Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pirofóbiából sikerült már itt...

Pirofóbiából sikerült már itt valakinek kigyógyulni?

Figyelt kérdés

Sajnos kezd rajtam elhatalmasodni ez az egész tűztől való félelem, leginkább a lakástűz a gyengém. Mostanra már azon a szinten vagyok ,hogy nem merek villanyt kapcsolni, főzni, minden kihúzok és még így is rettegek. Szeretnék kijönni ebből az egészből de nem tudom ,hogy szakember tudna e segíteni. Akiknek esetleg van tapasztalata illetve tanácsa azt nagyon köszönöm. Kb 1-2 éve tart ez az állapot pár hónapja megy az életminőség rovására, egyszerűen nem bírom tovább, nem élet ez.

Gyerekkoromban volt egy kisebb lakástűz otthon, nem égett ki a ház csak kormosak lettek a falak de nem volt jelentős a kár. Nem voltam otthon a tűz alatt a fóbiám pedig 1-2 éve jött ki, előtte is tartottam tőle de egészségesnek mondható szinten.

20/L



#tűz #lakástűz #pirofóbia
2020. jan. 4. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fóbiának lényegtelen a tárgya (kivéve szociális fóbia), a kezelése egyszerű, és gyors.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2020. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fóbia. Természetes félelem.
2020. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én gyermekkorom óta pirofóbiás voltam nagyon durván. Még az étteremből is kifordultam, ha láttam, hogy gyertyák égnek az asztalokon. Én sem mertem főzni, gyertyát gyújtani, mindent 1000-szer ellenőriztem, éjszaka nem mertem aludni, mert még voltam győződve róla, hogy pont akkor fog kigyulladni a lakás. Vadászkutyaként szaglásztam az elektromos dolgok mögé, mert mindig fura szagot éreztem.

Aztán az élet megoldotta a fóbiámat. 10 éve, az akkor 12 éves fiam egy vasárnap reggel krumplit sütött, az olaj kilöttyent és meggyulladt. Mire a szobából kiértem, már a plafonig lángolt a konyhaszekrény. Először természetesen pánikba menekülni akartam, de a következő pillanatban a kerti slagot behúzva vízzel elkezdtem locsolni az égő olajat, közben a gyerekek hívták a tűzoltókat. Nem tudtam gondolkozni, hogy vízzel nem oltunk olajat. Berobbant, de mivel fölötte volt a konyhaszekrény, így csak előre tudott menni és ott nem volt semmi. Akkor újra fel akartam adni, de aztán csillapodni kezdett a tűz. Hiszem, hogy az életben ez volt az egyik feladatom, hogy szembenézzek a félelemmel. Azóta van itthon poroltó és tűzvédelmi takaró is. És én is mindent kihúzok a falból, ha élmények otthonról.

2020. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy már nem rettegek, persze elővigyázatosság vagyok. De már nem keseríti meg az életemet.

Egyébként amikor annyira benne voltam, hogy aludni sem mertem, felkerestem egy pszichiáter, aki szorongásoldót írt fel. Nyilván ez nem szüntette meg a bajomat, de valamelyest segített.

2020. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!