Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megéri még routert venni,...

LeonScottKennedy kérdése:

Megéri még routert venni, vagy inkább várjam ki a Starlink indulását?

Figyelt kérdés

Hello sziasztok kedves tudomány szerető emberek.


A tegnap este a házunkban valami lecsapta a biztosítékot, lehet, hogy egy rossz konektor, nem tudom biztosan. Viszont a router tönkrement miatta, úgyhogy annak a konektorába nem is dugtam inkább semmit. Szerencsére más nem ment tönkre. A net most csak a modemből jön.

A SpaceX a tervei szerint 2021-re teljesen kiépíti a Starlink hálózatát a Föld körül, és úgy tervezik (ha jól tudom), hogy egy olcsó készüléket kell csak majd megvenni hozzá, ami fogja a jelet és routerként is funkcionál majd.

Azaz nem leszünk többé szolgáltatókhoz meg kábelekhez kötve.

Nos, a kérdésem az, hogy megéri akkor már inkább kivárni a Starlink indulását? Mivel annyira nem fontos a router megléte most. Vagy jobban járok ha inkább veszek egyet?


2020. márc. 11. 15:05
1 2
 11/16 Wadmalac ***** válasza:

"Az a baj, hogy annak, ahogy te leírod a projektet, úgy nem sok értelme lenne egyáltalán belevágni az egész Starlinkbe és beleölni a sok pénzt."


De még mennyire, hogy van értelme.

A most nettel nem vagy rosszul lefedett területeknek megváltás lehet.

A kereskedelmi repülés, akár teher, akár személy, az óceánok felett is online lesz.


A magunkfajtának meg leírtam, mi az előnye, simán beszáll a netszolgáltatók közé és az árversenyt szépen tolni fogja lefelé, kényszeríteni fogja a TÖBBI szolgáltató is a sávszélesség növelésére, lefedettség javítására és mindenek előtt árcsökkentésre.


A műholdak fellövése relatív drága, de utána évekig, évtizedekig NULLA karbantartást és nulla egyéb hálózati hardver-kiépítést, energiaköltséget jelent. Ez egy baromi olcsó és hasonlíthatatlanul jó lefedettségű, elérhetőségű rendszer.

Állati jó globális net-árcsökkentő lesz.

Akkor is jól járunk vele, ha sosem fizetünk rá elő.

2020. márc. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wadmalac ***** válasza:

"Szerintem meg igenis itt az ideje, hogy Elon monopóliumot hozzon létre internet terén"

Senki ne hozzon létre monopóliumot. Mert onnantól azt tesz, amit akar. És Elon sem Jézus második eljövetele, akármekkora zseni.


"a szolgáltatók ideje lejárt."

sosem fog lejárni.


"Te szimplán nem bízol eléggé a megváltónkban, az a baj."

Nagyon értékelem Muskot, de a vallásos szintű lelkesedés itt is egészségtelen. Igen, már a Teslával megmutatta, hogy ipari-kereskedelmi paradigma-váltásokat képes beindítani, de attól még csak ember ő is.


"Én MOST megmondom neked, hogy meg fogja csinálni, és működni fog 2021-re."

Ez igen valószínű. Eddig is mindent megcsinált, amit bejelentett, csak azért tegyük hozzá, a végén minden egy icipicit más lett és később, mint ahogy ígérte.

Persze úgy is jó, nagyon is, de attól ezt még figyelembe kell venni.

2020. márc. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem rajongom érte vallásosan, amikor olyasmit írok, hogy megváltó, azt poénnak szánom. Én mindent tudok a helyén kezelni, szerencsére nagyon down-to-earth a látásmódom, és mindenre is nyitott vagyok, amíg az nem vallási / ezoterikus téma, hanem valid érvekkel alátámasztott vitapontok a racionalitás határán belül. A te látásmódodat is teljesen el tudom fogadni, és valószínűleg több köze is lesz a valósághoz, mint az én eufórikusabb jövőképem a Starlinkről.

Én továbbra is reménykedem abban, hogy Elon valahogy megoldja ezt okosba, és nem az lesz, hogy ezután is teljesen a szolgáltatókra leszünk utalva. Reménykedem, hogy ez valamiféle forradalomnak az elindítója, alapköve lesz, a szabadabb, függetlenebb internetelérésért.

2020. márc. 13. 11:57
 14/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tudod, egy világgazdaságot nem lehet csak úgy keresztbebszni.


Amit Musk a Teslával tett, majd most az űrtechnikai újrahasznosítás bevezetésével, már épp eléggé trendtörő és gazdasági hullámzáshoz vezető lépés volt.

Amekkorát azok durrantak, akkorát fog durranni a Starlink egyszerű LÉTE, egyéb csónaklengetés nélkül is.

2020. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Wadmalac te minek véded a szolgaltatokat?


Szar szolgáltatást nyujt mindegdik es hazudnak jobbra balra. Volt mar UPCm digim es t home is. Minda. Háromnak voltak hihetetlenul primitiv es idegesito fassagai idorol idore


Nagyom remelem tonkremennek főleg a digi. Felolem ehen halhat az osszes ember aki ezeknek a szennyeknek dolgozik. Foleg a hulye ügyfélszolgalotasaik

2020. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac te minek véded a szolgaltatokat?"


Neked meg mi bajod?

Felfogtad egyáltalán, amit írtam? Mert nem úgy tűnik.

Nulla szolgáltató-védés volt abban, amit írtam.


Ott vannak a szolgáltatói úgyfélszolgálatok, ott sírjál a bajaiddal.

2020. ápr. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!