Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » IQ-szint növelés lehetséges?...

IQ-szint növelés lehetséges? Vannak ezzel foglalkozó kutatások, könyvek?

Figyelt kérdés

Lehetséges az IQ-szintet jelentősen növelni a matematikai, logikai gondolkodás fejlesztése által? Léteznek erre irányuló kutatások?


Köszönöm a részleteiben is kifejtett, nem-egyszavas válaszokat előre is!



2020. jún. 4. 12:14
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

19-es választ én sem egészen értem. Egyrészt hivatkozol az "us army"-ra, ami rendben van, de forrást is hozhattál volna ehhez az állításhoz.


Másrészt ha csökkenteni lehetséges az IQ-t, akkor az ellenkezője is igaz kell, hogy legyen, legalábbis a példádban egy fizikai/egészségügyi állapotot (alkoholizmus/agysejtpusztulás) jelölsz meg a lehetséges IQ-csökkenés okaként. Ha fizikai módon csökkenthető, akkor növelhető is ugyanígy. (A feltételezésedből kiindulva).


Harmadrészt én többször próbálkoztam a mensa iq-tesztjével, néhány év különbséggel és - örömömre :) - minden alkalommal magasabb eredmény jött ki, mint korábban.

2020. aug. 15. 13:57
 22/22 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


A mensa iq teszt, logikai teszt. A logika, fejleszthető. Jellemzés is.


A mintafelismeréshez pedig jellemezni kell a képet, amit látsz, hogy lásd a hasonlóságokat, illetve a különbségeket. Plusz logika!


Amúgy az intelligencia jóval több, mint amit a mensa mér.


Elhitették az emberekkel, hogy nem fejleszthető az iq.

2020. aug. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!