Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen lenne ha az ember...

Milyen lenne ha az ember képes lenne látni az összes elektromágneses spektrumot? (Káros hatások nélkül) pl: infravörös, uv, radio hullám, gamma sugárzás

Figyelt kérdés

Valamint milyen a radio és a mikor hullám látása? (Infravörös, uv, és röntgen az oke) de ennek a kettőnek nem világos... van valamilyen kütyü amivel képesek lettek elérni?

És milyen lenne ha az ember az összes ilyen hullámot egyszerre látná? (Karos hatások nélkül)


Meg mielőtt valaki azzal jön az emberi szem direkt igy alakult ki mivel a légkör csak egy kevés uv és ir fényt valamint a látható fényt engedi át...

meg hogy a radio-mikor hullám lényegeben az univerzum háttér sugárzása és kitölti az egész világot... stb


Vannak állatok akik képesek az ir és uv látásra sőt az aranyhal elvileg mindkettőre!

Szoval milyen lenne ha az ember mindent látna?



2019. okt. 1. 15:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

az infrát nem minden állat látja vagy pedig máshogy érzékeli pl a kígyók nem látják hanem érzékelik

de sok állat uv-ét is lát pl ízelt lábúak

egyes halak pedig szintén képesek az infrát vagy uv-ét látni elvileg az aranyal egy fajtája látja az infrát és az uv-ét is!

madaraknak pedig 4 színlátásuk van azaz a 3 fényszín amit az ember is lát + az uv

és elvileg van egy farkas fajta is ami képes szintén látni az uv-ét! szóval emlősök közül nem csak a szarvas az ami képes látni azt!


és igen tudom az uv lila míg az infra vörös... mivel e két spektrum között lát az ember és kis mértékben képes látni/érzékelni a gyengébbik infrát/uvét mivel a spektrum szintek/szakaszok egybe folynak

2019. okt. 2. 00:40
 12/22 Wadmalac ***** válasza:

"Tekintve, hogy egy mobiltorony pár tucat wattal sugároz, a mobilok, routerek stb. meg 1-2 W-tal, ez az elvakítós dolog elég alaptalannak tűnik. Fityfing számok ezek a látható spektrumhoz képest."

Hát azért nem egy élmény, mikor körül vagy rakva ezernyi fél wattos LED lámpával.

Nem kell reflektor erősség az elvakításhoz, nem spotlámpa ez, hanem mindenhol jelenlévő sugárzás.

Mintha rajtad lenne egy szemüveg, aminek a lencséje enyhén világít és elfedi előled a többi fényt.

2019. okt. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Mint most azok, akik képesek látni alternatív energiaáramlásokat. Megtanulof kikapcsolni. Az elme ilyen, azt látod, amire figyelsz. Ha pl egy monitornak nézed a képét láthatid fehérnek, feketének, vagy a 3 szín valamelyikének. Semmi sem változik, csak higy te éppen melyiket hangsúllyozod ki belőle.
2019. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#13, A rögeszmés auralátó spirituális paranoid skizofrénekre gondolsz? 😃

...

A színlátás nem így működik. Főleg diffrakciós limit esetén.

2019. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

red vixen kérlek maradj az ezo témánál! mivel a kérdésemnek semmi köze az aura látáshoz és más természet feletti dologhoz hanem tudományos alapja van ami a világ igazi szabályaira épült! nem pedig még a ezó rovatból azon belül is a pénz éhes kókler kitaláciokhoz amiket kb 10 éve találtak ki unatkozó emberek...


de te itt még az ennél is nagyobb marhaságot tolod! az elme nem ilyen amit nem tudsz érzékelni azt nem fogod tudni hacsak nem csinálsz gén modositást vagy egyéb segéd eszközt amivel képes vagy rá...

és megtanulni kikapcsolni akkor kérlek kapcsold ki az összes szín látásodat azaz mind a hármaz utána pedig a maradék kis agyadat is... :D

de tényleg még az ezónak is a tudatlank marhaságát tolod

2019. okt. 2. 18:25
 16/22 Wadmalac ***** válasza:
53%

Ööööö, semmi misztikus dologban nem hiszek, de pár dolgot én is érzek, ami a látás és egyéb "sztenderd" testérzékelés körébe nem fér be.

- Általában megérzem (megfogás nélkül, vazze, nem a fogam kocogásáról veszem észre), ha egy vezeték áram alatt van. Kidfeszültségeknél nem, de a hálózati 230-at már igen. Persze nem bízom rá magam, mert nem 100%-os a biztonsága, de fázislámpával, multiméterrel ellenőrizve tudom, hogy 70-80%-osan jól érzem előre.

- Messziről kiszúrom a forró tárgyakat. Valószínűleg az arcbőröm hőérzékelése ilyen érzékeny, de ezzel is elég jól be tudom lőni, melyik tárgy előttem az, ami meleg.

Mivel napi szinten forgok hegesztőműhelyben, elég praktikus tulajdonság, nem lépek rá, nem fogom meg a frissen hegesztett feketemeleg dolgokat.

- Gázpalackok. Ha van benne minimum 5-6 bar nyomás azt érzem. Nem tudom, hogyan. A hegesztőgáz palackok közül is 10-ből 7-8 esetben eltalálom, melyik van tele, melyik van lefogyva.


Tutira van valami érzékszervi magyarázata mindnek, a nyomás dolog, amit fizikailag nem tudok hova tenni.

Elvileg nincs fizikai útja, hogy ilyet érezhessek. Műszaki gondolkodásúként ez eléggé zavarba hoz.

2019. okt. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Utolso a nyomásnak is van fizikai utja mivel a bőr érzékelés e bele tartozik a hőmérséklet a fájdalom a nyomás a gravitáció és a rezgés érzékelése... egyszóval próbálod most te is bemagyarázni a misztikus oldalát pedig ez az alap hogy valaki tudja hogy a bőrödön keresztül képes vagy még 5 dolgot érzékelni ohh és ugye bár az elektromosságot is tudod mivel kölcsönhatásba lép veled azaz bizseregni kezdesz meg felál a szőr rajtad... de az mar nem a bor érzékelése hanem egy alapvető kölcsönhatás
2019. okt. 3. 09:44
 18/22 Wadmalac ***** válasza:
53%

"egyszóval próbálod most te is bemagyarázni a misztikus oldalát pedig ez az alap hogy valaki tudja hogy a bőrödön keresztül képes vagy még 5 dolgot érzékelni"

Légyszíves ne nézzél hülyének, ha te nem érted.

Mi a szent xart érzékelsz egy nyomás alatt lévő tartályon KÍVÜLRŐL? Tapogathatod, nyalogathatod, ugyanolyan, mint az üres. A nyomás miatti anyagterhelési feszültségeket lézer-interferométerrel lehet csak kívülről kimutatni, olyan meg nincs sem a szemembe, sem a kezembe építve.


"ugye bár az elektromosságot is tudod mivel kölcsönhatásba lép veled azaz bizseregni kezdesz meg feláll a szőr rajtad..."

Lóxart. Te nézhetsz egy 230 voltos vezetéket egy hétig, a szigetelésen át fogdoshatod is, azt a minimális gerjesztést, amit produkál, egy jó drága bilincses multiméter ki tujda mutatni, de a tested nem.

Az elektromágneses mezőre elvileg nincs érzékszervünk.

A szőrfelállás, sztatikus töltés meg kilovoltoknál van csak, a hálózati feszültségnél nincs.


Gépész vagyok, nem ezomókus. Pont ezért nem értem.

2019. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy az elektromos mezőt az idegrendszer érzékeli.

Már nagyon kis változások is hatással lehetnek, ami aztán egy érzékké élesedik.


Egy biztos, a transkraniális mágneses és DC ingerléssel komolyan befolyásolható az agyműködés koponyán keresztül.


Ne feledjük a retina fotoreceptorai képesek egyfoton detekcióra is.

...

Az orrunkat mai napig nem tudjuk replikálni.


A nyomásdetekció izgalmas.

Kéne pár kettős vak teszt. Ebből cikket lehetne írni :)

2019. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Wadmalac ***** válasza:
41%

"A nyomásdetekció izgalmas.


Kéne pár kettős vak teszt. Ebből cikket lehetne írni :)"

Majd tesztelem frissben, megnézem, mennyire hozom még a random feletti átlagot.

Gyerekként "jobban ment", anyám mondta, kis xarosként is olyan íven kerültem meg a gázpalackot, mintha tábortűz lenne. A teli szódáspatront nem mertem megfogni, az üressel vidáman eljátszottam.

A korral ez is romlik, mint minden más érzékelés.

Csak a többiről tudom, hogy működik.

2019. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!