Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért érzek így a tudás iránt?

Miért érzek így a tudás iránt?

Figyelt kérdés

Szeretek tanulni és új dolgokat megismerni.

Sokat olvasok különböző tudományterületekről.

Jelenleg nyelvszakra járok, amit nagyon szeretek!

Bár bölcsész hallgatónak számítok, nagyon sokszor érdekelnek a természettudományok, mint pl.: a fizika, a csillagászat és a biológia.


Ennek ellenére mostanában(nagyjából 6 hónapja) nem hagy nyugodni az a gondolat, hogy minden létező dolog: az emberek, a kultúrák, az országok, a hagyományok és a tudományok egy szempillantás alatt elveszhetnek.

Például valamilyen betegség miatt kipusztul a föld vagy éppen egy meteorit csapódik a földbe, amelyet nem tudtunk előre megjósolni.

Szokták mondani, hogy "a tudás hatalom."


Mióta ez a gondolat zaklat engem, azóta szerintem a tudás nem más, mint egy eldugott bolygón lévő állatok agyában a számukra érdekes és fontos(nem mindig) dolgok alkotta szellemi tárhely, amiben a gyakran isme

Ám ez a tárhely sem biztos, hiszen ez is lebomlik a halálunk után.

Azok a pályák, amik


Lényeg: nagyon bizonytalannak érzem magát a tudást és ez mindentől elveszi a kedvemet :(



2019. okt. 31. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tudás a bizonytalan, eleve az élet az. Tudni azonban szép és jó dolog.
2019. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Minden mulandó.

A kérdésed kb azzal egyenértékű, hogy mi értelme van egyáltalán bárminek?

Szerintem ez a depresszió egyik tünete is lehet.

Nem biztos, de nem ártasz vele, ha felkeresel egy pszichológust. Velük az ilyesmit gyorsan ki lehet bogozni.

Abban is tud segíteni, hogy újra legyen motivációd.

Sok féle gyökere lehet, akár önértékelési probléma is. Pl valami miatt lenézed magad. Ami amúgy a kérdésed kidolgozásán is látszik valamennyire, hogy hiába szereted csinálni, onnan valami hiányzik nálad. Lehet nem vagy teljesen elégedett vele, vagy magaddal vagy nem tudom.

2019. okt. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
52%

Élj boldogan! :)

Ja! Az nehéz? Hát így jártál.



...és mi is..

2019. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyes:

Az élet nem tűnik annyira bizonytalannak, csak egyszerűen a mi társadalmunkat nem érzem biztosnak.

Tehát például vegyünk egy macskát: létezik, alapvető szükségleteit kielégíti(ha lehetővé teszi a környezete) és eléldegél.

Csak ezt a világot olyan instabilnak érzem, amit teremtettünk.


Nem azt mondom, hogy jól van, holnaptól süllyedjünk vissza az ősemberek szintjére.

Egészen nehéz ezt az érzést elmagyarázni!


2-es:

Valóban, vannak benne hiányos, megkezdett mondatok.

Néha belekezdek egy mondatba, elgondolkozom rajta és elfelejtem folytatni.


3-as:

Nagyon szépen köszönöm ezt az IGAZÁN hasznos kommentedet..

2019. okt. 31. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Az a probléma, hogy bölcsészként csak elfogadod a világot, de nem érted. Ezért ijesztő is egyben a tudomány egy laikus számára.


Tapasztalatból beszélek. Humán pályán kezdtem, és ez volt a bajom. Csak szemléltem a világot, de nem értettem. A pop science régesrég nem elég.

Vért verejtéket izzadva átneveltem magamat 6-7 év alatt természettudományos pályára. A folyamat végére úgy érzem felébredtem. Egyben a szentimentális érzések helyett sokkal racionálisabb is lettem.


Addig élvezem az ittlétet és a világot amíg engedi a természet. Nem érdekel sem az emberiség, sem a Föld sorsa túlzottan. A Föld nagyon jól meglesz nélkülünk is, ugyanakkor lehet millió éves csillagközi civilizációvá válunk. Nem is érdekel, elmélyedek a szakterületemben, közben jól is keresek és élvezem az életet ahogy tudom, és próbálok azért valami maradandót alkotni.

2019. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Filozófiai síkra tértél. Minden relatív. Már az ókori görögök is tudták, nincs fix pont, ahonnan minden mérhető, számítható. Einstein ezt be is bizonyította.

Az én életem egy egéréhez képest sokkal nagyobb. A jól megépített ház élete sokkal nagyobb az enyémnél, a házat jócskán túléli a szikla, amelyet viszont a föld. Azt pedig a nap. És?

Az egérnél okosabb vagyok, de van nálam okosabb és butább ember, és van két ember, akik bármely legokosabbnál okosabbak együtt, és van az emberiség, de ki tudj, nincs-e nálunk is többet tudó faj (gyanítjuk, van).

Igen, az univerzumhoz képest parányiak vagyunk, de a tudást, mint fogalmat mi találtuk ki magunknak, aztán elkezdtük mindenfélére alkalmazni. A relativitás az jelenti, hogy a természet végtelen az egyénhez képest minden szempontból, de az egyénnek ettől még megvan benne a maga szerepe, ahogy a legbonyolultabb órában is a legapróbb fogaskeréknek. Mert ugyan kicsi, de van szerepe. Nélküle az óra nem óra.


Nem azt kell nézni, mi mekkora hozzánk képest, hanem azt, a rendszerben van-e szereped. Ha van, nyertél. Ha nincs, fölösleges vagy. Csakhogy mivel porszemként is hatsz a környezetedre, hatás pedig nincs ellenhatás nélkül, ezért a környezeted tőled más mint nélküled. Nem éltél hiába. Isten viszont ne kívánj lenni, mert nem az a szereped.

2019. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Vannak dolgok, amelyeken tudsz javítani, és vannak olyanok, amelyeken nem.

Ill. egészen kivételes esetekben létezik olyan is, aki át tud rakni valamilyen dolgot az egyik kategóriából a másikba.


A bölcs ember alapvetően az első fajta dologgal foglalkozik.

2019. nov. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!