Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Transzhumanista vagy?

Transzhumanista vagy?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 23:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégente igen, de 8 után faszista vagyok, melóban meg alpinista
2021. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van fogtömésem, és szeretem a cyberpunk sci-fiket.
2021. jan. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
csak, ha kapok érte krumplit
2021. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
70%

Ha arra gondolsz, hogy támogatom-e az emberi test, érzékek technikai fejlesztését, bővítését, akkor igen.

Egyrészt rengeteg egészségügyi probléma, baleseti vagy született korlátozottságot gyógyítana, másrészt egészséges embereknek is rengeteg előnyt jelenthet.


Persze, lehet rossz célokra is használni. Mit nem?

2021. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A testen belüli módosításokat csak akkor támogatom ha azok egészségügyi okokból történnek (pl. szívritmus-szabályzó, hallókészülék, agyhullámokkal irányított művégtagok, vagy a Neuralink ígéretesnek tűnő technológiája a deréktól vagy nyaktól lefelé bénultak számára).

Viszont én itt meghúznám a határt. Hány olyan visszafordíthatatlan beavatkozás történne amit aztán az illető megbán? Vagy hány ember rendelkezne különleges képességekkel akik aztán ezeket rossz célra használnák?

2021. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gépekbe átköltözés lehetetlen abban az értelemben, hogy ha létre is hozzák a személyiségünk tökéletes másolatát egy számítógépen, akkor is maximum annyit tudunk elérni, hogy a környezetünk számára készül egy másolata az énünknek, ettől mi még ha meghalunk, megszűnünk, nem tudunk átköltözni ebbe a másolatunkba. Nincs kontinuitás, a tudatunk nem költöztethető át. Amennyire én ezt jelenleg értem, de szerintem ez egy elvi korlát. Tehát az egyén számára ez semmi előnnyel nem jár. Innentől fogva max. a kiemelkedő elméket lenne érdemes ilyen módon konzerválni, hogy a közösség hasznos tagjai maradjanak. A persze más ügy, ha magát az agyat tudják egy gép testbe átültetni és fenntartani.
2021. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

"Hány olyan visszafordíthatatlan beavatkozás történne amit aztán az illető megbán?"

Szilikon cici, tetkó, testékszer? Azonos okból kérdésesek, mégis léteznek és van piacuk.


"Vagy hány ember rendelkezne különleges képességekkel akik aztán ezeket rossz célra használnák?"

Csak plusz egy ilyen lenne a létezők mellett.

De tényleg gond.

Bővíteni kéne a dopping-szűrést a sportban.

És bizony törvényileg limitálni a testi tuningokat.

Megint beugrott az Expanse sorozat.


Mindenesetre a történelemben soha, semmi nem lett megállítva csak azért, mert leeht rossz célra IS használni.

2021. jan. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Egy beteges dolognak tartom.
2021. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!