Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Teljesen más vagyok, mint a...

Teljesen más vagyok, mint a többi. Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, lány. Sokkal érettebb vagyok az átlagnál, amit úgy kell érteni, hogy pszichológiai könyveket olvasok, Müller Pétert, Anatómiát stb...

Vannak barátaim, de amikor velük vagyok, olyan, mintha meg kellene játszanom magam, és én így nem szeretnék élni. De meg hogyha az igazi énemet mutatom, akkor meg hülyének néznének, hogy engem nem Justin Bieber és társai foglalkoztatnak, hanem az életpszichológia, a világegyetem, meg az ilyesfajta dolgok. Szerintetek mit csináljak? Fedjem fel az álarcot, és lesz ami lesz? Legyek egyedül, de önmagam, vagy legyek társaságban, viszont úgy, hogy az nem én vagyok?



2014. dec. 29. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

No, ez igen :)

Egyébként pedig nem kell az álarc, ezt vállald fel, és keress hasonló gondolkodású embereket! :)


Minek is kéne nézzél ilyen dolgokat, hogyha nem szereted?

Engem is pl sokkal jobban izgat az, hogy milyen új bolygót találtak ki ,vagy hogy milyen új fizikai elmélet jött létre mint hogy Gáspár hányadszorra csapta ki a kamerára VV anettel vagy tökömtudjakivel.


Csernus Imre könyveit olvastad már? Azok is nagyon jók, igaz mondjuk én még Müllertől nem olvastam, de elvileg abban is vannak ám igazán jók :)


Másrészt pedig, hogyha sikerül belecsöppenned egy olyan hasonló társaságban, mint amilyen te vagy, onnantól lesz igazán majd haladás ilyen téren, csak úgy jönni fognak az információk és az ilyen dolgok :)

2014. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg társaságban maradni, úgy, hogy önmagad maradsz. Előbb-utóbb a többiek is megkomolyodnak, és akkor téged is komolyabban fognak venni, ha rájönnek, hogy előttük jártál. Én is hasonló helyzetben voltam (csak én fiú vagyok, és most már 22 éves), nem mondom, hogy könnyű dolgod lesz, de megéri, ha önmagad maradsz, mert ha csak megjátszod magad, akkor úgyse leszel túl boldog. Barátoknak pedig olyanokat keress, akik őszinték, még ha "gyerekesnek" is tűnnek, ők ha elfogadnak, akkor elfogadnak, és nem akarnak majd megváltoztatni. Kerüld azokat, akik csak megjátszák magukat, ők huszonévesen is csak azon törik majd a fejüket, ami éppen menő a korosztályukban. És ne feledd, attól, hogy sokmindenben érettebben gondolkodsz, és más dolgok érdekelnek, még te is gyerek vagy, inkább tanulj és figyelj, ne hidd, hogy végleges álláspontod van az élet nagy dolgairól. Ezt tapasztalatból mondom...
2014. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Még nem olvastam Csernus Imrét, de köszönöm a tanácsot, utána is nézek!

Egyszer én is nagyon remélem, hogy bekerülök egy ilyen társaságba, ahol talán ki is tudok bontakozni. Örülök,hogy nem ez csak nem az én nézőpontom, és még léteznek normális emberek. Köszönöm a válaszod! :)

2014. dec. 29. 14:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére jó tanuló vagyok,és odafigyelek a tanulásra, hisz céljaim vannak. De azért nagyon köszönöm a tanácsod! :)
2014. dec. 29. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
A 2. válaszoló szépen összefoglalta a lényeget, én is csak ezt tudom tanácsolni. Semmiképp se olvadj be, ha egyszer ilyen vagy. Úgyis fogsz még változni, de ne a többiek miatt tedd. Nem lesz könnyű, még a középiskolában sem. Előfordulhat, hogy konkrétan a szemedbe röhögnek, csak mert neked más a véleményed. Velem ez irodalom órán rendszeresen megesett, főleg ha filozófiai témáról volt szó. Régebben én is mindig így éreztem, amikor a barátaimmal voltam. Sajnos sokan el is tűntek mellőlem az idő során, de most legalább olyanokkal vagyok, akikkel bár különbözünk, elfogadjuk és olyannak kedveljük egymást, amilyenek vagyunk. Nem kell, hogy mindenki szeressen, elég egy kisebb társaság is. Ha téged érdekel a pszichológia, akkor nyugodtan foglalkozz csak azzal. Tudom, elég elcsépelt tanács, de keress valamilyen hobbit, mert tényleg segít kikapcsolódni, és eltereli kicsit a figyelmedet a társaság hiányáról. Én például most horgolni tanulok, mert az olyan "menő" a 18 éves lányok körében...Biztos, hogy majd találsz rendes embereket, de legyél türelmes, és bírd ki valahogy :)
2014. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is másnak érzem magam, igaz, 20 éves múltam.


Nem tudom,mit tegyél. De ne miattuk kezdd el szeretni Justin Biebert,bulizást.

Próbálj önmagad maradni. :)


És eléggé jó kérdés. Megvan az esély rá,hogy ha nem vagy hasonló,akkor mehetsz oda, ahova akarsz. Már azért is,mert mégis mi lenne a közös téma?


És annó:

engem jobban érdekelt a klubdélután(amikor evés, üdítő ivás volt, valami játékok,stb),mint az, ami utána jött (suli-disco)

Gondolom, te is így vagy vele vagy így leszel vele,már ha nálatok van pl. mikuláskor klubdélután (amikor pl. megkapjátok a mikulás csomagot, játsszotok együtt, esztek, stb), majd utána disco.

És a mi napig is inkább az evést,játékot,beszélgetést választanám, mint a discot.

2014. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 12 éves vagyok és pont mint te én is teljesen más vagyok. Különc. Felnőtt könyveket olvasok és egyszerűen nem kötnek le igazán a ruhák, meg a fiuk. Engem a könyvek érdekelnek meg hát.. Sok minden. Látok olyat amit más nem néha és én hiszek dolgokba amiért mások kiröhögnének. Ezért inkább meg tartom magamnak. De, mindig légy önmagad! Ne színészkedj a barátaid előtt mert ha tényleg a barátaid akkor elfogadnak olyannak amilyen vagy. És hidd el én teljesen meg értelek mivel ugyan ezt élem át. Nekem is van sok lány barátnőm de csak a legjobb barátnőmnek merem olykor a gondolataimat el mondani, és még neki is csak pár dolgot. Vagy ha cikisnek érzed a dolgot akkor egyszerűen légy önmagad de ne mond el minden gondolatod. Gondolom, érted mire gondolok. Sok szerencsét! :) Másnak még mindig jobb lenni mint egynek a sok közül. :))
2014. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Javaslom nem csak olvasni,de értelmezni is azokat a könyveket.
2014. dec. 31. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hello! Hidd el, mostanra- hogy a világ egyre jobban fejlődik, az internet magával hozza az információk tárházát, így nagyon sok tizenèves koraèrettè válik. Tudom, mennyire nehèz a veled egyidősekkel kapcsolatot teremteni, s közben örökkè csak színlelni. Sajnos nem fog a gondolkodásmódod megváltozni, a korodhoz illő lenni. Fogadd el azt, aki vagy ès a könyvekből szerzett tapasztalataidat vidd át gyakorlatba is. Èszleld, ha a közvetlen környezetedben valami nincs rendben, ès próbálj segíteni annak, aki kèri. A javadra is fordíthatod a pozitív tulajdonságaidat- az empátiát, a szeretetet azzal, ha aktívan meghallgatsz másokat. Èrtsd meg az emberek metakommunikációját, a testbeszèd lènyegèt, így tudni fogod, hogy adott esetekben mit mondj. Ha vonz a pszichológia, èrdemes lenne kèsőbb kamatoztatni a tudásodat, vagy akár magánpraxisba kezdeni. Az èlet tele van meglepetèsekkel ès lehetősègekkel, csak idejèben èszre kell venni. 15/L
2014. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki az utolsó előttit írta annak írok most.

Szia, most miért írod azt, hogy ne felejtsek el értelmezni?

Amúgy én felfogom ezeket a könyveket és meg is értem őket. De téged most nem értelek. Amúgy felnőtt könyv alatt nem azt értettem, hogy szexuális jellegű. Csak annyi, hogy nekem a felnőttesebb véresebb könyvek jönnek be. Pl: Beatifuf Ceratures, Forgotten, Entangled, Végtelen napok, Ha eljön a péntek.... stb. Persze, olvastam a Szent Johanna Gimit, de nem lett a kedvencem mint egyeseknek. És olvastam az alkonyat négy kötetét is. Eléggé bírom a vámpíros könyveket szóval nálam ez kötelező olvasmány volt. Olvastam az Forevert, Shivert, és a Lingert is... Na, jó mindegy a lényeg az, hogy megértem azt a könyvet amit olvasok. Jelen pillanatban ez Monty Robertstől az Igazi suttogó.

2015. jan. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!