Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy ennyivel...

Mitől van az, hogy ennyivel könnyebb az ember reggel?

Figyelt kérdés
Este megmértem magamat a mérleggel. 56,1 kg voltam. reggel első dolgom volt, hogy ismét megmértem magam. ugyanabban amiben lefeküdtem, wc és minden nélkül, tényleg semmit nem csináltam. és 55,3 kg voltam. hogy lehet az, hogy éjjel 0,8 kg-al kevesebb lettem. oké, éget az ember éjjel valamennyi zsírt, párologtatunk, izzadunk. de nem vagyok az a húde izzadós típus, hogy közel egy kiló kijönne. vagy ennyit kipárologtat az ember? mert 20-30 dekát értenék, de nem közel egy kilót! szóval?
2010. júl. 31. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért érthetőbb számodra a 30 deka mint a 80?

Nálam 2-3 kg a külömbség, igaz wc is benne van és én férfi vagyok és majdnem 100kg.


Wikipedia ( [link] )napi 900 ml párologtat el az ember átlagosan légzéssel és bőrön át izzadás nélkül.

Mivel nyár van, sokkal többet iszunk (a Wiki csak 1500 ml-el számol), sokkal többet is párologtatunk.


Ehhez jön még a kilélegzett CO2 tömege (csak a C számít), szóval összejön...

2010. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ. de nappal biztos többet párologtatunk. főleg én, mert minkámból kifolyólag folyamatosan beszélek. azt értem, h wc után könnyebb vagy, azt is értem, hogy párologtatunk és kilégzünk. azárt érthetőbb a 30 deka, mert az úgy reális. csak meglepdtem, h lyen sok "lemegy" éjjel.
2010. júl. 31. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:
:D érdekes
2010. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De forgolódsz, meg minimálisan mozogsz is az ágyban. És nem tudom mennyit aludtál, de 8 óráig nem ettél semmit, így a szervezet a tartalékokból élt. Jah és fontos hogy ugyanolyan ruhában áltál-e rá és jól volt-e beállítva a mérleg.
2010. júl. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ugyanaz a ruha, ugyanaz a mérleg, amire ráállok 6x egymás után és ugyanannyit mutat.és ha a szervezet a tartalékból él, akkor sem lehetsz könnyebb, mert az OK, h valamennyi zsírt elégetsz, viszont az nem jön ki ugyebár.
2010. júl. 31. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:

"ugyanaz a ruha, ugyanaz a mérleg, amire ráállok 6x egymás után és ugyanannyit mutat.és ha a szervezet a tartalékból él, akkor sem lehetsz könnyebb, mert az OK, h valamennyi zsírt elégetsz, viszont az nem jön ki ugyebár."


Már miért nem lehetsz könnyebb?

A szervezeted azokat a "kilókat" átalakítja mozgássá, energiává, azt meg már nem tudod mérni a mérleggel.

2017. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!