Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet attól...

Szerintetek lehet attól èrtelmes valaki,hogy az iq tesztje nem magas?

Figyelt kérdés
Nekem pszihiáterèrt 91-et,ès örültem volna,ha magasabbat mutat.Amíg nem tudtam meg,hogy mennyi az az annyi,de amióta szembesültem vele,nemtudom mennyire van èrtelme fejleszteni magam,ha ennyi.Szerintetek hogyan lehet növelni?

2020. dec. 6. 15:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as hozzászóló!

Nem tudom mennyire fair dolog valakinek a helyesírását online bírálni,meg az íráskèpet is.Az ember szerintem akaratlanul is,elgèpelheti,fèlrenyomhatja a billentyűt a gèpen esetleg a telefonon.Megnyugtat,hogy akik jobban ismernek,azok nem tartanak rossz helyesírónak.

2020. dec. 6. 17:16
 12/23 anonim válasza:
82%

Az IQ-t nem nagyon lehet növelni, ezt kaptad, ezzel kell élned. Rá lehet edzeni természetesen az ilyen tipikus IQ tesztes feladatokra, megnézni megoldásokat, és látni, hogy milyen mintákat kell követni/észrevenni, simán nyerhetsz velük ~10 pontot, de ezzel csak átvered magad, egyrészt nem lesz túl sok gyakorlati haszna, másrészt a valós IQ-d nem lesz magasabb, ugyanis nem a saját képességnek köszönhetően ment ennyi. 90-100 között mozog az európai és amerikai átlag, szóval nem kell nagyon szégyenkezni, az egyetemekre sem csak 130+ pontot elért hallgatók járnak, nagyon sok ebben a tartományban lévő ember szerez diplomát, persze lehet, hogy szorgalmasabbnak kell lenned a többieknél, de ha tényleg akarsz valamit, akkor ez nem szabad, hogy problémát jelentsen.

Ami jó hír lehet a számodra, hogy több kutatás kimutatta már, hogy a munkahelyen betöltött pozícióban legalább akkora szerepe van az EQ-nak (érzelmi intelligencia), mint az IQ-nak. Ez azért jó hír, mert az IQ-val ellentétben az EQ fejleszthető. Tanulj meg bánni az emberekkel, ne legyél bunkó, tanulj meg jobban beszélni, fejleszd azokat a képességeket, melyek nem köthetők szorosan az IQ-hoz. Olvass sokat, legalább napi fél, de inkább 1 órát, de tedd ezt MINDEN NAP, és kezdj hozzá legkésőbb HOLNAP. Még csak venned sem kell könyveket (meg se próbáld ezt kifogásként használni, jobb híján ott az eszköz olvasásra, amiről ezt a kérdést feltetted), torrenten minden ott van, persze ha hasznos egy könyv, akkor ajánlott támogatni a szerzőt azzal, hogy megveszed. Az olvasástól bővülni fog a szókincsed, választékosabban tudsz majd megnyilvánulni, több témához tudsz érdemben hozzászólni egy beszélgetés alkalmával. Itthon a felnőtt lakosság csak 13 százaléka olvas heti szinten könyvet, ez nagyon szomorú... viszont ebből könnyen előnyt lehet kovácsolni.

Ha nézel youtubeon vagy televízióban trash szar műsorokat (való világ, pumped, luxusfeleséges shit, stb.), akkor ezt MOST fejezd be, kezdj el ismeretterjesztő dolgokat nézni helyettük, valamit aminek van értelme, youtubeon ilyenek pl. a "Tanulom magam", "Űrkutatás magyarul", "Hormonmentes" csatorna, ha komolyan gondolod a témát, akkor ezekkel a csatornákkal már el tudsz indulni, fogsz találni új tartalmakat is.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ezen képességek egy szuperhőst csinálnak majd belőled, de ha megvan a legalább átlagos szaktudásod egy adott területen (itt jön a képbe az egyetemen tanúsított szorgalmad), akkor sokat segítenek majd, előrébb lehet, mint egy nagyon intelligens, de borzalmas ember (ismerek ilyet, pont az EQ hiánya gátolja őket abban, hogy vigyék bármire).

2020. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hozzá a nyolcasnak,hogy nem vagyok teljesen egèszsèges,ès olyan gyógyszert is szedek,amitől időnkènt zavaros vagyok.Az olvasásról annyit,hogy gyermekkorom óta rendszeresen olvasok napi szinten,ès nèzek ismeretterjesztő filmeket,ès olvasok is hasznos dolgokat.Mègegyszer azt mondom nem fair dolog online bírálni a másik ember helyesírását.
2020. dec. 6. 19:17
 14/23 anonim ***** válasza:
68%

Pedig az. A zavaros tudatállapot pedig nem mentség egy ilyen alapvető hibára. Én tényleg segítő szándékkal írtam neked. Persze nem muszáj megfogadnod a tanácsom, terelhetsz, és tagadhatsz, de azzal nem leszel előbbre.


Szerintem maradjunk ennyiben. :)

2020. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Felkiáltójelet akartam volna írni az előbb,de nem lehet itt utólag kijavítani!!
2020. dec. 6. 21:35
 16/23 A kérdező kommentje:
1-es hozzászólónak igaza van.
2020. dec. 6. 21:58
 17/23 anonim válasza:
82%
#17 Hát rendben, én csak segíteni akartam (ahogy szerintem az előző hozzászóló is), mert tudom, hogy ez mennyire fontos, de te személyes támadásnak veszed az összes helyesírásra vonatkozó észrevételt. Jobb 1-2 ilyen "támadást" most lenyelni, és megfogadni a tanácsot, mert később az élet fogja megbosszulni. Ezt nem faragatlanságból írom, hanem tapasztalatból. Nem véletlenül példálóztam a munkahelyi dolgokkal az előző 2 hozzászólásban, most elmondok egy konkrét esetet, ami az én munkahelyemen történt: volt egy munkatársam, aki bizonyos szavakat folyamatosan helytelenül írt le, miközben a cég többi dolgozójával beszélt. Eleinte senkit nem érdekelt, mert azt hitték, hogy véletlenül elírta. Egy idő után azonban világossá vált, hogy nem erről van szó, ekkor pedig ebéd közben nem egyszer ezen viccelődött néhány kolléga a háta mögött. Nem mondom, hogy ez szép dolog volt, de mindenhol vannak ilyen emberek, akik viccet csinálnak a másikból. Nem ez volt az indok, ami miatt végül elment a cégtől, de a presztízsén elég sokat rontott az itt töltött ideje alatt, ami abból indult ki, hogy szimplán chatelt a munkatársakkal, még csak nem is egy online bejegyzést tett közzé.
2020. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%

Azért azt vegyük figyelembe, hogy mit is mér az IQ teszt? Az bizony az IQ-t méri. No de mi is az? Az IQ teszt feladatok többségének (talán mindegyiknek?) nem csak egy megoldása van. Amit helyesnek fogadnak el, az az a megoldás, ami a legtöbb embernek a kézenfekvő helyes megoldás. Vagy ha úgy jobban tetszik, akkor a legegyszerűbb, legnyilvánvalóbb megoldás. Akinek magas az IQ-ja, az ezt a megoldást találja meg nagy biztonsággal és rövid időn belül. Ez egy értékes tulajdonság. Hogy mennyire hasznos tulajdonság, az már vita kérdése. Akinek magas az IQ-ja az a kézenfekvő megoldásokat hamar megtalálja, ám a való életben nem biztos, hogy mindig arra a megoldásra van szükség (hiszen azt "mindenki" könnyedén megtalálja), hanem gyakran egy új (talán bonyolultabb, máshonnan közelítő) megoldásra. Na ezt a tulajdonságot viszont az IQ teszt biztosan nem méri. Persze lehet ugyanazon emberben képesség mindkét megoldás meglátására is, de az IQ csak az egyiket méri...

A fentiek miatt az IQ teszted eredményét ugyan kiplakátolhatod a nappalid falára, de önmagában azzal az értékkel semmire sem fogsz menni.

2020. dec. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Kedves 17-es!

Nem állítom ,hogy nincs igazad,de sajnos nem minden embernek az a legnagyobb problèmája,hogy minden pillabatban a helyesírást figyelje,ès nincs energiája minden embernek munka után gyerek mellett a helyesírás gyakorlására.Termèszetesen nem lehetetlen,de azèrt másabb a helyzet,mikor mèg teljesen független.Èn azzal sem èrtek egyet,mikor gyors következtetèst vonnak le az emberről,mert olyan mintha ítèlkeznènek.Egyèbkènt van munkahelyem.Rehabilitációs munkát vègzek.

2020. dec. 7. 16:47
 20/23 anonim ***** válasza:
Azért az durva, hogy ennyire csökönyösen véded az álláspontod, miszerint a helyesírás az nem is fontos. Talán nem is kell meglepődni azon az alacsony IQ szinten.
2020. dec. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!