Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mikor a Titanic...

Mit gondoltok mikor a Titanic süllyedt hol haltak meg legtöbben?

Figyelt kérdés
hol haltak meg legtöbben a hajón vagy a vízen megfagytak, vagy a hajó mikor kettétörött beleesett az óceánba nyomhatta őket össze vagy örvény húzta be őket a mélybe? Egyáltalán lehetett szerintetek örvény a vízen mikor a Titanic süllyedt??

2020. febr. 14. 23:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

A legnagyobb veszteség a helyesírási kézikönyv elvesztése volt, máig sem sikerült pótolni.

Keletkezhet ugyan örvény, de az igazi ok, amiért a süllyedő hajótól el kell távolodni az, hogy a hajóból felszálló milliónyi buborék hatására a víz (és levegő elegyéből álló közeg) sűrűsége annyira lecsökken, hogy képtelenség benne úszni. Egyszerűen nincs elég felhajtó erő, elsüllyed az ember, elsüllyed a csónak is.

A hideg vízben nem elsősorban a megfagyás okozza a halált, bár az is néhány perc alatt bekövetkezik, hanem beindul egy ösztönös -nem kontrollálható- hipeventillálás, azaz kapkodva vesszük a levegőt, még akkor is, amikor a szánk a víz alatt van, ezért hamarabb megfulladunk, mint megfagyunk a jeges vízben.

2020. febr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%

Afrikában abban az évben többen haltak meg, mint a Titanicon.


De Nagasakinál is többen haltak meg, amikor kapott villanó ajándékot.

2020. febr. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
25%
Odáig olvastam, hogy "halyón".
2020. febr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

És attól, hogy rossz a helyesírása, nem tudjátok értelmezni a kérdést, vagy mi? Mert nekem sikerült.

Attól, hogy máshol még többen haltak meg, a kérdezőt nem érdekelheti a Titanic?


Hihetetlen, hogy ezen az oldalon milyen tökéletesek az emberek.. -.-'

2020. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
23%

"de a ventilátor szó egy "l" betűvel írandó"

Elég rövid ideje ahhoz képest, hogy előtte mennyi ideig volt szabályos kettővel.

2020. febr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
de én arra lennék kiváncsi hogy az örvény nagy lehetett??
2020. febr. 15. 09:03
 7/27 anonim ***** válasza:
19%

És 45%-os a válaszom.


És még csodálkoznak, miért vagyok embergyűlölő. Ezért.

2020. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező! Mit jelent neked a nagy örvény? Az örvény keletkezését nagymértékben befolyásolta a süllyedő hajótest helyzete. Nincs senki, aki meg tudná mondani, pontosan hogyan is zajlott le a folyamat. Egy viszont biztos, aki vízbe esett, az vagy megfagyott, vagy megfulladt az örvénytől függtelenül.
2020. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
de az örvény nagy lehetett szerintetek??
2020. febr. 15. 10:24
 10/27 anonim válasza:
5%

45% én felpontoztalak.

Volt itt a kategóriában egy teljesen értelmetlen, zagyva ezo-s kérdés valami áltudományos "felfedezésről". A kérdező a jelek szerint nem sok magyarórán járt életében, emellett a stílusa is elég provokatív volt, mégis sorra csak segítőkész válaszokat kapott. Ilyenkor nem tudom, hol vannak a trollok.

2020. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!