Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan magyaráznátok?

Ezt hogyan magyaráznátok?

Figyelt kérdés
A személyes tapasztalataimat szeretném leírni: az a helyzet, hogy ha egy fehér háttér előtt áll egy ember, képes vagyok körülötte színeket látni. Ez főleg az iskolában mutatkozik meg, amikor a tanár a fehér tábla előtt áll. Láttam már zöld, narancssárga és kék színt is 3 különböző embernél. Én úgy gondolom, hogy az aurájukat látom. Ti mit gondoltok?

2019. dec. 12. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Optikai csalódás, vagy mentális probléma.
2019. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szeretném leszögezni, hogy nem fogyasztok drogokat, beleértve az alkoholt is. Optikai csalódás? Három különböző szín, három különböző ember. Szerintem ezzel kilehet zárni ezt az opciót. Mentális betegség? Én ezt kizárom, mert egészséges vagyok.
2019. dec. 12. 12:10
 3/19 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!
2019. dec. 12. 12:11
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

"Én úgy gondolom, hogy az aurájukat látom. Ti mit gondoltok?"

Csak ugyanezt a választ fogod elfogadni, igaz?

2019. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem, ha megtudjátok magyarázni tudományosan, akkor nem. De ha ez kimerül abban, hogy optikai illúzió/elmebeteg vagyok akkor igen.
2019. dec. 12. 12:56
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Az auráját látod.
2019. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Tislerics Máté ***** válasza:
81%

Szerintem érdemes lenne neurológussal konzultálni, de a háziorvosodnak mindképp mond el. Ő majd beutal valahová. Ki kéne vizsgálni, mert ilyeneket nem kéne látnod alapból.


Szerintem is valamilyen mentális zavar lehet, mert kétlem, hogy pl.: az emberből kijövő hősugárzást fogná fel a szemed és azt jelenítené meg színek formájában.


A színeket az agyunk hozza létre az eltérő hullámhosszú elektromágneses sugárzások (fény) érzékelésével. A pl.: Napból jövő fehér fény az általunk érzékelhető összes hullámhosszú fényt tartalmazza. Amikor ez a fény nekivágódik a falevélnek, akkor a falevél elnyeli a legtöbb hullámhosszt kivéve az egyiket, ami lepattan róla egyenesen a szemünkbe. A szemünk ezt felfogja és elküldi az agyba feldolgozásra. Az agy felfogja melyik hullámhossz jutott a szembe és annak megfelelő színt jelenít meg tudatunk számára. Jelen esetbe a zöldet. A falevél tehát nem zöld! A színek is tulajdonképpen "hallucinációk".

2019. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 LeonScottKennedy ***** válasza:
90%

És arra nem gondoltál, hogyha tényleg természetfeletti módon auralátó lennél akkor nem csak fehér háttér előtt látnád ezeket?

Egyébként ja, beszélhetünk itt akármennyire tudományosan, te akkor sem fogod komolyan venni ezeket, mert fúj tudomány, az ezoterikus idiótáknak kell hinni nulla tudományos háttérrel.

2019. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert hátha van valamilyen tudományos magyarázat. Ami nyilván van, csak egyelőre úgy tűnik ezt nem ismerjük.
2019. dec. 12. 13:54
 10/19 Tislerics Máté ***** válasza:
84%

Valami szinesztézia szerű dolog is lehet...


Amúgy ne értsd félre a mentális zavart. Nem bolond vagy. Talán csak furán működik valami az érzékeléseddel. Lehet ad rá valami ártalmatlan pirulát a doki és elmúlik. (fogalma sincs, nem vagyok kompetens orvos)


Nem akarlak megijeszteni, de tényleg érdemes lenne kivizsgálni vagy legalább orvoshoz fordulni ezzel. És ha kérhetem ne úgy vezesd fől a dolgot, hogy: látom az emberek auráját! Mert lehet más miatt is elküld a neurológiára... :)

2019. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!