Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érdekes lakástűz?

Érdekes lakástűz?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategóriába írom most ezt a kérdést, de talán ide passzol leginkább. Főleg a magyarázat érdekelne az esettel kapcsolatban. De első lépés lenne összeszedni minden infót róla, amivel én most nem jutottam semmire, mert nem találtam róla a neten semmit.

Egy a lakásunk előtt elmenő tűzoltóautóról jutott eszembe egy régi magyarországi tűzeset. A 90-es években, egy óvodában történ úgy emlékszem. TV-ben láttam és hallottam róla akkoriban, és tudtommal úgy zárták le az ügyet hogy nem tudják mi is történt valójában. Reggel készített egy ott dolgozó személy videót a tűz nyomairól és ebből voltak bejátszva részletek a TV-ben is. A szobában minden tiszta korom volt, az ablakokon alig lehetett kilátni. A legérdekesebb dolog az volt benne -erre magyarázatot nem is találtak akkor- hogy csak bizonyos tárgyak égtek meg. Arra konkrétan emlékszem, hogy volt egy polcos szekrény a szobában, amin voltak különböző játékok, lapok, könyvek, fa kockák, játékautók stb. A könyveknek semmi bajuk nem lett (csak kormosak voltak), viszont a játékautók meg elfolytak. Konkrétan úgy néztek ki, mint aminek nekinyomtak közelről egy hőlégfúvót. De ez nem csak a polcon volt ilyen, hanem az egész szobában. Hivatalos magyarázatot nem is tudtak rá adni, lévén hogy az éghető dolgok nem égtek el, mégis minden tiszta korom volt. A tűzoltók is annyit nyilatkoztak róla, hogy egy a végtelenségig precízen beállított díszletnek tűnt az egész, semmiképp sem lehetett lakástűz. Aztán még hónapokon keresztül lehet hallani az ügyről, az óvoda majdnem csődbe is ment, mert ha jól emlékszem a biztosít sem fogadta el tűzként és kártérítést sem kaptak érte.


Tud erről valaki valamit? Megpróbáltam most rákeresni a neten, de nem találtam róla semmit. Nagyon kamu gyanús esetnek tűnik így utólag belegondolva, de értelmét nem igazán látom neki hogy miért csinálta volna meg így bárki is. Meg az is kérdéses hogy hogyan. Kérdeztek interjúban szülőket is, és mindenki azt mondta hogy az előző nap még semmi nyoma nem volt az egésznek, ugyanolyan volt a terem mint szokott lenni. 1 éjszaka alatt meg olyan szinten "berendezni" képtelenség lett volna. Tudja valaki hogy mi lett az ügy vége? Meg esetleg az is jó lenne, ha valahol meg lehetne nézni a felvételt a szobáról. Ja, és persze ha valós eseménynek tűnik, akkor magyarázatot találni rá.



2020. jan. 7. 05:01
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Erre kíváncsi vagyok, még visszanézek.
2020. jan. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán gömbvillám volt. 1995 december, Siófok. Tényleg érdekes.

[link]

2020. jan. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez lesz az. Köszönöm.

Szóval akkor úgy néz ki hogy gömbvillám volt? Az akkor készült videó felvételek vajon elérhetőek még valahonnan?

2020. jan. 7. 07:34
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Emlékszem rá. Verőczei a videofelvételeket be is mutatta egy ufokongresszuson, Annak idején az ufológia volt a hobbim. Verőczei Ernő villamosmérnök kutatta a gömbvillámokat. Szerinte a jelenség hátterében értelmes idegen faj áll. Írt róluk könyveket is. Intelligens plazmagömböknek nevezte. Neki sikerült velük kommunikálni is. Írt az MTA-nak, hogy kutassák


Emlékszem a Magyar Tudományos Akadémia delegált egy tudós csapatot, aki Verőczeivel kiment a helyszínre. Megállapíották, hogy ilyen intelligens plazmagömbök igenis léteznek. Írtak róla jegyzőkönyvet is, amiben elismerik, hogy létező intelligens jelenség és megemlítik, hogy érdemes kutatni. Erre Verőczei felbátorodott és ki akarta kényszeríteni az MTA-t, hogy kezdje el kutatni. Vegyék fel a kapcsolatot az idegenekkel. Ettől úgy megrémültek a tudósok, hogy soha többet nem foglalkoztak vele


Végül Verőczei kínjában beperelte az MTA kutatóit, mert elcsalják a tudományt. [link] A tény az, hogy soha utána nem volt hajlandó foglalkozni a jelenséggel az MTA. Ernő azóta elhunyt. Nyugodjon békében!

2020. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem fölösleges az ufokat belekeverni. Ugyan mire mentek volta egy kis gyújtogatással az ufók? Nem hinném azt, hogyha tegyük fel megjelennek a Földön ufók - most vessük fel munkahipotézisként lehetőségnek - szóval ha ufók jelennek itt meg, nem hinném, hogy egy lakás gyújtogatása is rejtene számukra új ismeretet. Szerintem ez badarság.


Simán gömbvillámra lehetne tippelni, vagy gömbvillám csoportra. Vagy esetleg valami hasonló, de ritka jelenségre.


Szerintem ha jönnének ide ufók, akkor nekik már semmi újat nem tudna mondani valamiféle lakásgyújtogatás. Elég nevetséges ufók lennének. Valami gömbvillámszerű jelenség lehetett.

2020. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

A gömbvillámot csak pár éve tudják komolyan vizsgálni, előtte nem is tudták előállítani. Akkoriban ez még csak egy legenda szintjén ismert jelenség volt, nyilván azért nem lehetett ezzel magyarázni az esetet.


“A könyveknek semmi bajuk nem lett (csak kormosak voltak), viszont a játékautók meg elfolytak”

Ennek az lehet amúgy az oka, hogy a papír csak megperzselődik, kormos lesz, de nem tud elolvadni, mint a műanyag kisautó.

2020. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5: Csak elméletileg természetesen: lehetne velük kapcsolatos járulékos jelenség is. Mint amikor egy vadászgép a hangrobbanásával betöri az ablakodat. Nem akarta a pilóta betörni, azt se tudta hogy létezel te meg az ablakod, de azért betörte.
2020. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Egy értelmes pilóta gondolom tudja, hogy milyen alacsonyan törnek be az ablakok, és a repülőgép hangerejétől is óvja a lakókörnyezetet. Tehát ismeri a helyzetet és nem okoz bajt másoknak. Akkor mondhatjuk esetleg azt, hogy az értelmes ufo nem viselkedik úgy, mint elefánt a porcelán boltban, a buta ufo meg igen. Ez is egy lehetőség.
2020. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#4: Gömbvillám mint intelligens plazmagömb. Érdekes ez az elgondolás is. Szerintem maradjunk annyiban, hogy pontosan, teljes bizonyossággal nem tudjuk leírni a gömbvillámokat. Nincs hozzá kapcsolódó olyan elmélet, ami ne mondana ellent az általunk ismert és elfogadott fizikai törvényeknek, tudásnak. Egely György is egy "gömbvillám-kutató". Ő meg pont az ellenkezőjét mondja az intelligenciájáról: [link] Egely és Verőczei elméleteivel, eredményeivel kiegészítve a "tudásunkat" a gömbvillámokról, meg már tényleg minden ellentmond mindennek. Szerintem hagyjuk most ezt, hogy mi is a gömbvillám, itthon a fotelből úgy se tudunk egy elméletet se bizonyítani, maximum elfogadjuk mert tetszetősnek ítéljük. Az viszont akkor lehetséges, hogy annál az óvodai esetnél is egy gömbvillám pusztított. Köszönöm mindenkinek a választ. Részemről a kérdést így lezárnak is tekintem, hacsak nincsenek még valakinek konkrétan arról az esetről információ, mert azt szívesen fogadnám.
2020. jan. 8. 03:09
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8/9 Egy értelmes pilóta gondolom tudja, hogy milyen alacsonyan törnek be az ablakok...ufo nem viselkedik úgy, mint elefánt a porcelán boltban, a buta ufo meg igen"


Ez életszerűtlen. Téged érdekel a bogár élete amikor a járdán eltaposod? Amikor bucajjal átgázolsz a hangyabojon érdekel, hogy a hasznos társadalmuk teszed tönkre? Az hogy hajléktalanná teszel egy csomó hangyát? Az embernek is olyan az állatvilág, mint az ufóknak az ember. Nem kötődnek hozzánk, csak jönnek mennek...


4-es vagyok. Nem értem miért pontoztak le. Csomó olyan ember jár ide, akiket nem érdekel a hasznos válasz, az hogy milyen valójában a világ, csak hogy az egojuk által diktált világképet erősítse, az a lényeg


# 6/9 "A gömbvillámot csak pár éve tudják komolyan vizsgálni, előtte nem is tudták előállítani. Akkoriban ez még csak egy legenda szintjén ismert jelenség volt, nyilván azért nem lehetett ezzel magyarázni az esetet."


Gömbvillámot konkrétan most sem tudunk előállítani, így nem vehetők komolyan a tudományos elméletek. dr.Egely hosszú évtizedek óta kutatja őket. Anno megírta a KFKI füzeteiben, hogy tárgyak tünnek el és kerülnek elő belőle a legkülönbözőbb halmazállapotban. Ezt egyetlen mai gömbvillámelmélet sem tartalmazza. Olyan messze vagyunk a gömbvillámoktól mint Makó Jetuzsálemtől.


# 9/9 #4: Gömbvillám mint intelligens plazmagömb. Érdekes ez az elgondolás is. Szerintem maradjunk annyiban, hogy pontosan, teljes bizonyossággal nem tudjuk leírni a gömbvillámokat. Nincs hozzá kapcsolódó olyan elmélet, ami ne mondana ellent az általunk ismert és elfogadott fizikai törvényeknek, tudásnak"


Egyetértek...


" Egely és Verőczei elméleteivel, eredményeivel kiegészítve a "tudásunkat" a gömbvillámokról, meg már tényleg minden ellentmond mindennek."


Az Egely a gömbvillámot mint jelenséget vizsgálta, hogy mit okoz, mikor jelenik meg, milyen sajátosságai vannak, mik jönnek ki belőle és miket tüntet el. Úgy vizsgálta a jelenséget, mint egy mérnök kutató, mint egy élettelen természeti jelenség


Verőczey viszont intelligens plazmagömbökkel foglakozott. Az egy kisebb része a gömbvillámokon belül, habár nem tudjuk mennyi az átfedés. A hivatalos tudomány nem foglalkozik vele.


"Részemről a kérdést így lezárnak is tekintem, hacsak nincsenek még valakinek konkrétan arról az esetről információ, mert azt szívesen fogadnám"


Az ufó kongresszuson Verőczei elmesélte, hogy aznap egy cigányasszony ment be az óvodába beíratni a gyermkét, de mivel nem lehet évközben csak úgy beíratni egyik napról a másikra, így elhajtották. Amire a cigányasszony nagyon ideges lett és csúnyán elátkozta az óvodát. Ezek után égett le az egész. Elképzelhető, hogy a cigányasszony nagyon erős hittel, akarattal elő tudot idézni egy energia jelenséget.Amolyan pszi hatást. Az intelligens plazmagömbök, amik jelen esetben a gömbvillám volt pedig erre reagálva jelent meg. Az is lehet, hogy fel aakrta venni a kapcsolatot ezzel az energiával, mert azt hitte az is ugyanolyan élő, mint ő. Nem sikerült neki és közben amerre járt szétégetett mindent.

2020. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!