Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mozdonyvezetők nem kapnak...

A mozdonyvezetők nem kapnak semmi betegséget, amiért abban a nagy mágneses térben dogoznak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szergejre ,és a csörgő mozdonyokra.

#Mozdony, áram , mágnes
2020. nov. 26. 13:30
1 2
 11/20 EagleHUN ***** válasza:
100%

Csak egy érdekesség még a témához.

A "hagyományos" CRT azaz csöves Televíziókban egy elektron nyaláb haladt a vákuumban felgyorsítva. Ezeknek az elektronoknak a becsapódása a fluoreszcens pikszel -ek közti fémrácsba csapódáskor RÖNTGEN sugárzást keltett.

Igaz lágy röntgent és nem is túl nagy teljesítménnyel de azért ott volt.

Gondolom az erre vonatkozó EÜ határértéket is úgy lőtték be hogy azért TV -t még lehessen eladni.

Mérhető és hosszú távon mindenképpen káros sugárzást szórtak a nézőkre! Hiszen mint fentebb írtam egy ilyen foton is okozhat bajt.

(Az hogy elmegyünk egy mellkasröntgenre az 2 okból nem okoz. Igen rövid a behatás. Ezért statisztikailag kicsi az esélye az ilyen problémának. De nem 0 -a viszont utólag megmondani mitől lett rákod teljesen lehetetlen.)


Szóval mégis mindenki a TV -k előtt ült jó közel is, néha egész nap fürdőztek a Röntgenben.

És érdekes mód senkinek nem akadt ezzel problémája.

Pedig szinte bizonyos hogy sok rákos eset köthető hozzá.

De a kutyát nem érdekelte.


Nem elbagatellizálni akarom a dolgot, de ehhez képest az alacsony frekvenciájú elektromágnesesség a mozdonyvezetőkön témája hát mondjuk ki bakfitty, smafu, kamu probléma generálás.

2020. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Már a múltkor is előadtad ezt a fasságot, de hát annyira nincs igazad, hogy csak na. Itt szó nincs elektromágneses hullámról. Nézz utána az elektrotechnika alapjainak. Szóval a fotonosdi és a melegedés az tévút. 50 Hz-en az ember méretében külön kezelendő az elektromos és a mágneses tér. Ezt teljes biztonsággal kijelenthetem. :D

Már a múltkor is akartam írni, hogy nem a hőhatás az egyetlen, csak hát a többiről nem hallottál még. De ez nem baj, én is úgy voltam vele, hogy míg én nem hallottam róla, addig én sem hallottam róla. De én nem akarlak meggyőzni, mert azt látom, hogy vad szektással az ember nem vitatkozik a biblia egyes passzusairól. Másoknak ajánlanám például Dr. Csikós Béla, az OVIT néhai igazgatójának szakirodalomban megjelent személyes tapasztalatairól szóló beszámolóját, mely nem a rántottakészítésről szól.

Nem járunk már nagyon messze a gigawattoktól, de igazából semmi köze a gigawattokhoz a témának, mert tökmindegy, hogy mekkora feszültség nyomja az áramot.


"Amúgy maga a föld is mágneses és egy elég erős mágneses mezőben csücsülünk most is. Sokkal erősebben mint amit egy mozdony kibocsájt."

Ez az n+1-edik fasság. Először is az statikus tér, így aztán nem indukál az emberben semmit. Másodszor is nem, nem sokkal erősebb, hanem gyengébb.


"Akkor légy szíves mond el nekünk az hány Tesla az az érték mennyit mértek a mozdony fülkékben (ami pont alatta van) és ami annál erősebb az milyen módon és miben fog kárt okozni?"

Az ilyen követelőzést nem szoktam kielégíteni. Mindenki előtt nyitva áll a tudás megszerzése tanulás által.

2020. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 EagleHUN ***** válasza:

"Először is az statikus tér,"

A fenéket a Föld magja egy egypólusú generátor.

(Nézz utána hogy működik.)

A belső szilárd mag és a külső (folyékony) mag nem egyforma sebességgel forog (surlódás miatt).

[link]


És az igaz hogy a polaritása nem változik (legalábbis nem emberi léptékben belátható idővel) a forgás miatt azonban az erővonalak mozognak és nem teljesen a föld felszínnel együtt.

Továbbá a föld forgása miatt a nap is folyamatosan változtatja a magnetoszféránkat a nap felőli oldalon összenyomódik az éjjeli oldalon kinyúlik.


Ettől váltakozó áram vagy feszültség indukcióját valóban nem várhatod, hisz a polaritás nem változik. De változót bizony okoz és folyamatosan. Tehát van indukciója emberben és fémekben is.

Igaz ez nagyon kis mértékű szokott lenni legtöbbször.


Ettől függetlenül például a hosszú távvezetékeknél és azok biztosító berendezésinél számolnak ezzel is számolni is kell vele!

És pl a vasúti villamos vezetékeknél is számolni kell vele!


De vannak külső tényezők is amelyek befolyásolhatják a föld mágneses mezejének állapotát, például a napszél és napkitörések.

Volt nem egy olyan napkitörés már ami telibe kapta a földet és úgy megrángatta a mágneses mező erővonalait, hogy az indukált feszültség tönkre vágta az elektromos hálózatot, leálltak az erőművek.

Ez már többször is előfordult a bolygónkon, ha nem hallottál róla ajánlom nézz utána. Bizony csúnya nagy áramszüneteket és galibákat tud okozni a föld mágneses mezeje.


"Másodszor is nem, nem sokkal erősebb, hanem gyengébb."


Hát jah olyan gyenge hogy a napszéllel szembeni oldalon 65000 - 90000 km távolságra nyúlik ki, a nappal átellenes oldalon több mint 6 millió km távolságig nyúli ki!

"A napos oldalon a mágneses mezőt összenyomja a napszél, közel 65 000 km távolságra. A határperem közel 17 km vastag, és 90 000 km távol van a Föld felszínétől."

"A Föld éjszakai oldalán a mágneses mező kiterjed a magnetofarokban, mely 6 300 000 kilométer hosszúra nyúlik."


Akár egy mozdony akár a felső vezeték mágneses tere ugyan meddig nyúlhat ki meddig érzékelhető? Pár 10 méter? Talán 100?

Húú de erős... Remélem érzékeled a kettő közti különbséget!


"50 Hz-en az ember méretében"

Ugyan mi köze az 50Hz -nek az ember méretéhez?

Elárulom semmi.

Próbáltak annak idején egy iparban a berendezések építéséhez és az energia továbbításhoz egy még elfogadható frekvenciájú, árnyékolás nélkül sima réz vezetékben elfogadhatóan kis veszteséget okozó, ám az ember szívét hamar nem megölő vagyis attól a lehető leg messzebb álló értéket találni. Ez itt 50Hz -lett az USA -ban 60Hz.


Az ember fizikai méreteihez köze nincsen. Ha lenne akkor melyik nek lenne több az 50 vagy 60Hz- nek? USA -ban jobban vagy kevésbé halnak a mozdonyvezetők? Nem gondolnám!



"külön kezelendő az elektromos és a mágneses tér."


Na ez az igazi nagy f@sság hogy ezt le merted írni.

Fizikában elektronikában mindenki tudja hogy elektromágnességről

[link]

vagy elektomágnesességről lehet beszélni és viszont külön külön nem létező nem értelmezhető nem elválasztható dologról van szó.


Én elég linket adtam hogy elindulj egy úton.

Vagy legalább a tévútról legyere.

Te nem adtál egyet sem ami igazolna.


Elektromos szakember vagyok.

Jobban tetted volna ha semmit nem írtál volna okosabbnak látszódnál.

2020. dec. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem véletlenül nem építenek trafóházakat lakóházak, közintézmények és iskolák közelében. Az államokban több mint húsz éve kimutatták és pert nyert egy ilyen okból adódott tömeges agydaganatos eset.
2020. dec. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"Elektromos szakember vagyok."

Csak még fejlődnöd kell.

"Te nem adtál egyet sem ami igazolna."

Neked nem is, ha szakember vagy, biztosan megtalálod. Ha másnak volna kérdése, szívesen válaszolok.

"Jobban tetted volna ha semmit nem írtál volna okosabbnak látszódnál."

Hát ez az a mondás, mait neked kéne a tükörre felírod.

"Na ez az igazi nagy f@sság hogy ezt le merted írni."

Ahelyett, hogy utánanéznél. Vagy legalább elgondolkodnál. Ha már szakember vagy.

"Ugyan mi köze az 50Hz -nek az ember méretéhez?

Elárulom semmi."

Ez az egyetlen, ahol segítenék rajtad, bár nem szívesen, mert nem bírom, mikor a butaság arroganciával párosul, a kulcsszó a hullámhossz.

2020. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Az államokban több mint húsz éve kimutatták és pert nyert egy ilyen okból adódott tömeges agydaganatos eset."


Amerikában az is pert nyert aki a mikrosütőben akarta a macskáját szárítani és az megdöglött. Azért nyert mert a mikrókra nem volt ráírva (addig) hogy élőállat szárítására nem alkalmas. És az sem volt érdekes a bíróságnak hogy épeszű ember hagyományos sütőben sem szárít élő állatot.


Még szörnyűbb eset volt aki a csecsemőjét rakta be...ezt nem részletezném.


A lényeg hogy USA -ban polgári perben szinte bárki bármit megnyerhet! Nem jelent semmit sem! És főleg nem igazol semmit sem!

2020. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 EagleHUN ***** válasza:

"Ez az egyetlen, ahol segítenék rajtad, bár nem szívesen, mert nem bírom, mikor a butaság arroganciával párosul, a kulcsszó a hullámhossz."


Én pedig már részleteztem hogy a szív frekvenciától legmesszebb álló hullámhosszt (frekvenciát) keresték, de csak olyan kicsit ami még túl nagy veszteséget nem okoz a hálózatban, vagy nem szükséges hozzá mondjuk árnyékolt kábel.

A matek sosem hazudik, nézzük meg így is akkor!


λ=c/f


50Hz=50[1/s]

60Hz=60[1/s]

C= 299 792 458 m/s [m/s]


299 792 458 [m/s] / 50[1/s] = 5995m tehát Cirka 6 kilóméter!


60Hz -nél ez cirka 5km


Most akkor el lehet kezdened magyarázni a 6 kilométeres hullámhossznyi távolság az ember melyik fizikai paraméterével konvergens.

A magasságunkkal, esetleg a karunk hosszával?

A beleink sem ilyen hosszúak! Az összes vérerünk meg hosszabb mint a föld kerülete az sem mérhető össze a 6km -el (+ azért sem mert nem egyenes hanem kusza és elágazó).


Szóval kíváncsi lettem erre mit tudsz mondani.

2020. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 EagleHUN ***** válasza:

Vagy egy másik bizonyítása:

Hogy egy antennának jó hatásfokú [Q] vétele legyen a legjobb ha ugyan akkora hullámhosszra méretezik mint maga a hullám.

Persze erre nincs mindig lehetőség ezért használtak fél illetve negyed nyolcad esetleg 16 -od hullámú antennákat is.

Persze negyed nyolcad 16 -od stb hatásfokkal! Tehát ezeknek rosszabb a vétele erősíteni kell a jelet! Arról nem is beszélve hogy rezgőkörre is szükség van mindegyiknél hogy működjön a dolog.


Vegyünk egy átlagembert vegyük 1.8m magasnak.


f= c/λ = 299 792 458 [m/s] / 1.8 = 166551365 Hz

cirka 166.5 Mega Herz jön ki.


Tehát egy ember jó antenna lenne ekkora frekvenciájú jel befogásához amennyiben teljesülnek a következő feltételek:

- Földelve van a talpa. Pl pocsojában áll a talajon (nem asztfalton) cipő nélkül stb...

- Ha kiváló vezető lenne. (De nem az, főleg a bőre nem!)

- Úgy 0.9 m magasságában (közép csapolás) magához applikálna galvanikus kapcsolattal egy rezgőkört ami erre a frekvenciára van hangolva!


Ha ezek közül bármi hiányzik akkor nincs antenna hatás! És olyan rossz hatásfokú a "vétel" ezen a frekvencián is hogy a háttérsugárzás ami egyébként mindenből minden irányból jön több 1000 szeres hatású ránk mint egy 166.5Mz -es rádió jel!

Akkor most el lehet gondolni hogy az 50Hz ennél is mennyivel kisebb hatású még nagy teljesítményű ilyen berendezések között élve is egyszerűen elhanyagolható!

2020. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 EagleHUN ***** válasza:

Az jutott eszembe az egészről amit itt erőltetni próbáltatok a dologból amikor az asztrológusok azzal érveltek: "hogydehát a bolygók gravitációs hatása miatt működik"...


Aztán a tudósoktól megkapták hogy egy tőlünk 200m -re lévő 10 emeletes ház gravitációja erősebb ránk mint a legközelebbi bolygó -é (Mars) annak hozzánk legközelebbi pontján.

Egy hegy hatása meg kilométerekről is nagyobb.


Ez a fenti szituáció pont ugyanilyen. A vezetékben folyó 50-60Hz által a levegőn át hozzánk eljutó elektromágneses hullámok olyan kis teljesítménnyel érkeznek hogy annak sokszorosa a szobánk falaiba beépített radon és egyéb elemek sugárzása még nagyobb hatású a háttérsugárzás! Egyetlen banán Kálium 40 tartalma milliószor veszélyesebb értékű mint amiről beszéltek!

2020. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 EagleHUN ***** válasza:

Visszatérve #14 tömeges daganatos eseteihez.

20 éve volt amikor kimutatták és pert nyertek...hmmm...nem előtte volt 10 évvel Chernobil? Meg még azelőtt 7 évell a Three Mile Island -i Ameriaki Nukleáris baleset?

A ráknak idő kell hogy kifejlődjön...Ha volt ok a hirtelen rák megszaporodásra akkor ezek voltak azok és időben is klappol.

2020. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!