Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Azon gondolkodtam hogy az...

Azon gondolkodtam hogy az emberiség meddig fog eljutni? Többi lent 👇

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos pontosabban úgy értem hogy

Melyik bolygó lessz az amit utoljára el érünk (vagyis hogy ember lép a felszinére) de akár egy hold is lehet. El jutunk a plútóra? Nemtudom hogy lehetséges e. De nekem nagyon az az érzésem hogy lehetséges főleg hogy már készülünk a marsra 2030-ra tervezték vagy mikorra. És belegondolok hogy 60 év fog addig eltelni a holdraszállás óta és ha így haladunk már meszebb is juthatunk 100,200 év mulva.



2021. febr. 24. 13:26
1 2
 1/18 Mojjo ***** válasza:
92%
Azért én annál jóval ambíciózusabb jövőképben gondolkoznék, minthogy megragadjunk itt a Naprendszerben :)
2021. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Majd összeugrik két ország akik leatomozzák egymást,aztán mad max.
2021. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#1 hát azért a voyager se bírt még kijutni a naprendszerből és már megy jópár éve
2021. febr. 24. 13:59
 4/18 Mojjo ***** válasza:
92%
@3: Persze. De te 100-200 éves időről beszélsz. 200 év múlva 2221 lesz. Szerintem 2221-ben kissé mások lesznek a technikai lehetőségeink, mint 1977-ben voltak, és egy hetvenes évekbeli űreszköz sebessége alapján nem érdemes megítélni, mire lesz képes az emberiség a 23. században :)
2021. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Véleményem szerint a Titán lesz a vége.

Utána olyan nagy "mélység" következik, amit már nem tudunk személyesen átugrani.


Több okból sem.

2021. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Wadmalac ***** válasza:
69%

Hát, ha csak a naprendszerünket nézzük, bele kell venni a számításba nem csak azt, hogy megoldható-e, hanem hogy megéri-e, persze az űrtechnikai fegyvertényt felülmúló területen.


Az elsődleges célok a közeliek és könnyen legalább bázisosíthatóak, Hold, Mars. A Vénusz például már csak akkor éri meg emberesen, ha létrehozhatóak lennének a megálmodott légkörben lebegő bázisok és ez szerintem nagyon odébb van.


A külső naprendszerben oda érdemes, ahol jelentős tudományos felfedezések várhatóak, például az élet-gyanús jégholdak, meg ahol a letelepedés is hasznos lehet. Europé, Ganümédész, Titán például.


Gázbolygókra leszállni nem lehet, a baromi erős elekromágneses viselkedésük miatt közelről piszkálni sem nagyon.


Plútó?


Nem tudom, mi lehet ott, amiért érdemes lenne rajta személyesen kolbászolni.


Kint van a "búsba'", napfény szinte nulla, kő és jég, majdnem abszolút nulla fokon...


Esetleg akkor, ha már a naprendszeri röpködés könnyű, gyors és olcsó rutin lesz.


És hogy kijjebb? Körülbelül Mojjo kommentjével egyezik a véleményem. Ha megéljük, nincs megállás.

Mivel az FTL utazás trükkös módjai már ma léteznek legalább elméletben, én arra szavaznék, ami fizikailag nem lehetetlen, azt elég idő alatt el is érjük.

2021. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogunk eljutni sehova.


1 - A multik vezetősége, azért hogy a negyedévi jelentés minél kezdvezőbb legyen és több pénze, osztaléka legyen pillanatnyilag olyan környezetrombolást végeznek, hogy kipusztul az ember végérvényesen a földről.


2 - A migráció révén annyi afrikai, ázsiai fog beáramlani ide, hogy mikor már többségben lesznek saját maguk veszik át az irányítást és a rendet. Ők pedig ősközösségben szeretnek élni, ahogy teszik azt odahaza. Megállunk a fejlődésben. Mármint ők. Mi már nem leszünk


3 - Az MI-t egy ponton túl, amikor már önmagát fejleszti, szervizeli nem fogja meghatni, hogy mi voltunk itt előbb és eltakarít minket.


Bármi is legyen a jövő, mi nem szerepelünk benne


1fizikus

2021. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A plútó valójában nagyon aktív "bolygó" nem is tudom melyik űrszonda ált pályára ott és olyan képeket küldött amin látszik hogy geológiailag nagyon is aktív. Azért is érné meg őszintén mert egy ilyen aktív bolyg.. Égitesten lehetséges a víz jelenléte ha csak fagyott formában is de lehetséges az ottani vizet olyannak mondom mint a yellowstonei gejzírek.
2021. febr. 24. 15:11
 9/18 A kérdező kommentje:

Itt a NASA dönt egy átlag multi cég nem szólhat bele a spacex is a NASA engedéjével volt lehetséges felettük már csak a kormány dönt és az amcsik szeretik azt mondani hogy miénk az űr mint minden más

Az MI nos igen annyira nem vagyunk hülyék hogy nálunk inteligensebb valamit hozzunk létre meg a 3 törvény alapból megakadájozza hogy bármit tegyenek a mi akaratunk nélkül. Az pedig egyáltalán nem biztos hogy ki tudnának minket írtani egyszerűen az ember természete olyan ha fenyegetve van valami vagy valaki által azt ki akarja iktatni minden áron. A hadi fejlesztések olsan fegvyereket hoznak létre amik már hatalmas erőt képviselnek gondoljunk bele elindultunk a lándzsától most meg olyan fegyvereink vannak amik pár másodpercen belül elpusztít egy new york méretű várost de porig igen a hidrogénbomba egyszerűen a saját megunk áktla kreált létfroma nem képes túlszárnyalni minket szóval nem feltétlen igaz amit írtál


1honvéd

2021. febr. 24. 15:24
 10/18 Wadmalac ***** válasza:
65%

#7: Köszönjük a gazdasági, politikai és számítástechnikai sztereotípiák felsorolását.


Sajnos az aláírás sem teszi hitelessé. Sőt. :)

2021. febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!