Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudomány és spiritualitás...

DeMoR kérdése:

A tudomány és spiritualitás egyesítése a megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv!^^/


Van egy olyan elképzelésem, hogy a XVI.-XVII. században azzal, hogy az ember elválasztotta a spiritualitást és a tudományt, hibát követett el. Hisz így két partra szakították a szerintem egy partot. Mind a kettő oldal keresi az igazságot, de szerintem sosem fognak rájönni, amíg egy értelemes működő képes konszenzus létre nem jön.


Előre is Köszönöm a Válaszokat ! ^^/



2021. márc. 4. 23:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
Lényegében ahogy én látom gyerekkorom óta, egy csomó spirituális dolog lett tudományos, mert készült hozzá mérőeszköz, vagy mint most a transzcendentális pszichológia, régen el is akarták vetni, de az újabb kutatások még ha nem is minden részét tudják bizonyítani (ami pszichés dolgoknál alapból nehezebb mint mondjuk egy gyakorlati dologban)de működik. És nem placebo szinten.
2021. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Mojjo ***** válasza:
73%
@9: Nem kell magyarul, angolul vagy akár németül is tökéletesen megfelel. A hozzászólásod többi része számomra teljesen értelmezhetetlen, sorry.
2021. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%
Valahol majd természetszerűleg össze fognak kapcsolódni az én nézeteim szerint is. Addigra a tudomány veszít a mai anyagelvű szemléletéből, és a spiritualitás is szakít az istenekkel és misztikummal.
2021. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Tislerics Máté ***** válasza:
80%
A világ megismerése a tudomány segítségével történik. Nagyon lelassulna ez a folyamat, ha mellette spirituális agyamenésekkel is kellene foglalkozni...
2021. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14%
13. Az én szemléletem is hasonló, bár eredhet a kielégíthetetlen pszichológiai vágyamból is, hogy régen mit tettek, india elég kimagasló volt depresszió meg kiégés.. kezelésben, bár tény hogy kutatók is csinálnak/ csináltak kutatást arra. Tény hogy ajurvéda is jó, csak van jobb módszer, az iszlám is jó volt tudomány terén, de manapság nem élen járó.
2021. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
44%
Még hozzátenném hogy manapság az orrmosót is hülyeségnet tartják sokan, de gondoljanak bele, hogy régen nem volt orrspré.
2021. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen keverés mindkettőnek rossz lenne.

Maradjon csak mindenki a saját térfelén.

Teljesen mások a módszereik. Nem közösíthető.

2021. márc. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak olyannak jut eszebe ez, akinek fogalma sincs hogyan mukodik a tudomanyos modszertan, meg arrol sem, hogy mi a kulonbseg a spiritualitas es a tudomany kozott.
2021. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
22%
Valami hasonló a helyzet, mintha valaki egyesíteni akarná a kábítószer hatása alatt történő munkát a precíziós munkával.
2021. márc. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19. nem épp jó példa mert pár művész így alkot.
2021. márc. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!