Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha nem lenne élet,...

Mi lenne, ha nem lenne élet, Föld, világűr és minden, ami egyenlő a létezéssel? Mégis létezne olyan, hogy SEMMI?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed a témáról? gondolom ez sokakban felmerült már és ez bennem azt az érzést kelti, hogy minden okkal történik, különben nem lenne más,csak a Semmi
2010. júl. 28. 00:49
1 2 3
 11/23 anonim válasza:

nekem most sem esett le-.-"

attól még hogy tudja hogy a létezésnek van kezdete, attól még miért történik okkal minden?

szerintemaz egyikből sem lehet következtetni a másikra...

2010. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mert a világ(létezés) nem jelenik meg csak úgy! Kell egy Ok! Viszont ha nincs Ok, akkor meg nincs semmi!

Vágod?

Ezért érzi, hogy van Ok! Mert van létezés, és nem semmi van!

Csak nem tudta megfogalmazni!

2010. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az is érdekes csemege az agynak, hogy mi lenne, ha egy univerzumban minden volna, csak tudat nem, ami megtapasztalja? Talán valóban létezne ott a térben, de senki, tényleg senki, soha nem "nézné" sehogy, nem volna jelen tudat, nem volna miben ténylegesen(!) megjelenjen az a világ. Talán ha Isten elvonja a figyelmét egy univerzumtól, akkor az eltűnik, mintha sose lett volna? Vegyük észre: szándékosan incselkedik a felvetés, és meglehet, hogy jobban jár, aki ideiglenesen (mondjuk pár napra) "belemegy a játékba" inkább. Vajon tényleg van létezés értelem (tudat) közreműködése, figyelme (ez maga a lényegi tudat) nélkül?
2010. júl. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

már nem azért, de ennek semmi értelme nincs -.-"

veled nem szoktak ok nélkül történni dolgok?

2010. júl. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"A kérdező jól gondolkodik! Ebből lehet következtetni arra, hogy van egy létrehozója a világnak, csak ész kell hozzá!"


Felhívnám a figyelmedet, hogy mindenkinek van esze. Senkit nem győzöl meg, akiről azt hiszed, hogy fogyatékos. Senki nem figyel rád, aki úgy látja, hogy inkább te nem érted meg az ő álláspontját. Használd te is az eszedet, ha ezt akarod tanítani! (beszélhetnénk róla, hogy én miért vagyok kivétel, de ez inkább a te sorsoddal függ most össze)

2010. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

tegnap 15:27


Értem. Pontosabban: értem, hogy mit próbálsz erőlködni azzal a logikátlan érvelési kísérlettel. Értem a szándékaidat, magával a gondolatmenettel kapcsolatban pedig tudom, hogy miért értelmetlen ostobaság az egész.

2010. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

tegnap 23:08


Természetesen abból, hogy valaminek kezdete van, nem következik, hogy oka van. És ez még csak az egyik probléma, van másik is (de azt hosszabb kifejteni).


tegnap 23:33


"Mert a világ(létezés) nem jelenik meg csak úgy!"


Esetleg megfigyelted, hogy a világ nem "csak úgy" jelent meg, hanem okozta valami? Nem, nem figyelted meg. Csak állítod. Állítasz valamit, ami mellett nem tudsz érvelni. Utána meg kijelented, hogy aki az önkényes hülyeségedet nem fogadja el, az nem érti. Na ezért utálja a muzulmán fanatikusokat az egész világ, és ezért van az, hogy az érvelésre képtelen muszlimok előbb-utóbb robbantgatni kezdenek. Mert úgy gondolkodnak (pontosabban nem gondolkodnak), mint te.

2010. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem ezért robbantgat az a szélső, nagyon durván szeparatista irányzat, aminek a neve nem jut eszembe, megkeresni meg lusta vagyok most... A muszlim srácnak az a baja, ami legtöbbünkkel időről időre pont így előfordul: kívül akarja megtalálni a hibát, miközben belül van. Bizonyos értelemben halálfélelem övezi a "nem vagyok oké" érzések mindegyikét. Ha kóros "pluszokat" cipelsz magadban, akkor magaddal szemben kell kisebb merényleteket elkövetned, hogy ezek elfoglalják méltó helyüket a múltban végre... A muszlim srác is így járt: meggyőzték, és belül önértékelési problémaként élné meg, ha csak átmenetileg is elfordulna a barátaival közös vélekedésétől. Az identitás fontosnak ítélése ilyen fura csapda. Szerencsére egyetlen döntéssel megoldható az egész problémakör.
2010. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Sziasztok! :)


Ez is egy olyan dolog, melyre 100%-ban biztos választ, véleményem szerint senki sem tud adni. Az én elméletem a következő:Ha nem lenne élet a földön, nem lennének más bolygók, csillagok és egyéb jelenségek, akkor is lenne például oxigén. Nem gondolkodom több anyagon, hogy az oxigén mellett milyen anyagok maradnának meg a földön, mivel ez is elég tény ahhoz, hogy belássátok, valami maradna a világon. Ha nem is élőlény, és nem egy égi jelenség, de legalább van egy anyag amely megmarad a világban. Ebből adódóan az hogy semmi sem maradna a világon, nem igaz. :-)


Üdv:Egy nagy okos! =)

2010. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"veled nem szoktak ok nélkül történni dolgok?"

nem...

2010. aug. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!