Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy vki anélkül...

Miért van az hogy vki anélkül is tud, hogy nem tanul, vki tanul és mégsem tud?

Figyelt kérdés

Van egy ember( nem ismeritek gondolom)

Aki az iskolában sem soha nem tanult jól,még is nagyon okos. Sok mindent tud magától.


És pl. Vagy én,akkor sokat tanul,de még is hülye vagyok. Nekem miért vannak sni, dislexia, tanulási zavar, memória gondok, dadogás, matematikai gondok(nem tudom már ennek mia neve.)


Én szeretnék okos lenni,de ezt már kezdem feladni és inkább élem az életem.


16/l


2020. márc. 1. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Senki sem tud magától dolgokat. Csak van aki elsőre magába szívja az információt, mert esetleg érdekli is, és van akinek sokat kell tanulni. Pl. Ami engem érdekel azt gyorsan tanulom. Ami nem, azt vagy 20-szor el kell olvasnom, aztán idővel így is elfelejtem.
2020. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És mivan az iq-val. Vkinek magasabb vkinek alacsonyabb és ezt állítolag egy velünk született próbléma megoldó képesség
2020. márc. 1. 10:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Néha a tanulás módja hibás, például sokan azt hiszik, hogy a tanulás egyenlő a magolással, és közben nem is értik amit tanulnak. Ezen csak ront a tény, hogy esetleg már évek óta elvesztette valaki az érdeklődését az adott tárgy iránt, talán pont a kudarcok miatt.


Amúgy nem értem, te most akkor diszlexiás vagy? Felsoroltál különféle problémákat, amik nem feltétlenül függnek össze.

2020. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Jól írod, az IQ egyfajta problémamegoldó képesség, de főleg gyerekkorban alakul ki, egészen kisgyerek vagy csecsemő kortól. A kamaszkor végére lelassul a fejlődése, bár nem áll le. Hogy kinek mennyi az IQ-ja, az nagyon sok dologtól függ, kb. az egész gyerekkorától vagy addigi életétől, ingergazdagságtól, stressztől, siker- vagy kudarcélményektől, szülői intellektuális környezettől, stb...
2020. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Már megbeszéltük, hogy mindenki más. :)
2020. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az iq is fejleszthető valamilyen szinten.
2020. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szóval minden a szülő hibája. Tehát van okom rá,hogy ne kedveljem őket,mivel ez nekem már nagyon fontos, hogy tudjak.

De ha már el lett baszva az életem akkor már mind1. Feladthatok mindent mert az életben nem fogom megállni a helyem,úgy ahogy a szüleim sem.

Igazam van vagy nem? ( ha tudják cáfoljatok meg kérlek)

2020. márc. 1. 12:07
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudok tenni ellene?
2020. márc. 1. 12:11
 9/13 anonim ***** válasza:
igen. Ha valamit nem néznek ki belőled, mutasd meg, hogy meg tudod csinálni. Nekem volt egy nagyanyám, aki foglalkozott velem, meg viltak a szüleim, akik azt szerették volna, ha mindig pátyolgatni kell. Mindenhez úgy álltak hozzá, hogy úgysem tudom megcsinálni. Diplomát is így szereztem. Félúton simán abbahagytam volna, ha nem az lebeg a szemem előtt, hogy akkor az lesz hogy hát mi megmondtuk.
2020. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. A csecsemőkortól (sőt bizonyos értelemben már magzati kortól) nagyon sok mindenben meghatározó. Ezért az igaz, hogy nem megfelelő szülői háttérrel nagy hátránnyal lehet indulni a felnőtt kornak.

2. Csakhogy ez az egész emberiségre igaz, és nem tehető felelőssé valaki azért, amire nincs képessége. Például a szülőnek is volt gyerekkora, őt is nevelték. És ha rosszul, akkor nem csoda, ha ez folytatódik.

3. A hátrány nem azonos a lehetetlennel. Csak több munkát kell belefektetni. Aki arra hivatkozik, hogy "mások" őt elrontották vagy nem nevelték megfelelően, az egyszerűen csak hárít. Nincs felelősségtudata.

4. Minden tanulás alapja, hogy valakit érdekeljen az adott dolog. Ezt motivációnak hívják. Akinek ezt megtanították, az könnyen tanul, mert alaptulajdonsága, hogy minden érdekli. Akinek nem tanították meg, mivel neki nehezebb, ezt azonosítja a lehetetlennel, minden kudarc csökkenti az érdeklődést, egy idő után minden problémájáért más okol. Pedig kizárólag tőle függ minden.

5. Jó pap holtig tanul - mondja a mondás. Ez azt jelenti, hogy nincs olyan, hogy valamit megtanulunk és kész. A tanulás egy életen át tart, csak eltérő az intenzitása és a témája.

6. Aki úgy érzi, semmi sem megy, kérjen segítséget (baráttól, szakembertől, akitől tud). De tudomásul kell venni, hogy mindenért fizetni kell így vagy úgy. Lehet hogy szerénységgel, lehet hogy a nemszeretem elfogadásával, vagy akár pénzzel. A segítség egyetlen dologra irányulhat: a motiváció növelésére. ennek segítségével kell ismereteket szerezni bármiről. Eleinte nagyon nehéz, később csak nehéz, de kitartással abszolút bizonyos, hogy egyszer csak könnyű lesz.

7. Annak akinek nehéz abban különbözik attól, akinek könnyű, hogy az utóbbi előbbre jár ezen az úton. Nyilván csecsemő korában kezdte, más esetleg felnőtt korában. Úgy persze sokkal nehezebb, de nem lehetetlen. Csak szeretjük lustaságunk okán ezt mondani. Mintha az felmentést adna. Nem ad, ekkor a fizetség a rossz élet.

8. Olyan nincs, hogy valaki nem tanul és okos lesz. Csak olyan van, hogy valaki könnyebben teszi, és a másik ezt nem veszi észre. Például egy kellően okos diák (amit korábban szedett össze) az órán odafigyel, megérti a tanár előadását, magyarázatát, ezzel meg is jegyezte, mert bele tudja illeszteni korábbi ismereteibe. Tehát otthon tényleg nincs mit tanulnia. Aki nem érti, nem tudja mihez kötni, azért nagyon hamar elvész a tudás. Ugyanis az agy asszociatív. Arra emlékszik, amit köt valami máshoz. Amit nem köt, az is megvan, csak nem tudja előhívni. Mintha elfelejtette volna.

2020. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!