Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon mennyien hiszik el az...

Vajon mennyien hiszik el az ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés
Olvastam az interneten, hogy megtalàlták az öregedés ellenszerét. Mondjuk jó lenne ha ilye n tényleg létezne, hogy öregsègünkre nem veszítenénk el a testi és szellemi képességeink nagy részét. Jól hangzik de ez a sci-fi kategóriája nem igazàn tudományos. Sajnos így vagyunk megalkotva, hogy elveszítjük a mentàlis és fizikai erőnket. Ilyen címmel volt cikk a neten valahogy "az öregsèg egyes tudósok szerint betegsèg és megvan az ellenszere".

#tudomány #átverés #szenzáció #"öregség ellenszere"
2019. dec. 17. 18:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked nagyon nagy hiányosságaid vannak a tudományos területeken. Elöször tanulj eleget biológiából atropológiából, biokémiából meg genetikából és utána nem fogsz ilyen butaságot állítani, mint a kérdésed.
2019. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az öregedésnek egyetlen ellenszere van, amit már az ógörögök is ismertek: a fiatalkori halál.
2019. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem àllítottam semmit, csak írtam, hogy találtam egy ilyen cikket és kérdeztem, hogy sokan hisznek el ilyesmit, vagy nem hiszik el. Èn nem hiszem el, azt írtam, hogy jó Lenne Ha létezne ilyesmi. Igen a sajàt álláspontomat nem írtam le. Nem hiszek benne èn szemèly szerint.
2019. dec. 17. 19:33
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát igen kedves második vàlaszoló. Igazad van. De úgy van ezzel az ember, hogy szeretne is sokáig èlni, meg hàt nem szeretne egy öregek otthonàban magatehetetlenül fetrengeni ha nem muszàj élete záró akkordjaként.
2019. dec. 17. 19:35
 5/19 LeonScottKennedy ***** válasza:
65%

Vannak nagyon gazdag emberek, akik már megoldották maguknak a dolgot. Hibernációval. Ők most tulajdonképpen időutaznak. Már amennyiben valaha is eljön az idő, hogy felélesszék őket.

A másik az, hogy egyébként nem tűnik annyira lehetetlennek a dolog, az öregedés lelassítása. Már ma is vannak kísérleti módszerek erre, kisebb-nagyobb sikerrel. És megint a másik az, hogyha mindenkinek drasztikusan le lenne lassítva az öregedés, akkor a túlnépesedés egy méginkább nagyobb probléma lenne mint ma.

2019. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az öregedésnek van (hasraütve) mondjuk 2000 tényezője.

Ebből most megtaláltak egyet.

Ez még nem jelenti azt, hogy ezt befolyásolni is tudják.

Amúgy már elég sok ilyen tényezőt ismernek, és néhányat változtatni is tudnak.

De nem korlátlanul: minden ilyen dolog néhány évet, esetleg évtizedet jelent.

2019. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Így van, ezt hívják úgy hogy áltudományos f+ság. Általában az hisz ilyesmiben, aki hinni AKAR. A cikk végén még gondolom volt egy olyan gomb, hogy "rendeld meg ennyiért és ennyiért a csodaszert"


Na igen... Ez meg már az ezomezo és a marketing találkozása

2019. dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Első körben keressük meg a forráscikket.

Az alapján eljutunk az eredeti tanulmányhoz.


Sok intézet foglalkozik a témával, és állatkísérletekben komoly eredmények születtek már. Természetesen itt tényleg ezer paraméterről van szó, de bizonyos szinten lassítható a folyamat, egyes részei visszafordíthatóak.


Mellesleg az állítás feltételesen, de igaz. Az öregedés valóban egy "betegség". Egy evolúciós szükségszerűség.


Ha csak ezt vesszük, léteznek halhatatlan sejtvonalak és folyamatosan sejt szinten megújuló életformák.


Nem kizárt, hogy az öregedés DNS szinten akár megállítható lesz, ha a másolási rendszert génsebészettel feljavítjuk, illetve a sejtek szemétraktározásának eltakarítását valahogy megoldjuk.


Szóval egy teljes tudományág foglalkozik a hasznos élettartam kitolásával, és az öregedéssel.


...

A probléma hogy az interneten hamis fordításokkal átveszik a tanulmányokat, kamu címekkel. Te ezeket olvasod max.

2019. dec. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, hányan hisznek a lapos földben?

Úgyhogy ha ezek el akarnak adni valamit, akkor simán találnak célpontot.

2019. dec. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Látom az ufo meg lapos föld hívők le is pontoztak. Eszerint mégsem f+ság és nálatok van az öregedés elleni csodaszer? Vagy titeket is átb+tak kamu hirdetések? :DDDDD
2019. dec. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!