Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi a szabad esés végsebess...

Mennyi a szabad esés végsebessége? (Olyan választ szeretnék, amelyet kisebbek is értenek)

Figyelt kérdés
2019. nov. 7. 06:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
18: a valami hasonló az csak egy szófordulat. Még a legnagyobb koponya elektrotechnikatanárunk is megengedett magának efféle lazaságot. Hidd el tudom annyira ezt a részét a fizikának mint amennyire frusztrált vagy, csak nem fogok este 11-kor telefonon képleteket szerkeszteni. Magyar főiskolán és német egyetemen is bizonyítottam, nekem az ottani minősítés elég ahhoz hogy ne érdekeljen egy szűk látókörű személyeskedő senki véleménye. Szerintem menj valami politikai fórumra, ott dívik ez a stílus. De legyen igazad, és legyen a szabadesés: v=g*t, ahol g=9,81m/s^2. És s=g/2*t^2 (ugye itt a sebességet integrálják az idő szerint). Lehet túlbecsültelek de kb. Legyen akkor ez a te szinted. A többit meg úgyis összeguglizod mint az előzőt. :D
2019. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem kell fizikusnak beiratkozni, ezeket mind megtanítják villamosmérnökin is, csak ott kap az ember egy használható szakmát is mellé. A gradiens, divergencia meg rotáció ismert a elektromos és a mágneses mező kapcsán is. De azért nagyon lenyűgöztél. :D
2019. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A relativitáselméletet nem tanítják villamosmérnökin (legfeljebb dióhéjban). Néha ledöbbentő hogy (állítólagosan) egyetemet végzett emberek ilyen tévhitben vannak. A villamosmérnöki meg nem egyenlő a fizikusképzéssel. Nézd meg Orosz László prof.Úr (a BME híres fizikatanára) életrajzát. Ő is villamosmérnökin kezdte, és fizikus lett végül, nem véletlen.
2019. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ez igaz sajnos, cserébe sok a hőtan. Nyilván nem ugyanaz a kettő, akkor nem lenne külön fizikus szak. Nem is ezt írtam, hanem azt hogy aki műszakot végzett, azért van fogalma a fizikáról. Még akkor is ha az életben később csak kis részét használja. Viszont elég kiemelkedőnek kell lenni, ha az ember fizikusként érvényesülni akar. Villamosmérnökből most valamivel jobb, az informatikusokra meg még nagyobb az igény.
2019. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
*műszakit végzett
2019. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Az egyetem még nem elvégzett, de a fizika már megvan. Itt tényleg nem volt relativitás, az dióhéjban a főiskolán volt 15 éve.
2019. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
A Nasa nagy pillanatai című sorozatot nézd meg a you-tube-on és megérted a lényeget.Az Apolló 12 volt a legyorsabb szabadeső tárgy a világon aminek a fedélzetén ember utazott!Gyakorlatilag ugy értek vissza a földre, hogy a holdkörüli pályáról egy jól időzített pillanatban inditott hajtoműlökéssel elhagyva a pályát, szabadesésben zuhantak a föld felé.
2019. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!