Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez a megoldás lehetséges-e az...

Ez a megoldás lehetséges-e az időutazásra?

Figyelt kérdés
Üdvözletem mindenkinek! Mostanában, de úgy általában mindig is foglalkoztatott az időutazás. Sokat olvastam könyveket, cikkeket és fórumokat. Nem vagyok diplomás és ehhez annyira okos ember. Talán ezért is fog hülyeségnek hangzani az én elméletem az időutazásról. Sok emberhez hasonlóan én is úgy vagyok vele, hogy az idő maga egy kitalált dolog amivel megfogalmaztuk a bennünk és környezetünkben végbement változást. Ha most valaki azt mondaná, hogy az idő létező dolog szemléltetésként azt tudnám mondani, hogy egy nap 24 órából áll, de miért pont annyiból? Miért nem 12 vagy 8 órából. A hatvan perc lehetne 120 is és 30 is. Azért mert ezt igy találtuk ki mi emberek. Tehát egy adott pontra történő visszaugrás az időben úgy nem lehetséges, hogy beállítok egy dátumot, mert az nem reális dolog. Viszont, és itt valószínű, hogy hatalmas kritikát és sok hülyézést kapok. A Superman filmben lévő visszatekerős megoldást elképzelhetőnek tartom. De ha a Földet csak a tengelye körül forgatjuk vissza akkor csak az adott napot kezdjük újra. Ehhez hozzátenném azt, hogy a forgatás mellett szükséges visszafelé húzni a Nap körüli pályán. Ez által egy adott pontra úgy lehetne visszamenni, hogy kiszámoljuk, hogy a Föld mennyi utat tett meg a nap körül és, hogy mennyiszer fordult meg a tengelye körül. Én ezt az elképzelést esetlegesen elképzelhetőnek tartom. Kíváncsi vagyok a véleményekre. Tudom, hogy sok lehülyézős és idiótázós választ fogok kapni, de remélem lesznek olyanok akik értelmesen a véleményüket is kifejtenék nekem. Mégegyszer mondom nem vagyok atomfizikus, de érdekel a dolog. Köszönöm.

2020. jan. 23. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

""A nap miért pont 24 órából áll?" Azért, mert ennyi idő alatt fordul meg a Föld a tengelye kerül."

Csak a pontosság kedvéért, a Föld a tengelye körül 23 óra 56 perc és 4,1 másodperc alatt fordul meg.

2020. jan. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"23 óra 56 perc és 4,1 másodperc"

Ne keverjük, az a sziderikus nap.

2020. jan. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

""23 óra 56 perc és 4,1 másodperc"

Ne keverjük, az a sziderikus nap."

Bizony ne keverjük, a Föld a saját tengelye körül ennyi idő alatt fordul körbe.

2020. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 fabijoe ***** válasza:

Nem direkt módon válaszolok. Tegyük föl, búgócsigát forgatsz meg. Közben lelöksz egy virágcserepet. Gyorsan megállítod a búgócsigát (vagy más pörgettyűt) és megpörgeted visszafelé. Visszarepül a helyére a virágcserép? Nem? Növeld a búgócsiga méretét! Elképzelhető, hogy egyszer csak visszarepül a virágcserép, ha eltört, összeáll, és a letört virág is ép lesz. Sőt. A szemben lévő házon kőműves dolgozik. Amíg pörög a búgó csiga, leesik az állványról. Ha visszafelé pörgeted, vissza fog repülni az állványra?

Igen. De csak, ha isten vagy, és nem is akármilyen, hanem az egész univerzum (ha sok van belőle, akkor mindegyik) legfőbb istene. De akkor meg nem kell visszafelé forgatni semmit.

2020. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
1: Azért 24 óra egy nap, mert a föld tengely körüli periódusidelye annyi. Ugyanez vonatkozik a nap körüli megtételre is. Amúgy is, az idő nem egy konkrét dolog. Az időt csak mi találtuk ki egy segédeszköznek, hogy a jelenségeket (kb mindet) annak segìtségével tudjuk felírni. Attól még hogy a földet visszavezeted a pályáján, még maga az "idő" nem fog visszafelé menni. Ez kb ugyanaz mint egy kocsi visszafelé tolat, és az autóban nyilván nem mennek a részecskék visszafelé az időben. A részecskék mozgása a tér és idő függvényében nevezhető "időnek". Azt kéne ehhez visszafordítani, de valaki már feltett előtted egy kérdést azt állítva hogy ő rájött a dologra. Bár nem igaz amit írt, mégiscsak jobb lenne onnan kiindulni.
2020. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Végig olvastam amiket írtak neked, az időről én nem is írnék többet.

A filmről meg annyit, hogy még a legfanatikusabb rajongók szerint is hihetetlen nagy baromság amit csinált szupermen.

Én is azt javasolnám, hogy nézz inkább tudományos ismeret terjesztő filmeket sorozatokat, "Mi történne ha… megszűnne forogni a Föld" , "Kozmosz" sorozat stb. És talán egy nap működő elmélettel állsz elénk, amit persze biztosan lehurrognak majd, de képregényből nem fogsz fizikát tanulni.

2020. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
ha vissza felé forgatjuk a földet , akkor is előre mész, és a többi bolygó is forog tovább, nem fog felfelé esni az eső, és nem fog felfelé gurulni az autó kivéve a mágneshegyeken.
2021. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Most komolyan egy fikcióra alapozol egy ilyen kérdést?
2023. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!