Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a közös az atomerőművek...

Mi a közös az atomerőművek illetve az atombombák között?

Figyelt kérdés
Nagyon foglalkoztat a téma, úgyhogy örülnék ha valaki segítene a megválaszolásában. Előre is köszönöm!

2021. febr. 5. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
mindkettoben rádioaktiv anyagokat használnak kb csak ennyi
2021. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Mindegyikben a hasadó anyagból szabadul fel az energia, de a bomba esetén ez szabályozatlan, míg a reaktorokban szabályozott.

Tapasztalhattuk, hogy milyen az ha a reaktorban is tönkremegy a szabályzás (Csernobil).

2021. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Mindkettő nukleáris energiát alkalmaz, vagy maghasadás vagy magfúzió módszerével. A különbség is fontos, mert az atomerőműben szabályozott a folyamat, míg az atombomba esetén szándékosan nem, valamint különbség, hogy robbanás csak az atombombánál van. Meg az atomerőműben a dúsítottsága lényegesen alacsonyabb, a bombánál meg szándékosan magas. Szerintem túl sok közös nincs bennük, hacsak nem olyan lényegtelen részletek, mint a fém használata és effélék.


(Kiegészítés: atombomba esetén maghasadás, hidrogénbomba esetén magfúzió)

2021. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
2 is pont ezt írta a szabályozatlanság vs szabályozottság. Más nem sok van ami közös.
2021. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
:)kicsit elírtam
2021. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#2Még fúzióból is szabadulhat, de atomerőművekben ezt a technológiát, még nem hasznosították.Illetve az atomeeőművekben gyakorlatilag ugyanaz megy végbe, csak moderátorok által korlátozva.
2021. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ööö, mindkettő jó drága? Szintén közös bennük, hogy nekem egyikből sincs. Illetve abban is hasonlítanak, hogy nem férnek be a kocsim csomagtartójába.


:)

2021. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"hogy nem férnek be a kocsim csomagtartójába."

Szerintem az újabb MIRV fejek már beférnek és csak 100 kiló körüliek.

2021. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Radioaktív anyagot tartalmaz de ha azt nézzük hogy miben térnek el akkor az atomerőmű békes célokra van használva az atombomba meg nagyon nem békés célokra van utalva
2021. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
A szabályozottság
2021. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!