Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi tudatot át lehet...

Az emberi tudatot át lehet költöztetni egy számítógépbe vagy valami ilyesmibe?Igazam van,hogy megvalósíthatatlan?

Figyelt kérdés

Van egy olyan projekt,amibe előbb az emberi agyat ültetnék át szintetikus testbe,majd az agy tartalmát (mint pl.a szemilységet) tulajdonképpen letöltnék egy mesterséges agyba.


[link]


Viszont "Már ott gondban vagyunk, hogy a humán konnektom megismerésétől fényévekre járunk. „Egy légy parányi agyát feltérképezni nagyjából egy-két év, egy emberét a mai technikával pedig egyszerűen lehetetlen” – mondta dr. Ken Hayworth idegkutató a BBC-nek."


"De tegyük fel, hogy sikerül a lehetetlen, és megfejtjük agyunk működésének legnagyobb titkát. Hogyan alakítjuk ezt az elképesztő komplexitást nullákká és egyesekké? Dr. Miguel Nicolelis fizikus szerint sehogy, lévén olyan összetett szervről beszélünk, amit nem lehet számítógépes algoritmusok formájában „életre kelteni”. Ahogy a tudós fogalmazott:

nem tudod kódolni a szeretet és gyűlölet érzését. "

(Sajnos ennél hitelesebb forrást nem találtam ezzel kapcsolatban.)


Szerintem ez megvalósíthatatlan projekt,mert:

-Hogy ha átültetik az agyat egy ilyen testbe,akkor hogyan oldják meg a tápanyag ellátást (?).

-Az agyba másodpercenként több százezer kémia reakció zajlódik le és fényévekre járunk az agyunk teljes megértésétől.

-Szerintem nem lehet egyszerűen kódolni,letölteni a szemilységünket,tudatunkat.


Igazam van?



2020. jún. 25. 13:44
1 2 3 4 5
 41/43 Wadmalac ***** válasza:

40: Hát ha valami felszínes, alaptalan (és állatira dölyfös, beképzelt, lenéző) okoskodás volt, akkor pontosan ez a komment.

De ha az egódat az érvtelen körbehülyézés építi, sok sikert.

2020. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
40: Itt mindenki olyan választ ad, amilyet akar, aztán az a válasz fogja őt minősíteni, más nem. Sok írásodba beleakadtam már ezeken az oldalakon. Neked, ennek ellenére, vagy talán éppen ezért, azt javasolnám, hogy kevesebbet gépelj és kicsit többet gondolkozz. A mennyiség nem pótolja a minőséget.
2020. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Wadmalac ***** válasza:

"Itt mindenki olyan választ ad, amilyet akar, aztán az a válasz fogja őt minősíteni, más nem."

Ebben van valami. Vonatkozik rád is, amikor sommásan hülyeségnek minősíted mások írásait, alátámasztás nélkül. Ez pontosan megmutatja, milyen vagy.


"A mennyiség nem pótolja a minőséget."

A semmitmondás meg nem annak a jele, hogy állati bölcs vagy, csak nem pocsékolod ránk a tudásod.

2020. jún. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!