogy anno is csak kamu volt a láz, esetleg placébó alapon tényleg jött néha.

2019. szept. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kréták főként túlégetett gipszből vannak, adalékként lehet benne kalcium-karbonát, vagy színező anyag.

Esetleg kis mennyiségben oldható bárium vegyület is előfordulhat. De a bárium mérgezésnek egészen mások a tünetei hányás, hasi görcsök, magas vérnyomás stb., de láz nincs a listán.

- Passz.

Azt hiszem a kréta-láz csak városi legenda.

Volt aki nem szerette az iskolát, de hogy valaki krétát evett volna, olyat nem hallottam.


"Míg más olvasott meg írt, ő csak ordítani bírt.

Megette a könyvlapot, s utána tintát ivott."

2019. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#1 Válaszadó! A langyos zsír alkalmas iskola / dolgozat elkerülésére.

Csupán nem lázat, hanem más erőteljes tünetet csinál. Azzal a kockázattal jár, hogy a diáktársak, és a haveri kör évekig röhögve emlegeti. (XD) - Trotty!

2019. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

# 4

igen tudom, azért írtam


és sokkal mókásabb is, mint a kréta



mondjuk, ha túladagolják, akkor jön az felül is

2019. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor már én is egyet értek azzal hogy a kréta evés lázhoz vezet tévhit. Ja és kössz a lanygos víz tippet XD!
2019. szept. 26. 15:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem langyos víz, hanem langyos zsír volt az első válaszomban.


Jó a brutál sós meleg víz is, de az biztos hogy nem alul fog kijönni.

2019. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt kamu a krétaevés. Csak már jó ideje nem rakják bele azt az alkotót ami lázat okozott. Nem találtam meg mi volt az az anyag, de vagy a kötőanyag, vagy a csomósodást gátló adalékszer lehetett. Nálunk a koleszben a sós kávé volt a nyerő, azonnal előidézte a klasszikus gyomorrontás tüneteit némi lázzal karöltve. Egyszer csináltam, de olyan szarul lettem tőle, hogy a legközelebbi alkalomkor csak simán elmondtam a dokinak hogy rajzbeadás van, és kéne egy nap. Rendes volt, ha nem vitte valaki túlzásba, mindig kiírta egy-két napra az embert.
2019. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A sós kávét próbáltam, de nemtörtént semmi. Te mennyi sót raktál bele?
2019. szept. 26. 21:44
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Izé, az ilyen önpusztító kísérletezés helyett inkább tanulni kéne, nem?


És különben is, okos tanár az ilyen menekülések után is meg tud copatni.


Még régen a műegyetemen is volt oylan, hogy a vizsgák előtt két diák nem tanult időben, úgyhogy felhívták a profot, hogy kérnek halasztást a vizsgáról, mert Balatonon ragadtak a kocsival defekttel, a pótkerék is rossz.

Megkapták a halasztást.

A vizsgára bemehettek külön később, prof szétültette őket két külön szobába, aztán a feladat után az utolsó kérdés a legtöbb pontért az volt:

Melyik kerék?

2019. szept. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
XD
2019. szept. 27. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!