Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges lenne az időutazás?

Lehetséges lenne az időutazás?

Figyelt kérdés
Esetleg most,vagy a jövőben meglehetne-e valósítani. És mik kellenének hozzá,esetleg mért veszélyes?

2021. márc. 2. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem.

Nem lehetséges.

2021. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Lehetséges, atomokat már vissza tudtak küldeni az időben. Kétszáz éve még a repülőgépet sem tudták elképzelni, most meg már a Marsra megyünk. Öles léptekkel halad a kvantumfizika fejlődése, szóval ha nem hal ki az emberiség, szerintem az időutazást is megoldják. Azt nem tudom hogyan, mert még senki sem tudja, de pár száz év alatt szerintem összehozzák.
2021. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

"Lehetséges, atomokat már vissza tudtak küldeni az időben."

Erről linkelhetnél valamit, mert vagy félreértésről, vagy félrevezető cikkről lehet szó.

2021. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tislerics Máté ***** válasza:

Tudtommal a tér és az idő, előlények (pl. emberek) által használható elvont fogalmak. Ha van anyag és az mozog, akkor beszélhetünk térről és időről. Mivel a mozgó anyag egy bizonyos "időn" belül a "térben" egy másik pontba kerül. Tehát ezek nem megfogható struktúrák, amiket ide-oda lehet pakolgatni, hanem fogalmak, amiket önkényesen bevezethetünk, hogy leírjuk a valóságban tapasztald eseményeket. (2XSü egyszer levezette nekem, és nagyon remélem, hogy jól emlékszem vissza.)


Szóval kicsit olyannak tűnik ez, mintha azt kérdeznéd, hogy lehet-e utazni a szeretetben, vagy a fejlődésben.


Az anyag persze képes (számunkra) furcsa dolgokat tenni. Vannak fekete lyukak, talán féregjáratok is. Ha egy ilyenbe beleesel és sikeresen "átesel" olyan helyre, ahol a 40 évvel ezelőtti (már megtapasztalt) állapotok vannak, akkor ráfoghatjuk, hogy "idő utaztál", mert a tudományos fantasztikus regényekben már megfogalmazott dolgokhoz nagyon hasonló eseményt éltél át. (De javítsatok ki, ha valamit félreértek. Mert egyáltalán nem vagyok szakmabeli...)

2021. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben a tèmában a túlzott földhöz ragadtság,a csak megfoghatò fizikai szinten törtènő gondolkozás, az egy helyben toporgást eredmènyezi. A jelenleg elismert fizika több törvènye is borulni fog a jövőben, ami teljesen más megvilágìtásba helyezi majd az idővel kapcsolatos elgondolásunkat is. A múlt-jelen-jövő összefüggèsei is máskèppen működnek, mint azt eddig hittük...
2021. okt. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!