Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Önök szerint egyedül vagyunk...

Önök szerint egyedül vagyunk világegyetemben?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Az Univerzumot megszámlálhatatlanul végtelen mennyiségű galaxis alkotja, minden galaxisban még megszámlálhatatlanabbul végtelen mennyiségű csillag van. Általában minden csillagnak van egy rakat bolygója, a bolygóknak meg - jellemzően mérettől függően holdjai.

A fizika és a kémia mindenhol ugyanúgy működik. A víznek 8 millió fényévvel arrább is H2O a képlete. Ahol van folyékony víz, ott van légkör és felhőképződés is. Ugyanúgy vannak vasmeteoritok arra is, és az arany ugyanúgy csillagok belsejében jön létre.

Szerinted van élet máshol is?

Van amúgy, még olyanok is, akik már akkor fejlettebbek voltak nálunk még mielőtt az őseink lemásztak volna a fáról.

2020. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%

Biztosan nem.

Szerintem még itt,a Tejútrendszerben is van élet bőven.

Sőt,ha belegondolsz,a Marson is van élet,igaz,csak mikroorganizmusok keretében.

2020. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Mi az, hogy egyedül?

Valamilyen életforma szinte biztosan van.

Pillanatnyilag hasonló fejlettségi szinten álló civilizáció a világegyetemben (a megfigyelhető részén legalsó hangon kétszázmillárd, de valószínűleg nagyságrendekkel több galaxissal, ezek mind millió-millárd számú csillaggal) valószínűleg van. A mi galaxisunkban már kétséges.

2020. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Tislerics Máté ***** válasza:
81%

Szóval létezik-e a Földi élethez hasonló bonyolult rendszer az univerzumban?


Ennek megalapozott feltételezéséhez tudnunk kéne mennyire volt bonyolult és megismételhetetlen folyamat az élet kémiai úton való kialakulása. Ez a rész ugyanis eléggé nehezen vizsgálható és sajnos pont kulcsfontosságú a kérdés megválaszolása szempontjából:


Az élet alapvető építőkövei minden esetre nagyon sok helyen fellehetők az univerzumban. Még a ribonukleinsavak alkotóelemei is kialakulnak random a természetben. Már csak az a kérdés, hogy ezek hogyan képesek összeállni olyan rendszerekké, amik tudják reprodukálni magukat. Ha ez megvan, akkor a folyamat már könnyen elszabadul hiszen ez önmagában is az evolúció megjelenését eredményezi: A sikertelenebb variációk eltűnnek és megmaradnak a sikeresen szaporodni képes

(akár) sejtekből felépülő rendszerek.


A Földi élet eddig ismert alapfeltételei minden esetre nagyon sok helyen megvannak az univerzumban. Még a Naprendszerünkön belül is lehet ideális helyszíneket találni (a Földön kívül). Pl: Az Európa vagy az Enceladus vízóceánjainak környezte nem barátságtalanabb az élet számára, mint az antarktiszi Vosztok-tó a Földön.


A Földi élet az óceánok kialakulása után tulajdonképpen egyből megjelent, ami szintén arra utal, hogy az élethez hasonló folyamatok gyakoriak lehetnek. A H2O molekula is iszonyú gyakori a világegyetemben, valamint a bolygók és holdak is. Szóval így mindet összevetve talán nagyobb marhaság azt mondani, hogy egyedül vagyunk.


Ha mégis kiderülne, hogy ez a helyzet, az tulajdonképpen azt jelentené, hogy az élet kémia úton való kialukálása annyira ritka, hogy egyenlőre csak a Föld bolygón történt meg. Számomra ez is elfogadható és kielégítő megállapítás lenne. Bár nyilván klasszabb lenne az ellenkezője...


[link]


[link]

2020. szept. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Erre már tudjuk a választ. A Sumér feljegyzések szerint emberszerű, de pikkelyes hüllők érkeztek ide. Annunakiknak hívták magukat. Magasabbak voltak mint mi. Emberszerűek, de tudtak nem szenzorális érzékelést is használni. Rengeteg könyvet olvashatsz erről
2020. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
2%

Szerintem van élet a Földön kívül. Tekintve, hogy nem jutottunk túl messzire szerintem nem elképzelhetetlen. Gondold el, embert szeretnénk küldeni a Marsra meg kolóniát alapítani de nem állunk túl jól vele és ez a hozzánk legközelebbi bolygó...

Állítólag jártunk a Holdon néhányszor de aztán azt nyilatkozták, hogy többet nem megyünk... Miért nem? Lehet, hogy közelebb van élet a galaxisban, mint gondoljuk.

2020. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
1%

"Állítólag jártunk a Holdon néhányszor de aztán azt nyilatkozták, hogy többet nem megyünk... Miért nem? Lehet, hogy közelebb van élet a galaxisban, mint gondoljuk"


Mert a Holdon élő földönkívüliek ezt megtíltották nekünk. A Hold üreges. A NASA kísérlete alatt úgy kongott mint egy harang. Azaz ha hatalmas üreg van benne, akkor élet is van ott. Idegenek lakják

2020. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 EagleHUN ***** válasza:
76%

Ennyi galaxis és csillag közt igen valószínűtlen lenne ha nem lennénk egyedül.

Szóval biztosan nem vagyunk egyedül.

Más kérdés hogy mennyire lehet gyakori a fejlett civilizáció amely nem pusztítja ki önmagát.

Még az is lehet hogy csak két galaxisonként van egy, tehát a következő ilyen nem itt és nem is az Androméda galaxisban hanem az azt követőveb lehetne...

2020. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Wadmalac ***** válasza:
77%

Szerintem elég kicsi az esélye, hogy csak itt van élet a komplett univerzumban, nézve azt, hogy csak a mi galaxisunkban hány helyen adottak lehetnek a feltételek. Kérdés persze, hogy az elég-e az élet születéséhez.


Az értelmes élet még fogósabb kérdés. Annak sem tudjuk a valószínűségét.


És bizony mindkettőre igaz egy lényeges dolog: ha egy univerzumban annak létezése alatt sok helyen is keletkezik élet, ha az az univerzum nem öröktől, hanem egy bizonyos időpillanattól létezik, fejlődik, akkor mindenképpen van a benne születő élet-bolygók közt egy darab ELSŐ.

Ha épp mi vagyunk azok, akkor aztán kereshetünk.

2020. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Vélemény van. Sokféle. Tökéletesen szubjektív, a megálmodója felfogását tükrözi.


Tényleges ismeret nincs. Semmilyen! Van viszont hipotézis. Olyan feltételezés, ami nem mond ellent semmi ismert tapasztalatnak. És ami optimista. Lehet türelmetlennek lenni. Ettől azonban semmivel sem jutunk közelebb a válaszhoz. Ahhoz kutatni kéne.


Tehát kérdező véleményt kaphatsz sokfélét, értelmeset és hülyeséget. Tényt nem kaphatsz, mert nincs róla ismeret.

2020. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!