Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi tudatot át lehet...

Az emberi tudatot át lehet költöztetni egy számítógépbe vagy valami ilyesmibe?Igazam van,hogy megvalósíthatatlan?

Figyelt kérdés

Van egy olyan projekt,amibe előbb az emberi agyat ültetnék át szintetikus testbe,majd az agy tartalmát (mint pl.a szemilységet) tulajdonképpen letöltnék egy mesterséges agyba.


[link]


Viszont "Már ott gondban vagyunk, hogy a humán konnektom megismerésétől fényévekre járunk. „Egy légy parányi agyát feltérképezni nagyjából egy-két év, egy emberét a mai technikával pedig egyszerűen lehetetlen” – mondta dr. Ken Hayworth idegkutató a BBC-nek."


"De tegyük fel, hogy sikerül a lehetetlen, és megfejtjük agyunk működésének legnagyobb titkát. Hogyan alakítjuk ezt az elképesztő komplexitást nullákká és egyesekké? Dr. Miguel Nicolelis fizikus szerint sehogy, lévén olyan összetett szervről beszélünk, amit nem lehet számítógépes algoritmusok formájában „életre kelteni”. Ahogy a tudós fogalmazott:

nem tudod kódolni a szeretet és gyűlölet érzését. "

(Sajnos ennél hitelesebb forrást nem találtam ezzel kapcsolatban.)


Szerintem ez megvalósíthatatlan projekt,mert:

-Hogy ha átültetik az agyat egy ilyen testbe,akkor hogyan oldják meg a tápanyag ellátást (?).

-Az agyba másodpercenként több százezer kémia reakció zajlódik le és fényévekre járunk az agyunk teljes megértésétől.

-Szerintem nem lehet egyszerűen kódolni,letölteni a szemilységünket,tudatunkat.


Igazam van?



2020. jún. 25. 13:44
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Itt nem csak információ tárolásáról és feldolgozásáról van szó.

Itt egy konkrét szemilység,tudat,elme lementéséről van szó.


"Te nem érted meg, de ez amúgy is részletkérdés, mert az a polémia tárgya, hogy a tudattartalmat át lehet e transzponálni, az meg független az agy működésének megértésétől."

Értem,hogy mit szeretnél mondani,de ahhoz hogy az agyunk tartalmát le tudjuk másolni,ahhoz nem szükséges az agy megértése (?).

2020. jún. 25. 21:48
 22/43 A kérdező kommentje:

*Értem,hogy mit szeretnél mondani,de ahhoz hogy az agyunk tartalmát le tudjuk másolni,ahhoz nem szükséges az agy megértése?


Bocs,így helyes.

2020. jún. 25. 21:51
 23/43 anonim ***** válasza:
31%
szerintem nem lehet, mivel az érzelmek nem csak programok. Nyilván van tudományos magyarázat,de szerintem több van mögötte.
2020. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

"Itt nem csak információ tárolásáról és feldolgozásáról van szó.

Itt egy konkrét szemilység,tudat,elme lementéséről van szó."


A kettő egy és ugyanaz.


Persze, hogy nem szükséges az agy megértése. Elég ha az adattartalomhoz hozzáférhetünk.

2020. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Persze, hogy az érzelmek nem csak szimpla programok,szoftverek.

Az érzelmeket nim lehetne egyszűren leprogramozni.

2020. jún. 25. 22:09
 26/43 A kérdező kommentje:

Jó,tegyük fel,hogy sikerül lementeni az adatokat.


Mi a garancia arra,hogy az te vagy és nem csak egy szimpla másolat?

2020. jún. 25. 22:11
 27/43 anonim ***** válasza:
56%

Mi a külömbség a másolat és az eredeti közöt?


Amúgy meg te is csak a szüleid másolata vagy.

2020. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

"Mi a külömbség a másolat és az eredeti közöt?"

Bocs,nem magyarázom el.


"Amúgy meg te is csak a szüleid másolata vagy."

Na,ez ritka nagy baromság.

2020. jún. 26. 03:14
 29/43 A kérdező kommentje:
A másolat a z nem te vagy,hanem csak egy szimpla információ halmaz. Semmi garancia nincs arra,hogy az ne másolat legyen
2020. jún. 26. 03:25
 30/43 anonim ***** válasza:
56%

"A másolat az nem te vagy,hanem csak egy szimpla információ halmaz"


Információhalmaznak nincs másolata.

Ha téged mondjuk dezsőnek hívnak, és hirtelen fogysz 20 kilót, akkor 20 kilóval kevesebb dezső lesz? Nem, ugyanannyi. Ha hízol, akkor sem leszel több. Azért, mert az anyagi "részed", a tested csak otthont és érzékelőket biztosít annak a valaminek, ami te vagy.

Te magad nem vagy több mint egy halmaz információ.

Az információnak meg nincs olyanja, hogy másolat.

Ami orendszer a számítógépeden fut, az ugyanaz, mint ami az enyémen fut. Egyik sem másolata a másiknak, hanem tartalmilag teljesen azonos vele.

2020. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!