Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az mRNS vakcina miért nem tud...

Az mRNS vakcina miért nem tud beépülni a genomba?

Figyelt kérdés
Tegyük hozzá, hogy amennyire tudtam utánanéztem, de érdekel a téma, szóval örülnék, ha egy hozzáértő pontosan le tudná írni a miértjét. Én azt olvastam, hogy a fő oka, hogy ez szembemenne a molekuláris biológiai centrális dogmájával és mert az mRNS nem tartalmaz NLS-t. Valaki ezeket ki tudná fejteni?

2021. márc. 7. 22:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 sadam87 ***** válasza:
91%

"És arról mit gondoltok, hogy a legyártott fehérje a riboszómáról egyáltalán nem biztos, hogy kiürül a sejtből?"

A sejteknek szerencsére elég okos találmányuk van arra, hogy jelezzék, az adott fehárjének hova kell mennie: a szignál peptid (vagy szignál szekvencia). Ez egy rövid szakasza a peptidláncnak, ami jelzi a sejtnek, hova kell a fehérjét vinni (és később levágódik). Ezeken a képeken például látszik ilyen:

[link]

[link]

Az oldalon bővebben is írnak erről, ahonnan a képek származnak:

[link]

Az mRNS vakcinákban a vírus S proteinjének saját szignál szekvenciáját használják. Azaz hasonlóan fog viselkedni, mint a protein, mint a rendes vírusfertőzésnél: beépül a mebránba. (Azért csak hasonlóan, mert a többi vírusfehérje, amivel kölcsönhathatna, hiányzik.)

[link]

(Figure 1b-n látszik a folyamat.)

Szóval az S proteinek (vagy legalábbis nagy részük) a sejt felszínére kerül. (Eközben van az endoplazmatikus retikulum felszínén is.)

Egyébként tegyük fel, hogy valamennyi S protein a sejt belsejében marad (nem tudom, mennyire reális ez). Akkor mi van?

2021. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:

Tehát gyakorlatilag a vakcina lemásolja a vírus működését? Vagy a vírus az bemegy a sejtmagba is?


Mi a garancia arra, hogy ezek a patogén fehérjék elpuszultnak, vagy hogy biztosan elpusztítják őket a sejtek? A másik dolog, hogy nem rossz az, ha egészséges sejteket akarnak szándékosan elpusztítani?

2021. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 sadam87 ***** válasza:
100%

"Tehát gyakorlatilag a vakcina lemásolja a vírus működését?"

Nem.

"Vagy a vírus az bemegy a sejtmagba is?"

Nem, a koronavírusok a citoplazmában replikálódnak.

[link]

"Mi a garancia arra, hogy ezek a patogén fehérjék elpuszultnak, vagy hogy biztosan elpusztítják őket a sejtek? "

Előbb-utóbb az összes fehérje lebomlik. A normál műkdésűek is. A sejteknek elég komoly fehérjebontó mechanizmusai vannak.

"A másik dolog, hogy nem rossz az, ha egészséges sejteket akarnak szándékosan elpusztítani?"

Naponta milliószámra pusztulnak el a sejtjeid. Ha esetleg valamivel több pusztul el a vakcináció során, az nem sokat számít.

2021. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
És miben különbözik akkor a vakcina és a vírus mechanizmusa?
2021. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 sadam87 ***** válasza:
87%

Az mRNS vakcinák a vírus egyetlen génjét tartalmazzák: az S protein génjét. A vakcina hatására mindössze ez képződik.

A SARS-CoV-2 vírus RNS-e összesen 29 proteint kódol.

[link]

Értelmszerűen ezek nélkül a vírus nem tud szaprodni vagy terjedni. Szóval elég más a vírus és a vakcina mechanizmusa.

(De erről ajánlom figyelmedbe az 51. válaszomban küldött nature linke első báráját is (Fig. 1).)

2021. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:

Köszi szépen! Tehát mindképp jobb választás a vakcina, mert a vírust nem lehet elkerülni, és az több fehérjet gyárt le, mint a vakcina.


Csak azt nem értem, hogy miért erőltetik ennyire, ha a fiatalokra nem is veszélyes?! Megfázásos tünetekkel átvészeli a 20-as korosztály. Az idősekre megértem, hogy ráerőltetik.

2021. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 sadam87 ***** válasza:
80%

Valószínűleg tényleg nem nagyon lehet elkerülni a vírust hosszútávon. Plusz ugye a fertőzés nem feltétlenül ad tartós védettséget (pláne ha enyhék a tünetek).

A vírussal nem az a fő probéléma, hogy több (vagy többféle) fehérjét gyártat le a sejttel, mint a vakcina, hanem egyrészt az, hogy a szaporodása során elpusztítja a sejtet, másrészt az, hogy szaporodik, így újabb és újabb sejteket fertőz meg (míg az mRNS vakcina értelemszerűen nem).

A COVID azért a fiatalokra is lehet veszélyes, bár tény, hogy sokkal kisebb eséllyel. Ismerek olyan 18 év körüli fiatalt, aki először COVID-al került kórházba, majd utána COVID okozta szívburokgyulladás miatt. Szóval azért a fiatalokra is lehet vezsélyes, csak kisebb a kockázat.

Azt sem mondanám, hogy ráerőltetik bárkire is. Legalábbis Magyarországon biztos nem...

2021. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
38%

Oké, de ha úgy vesszük, akkor a vakcina mégis egy experimentális anyag, aminek előre nem látható kockázatai lehetnek a szervezetre (lehet sokkal súlyosabbak, mint a vírus okozta kockázatok). Akkor miért érné meg mindezt kockáztatni azok számára, akikre szinte egyáltalán nem veszélyes és enyhe náthszerű tünetekkel átvészelik? Persze valaki ebből a 30 alatti korosztályból belehalhat, de az infleuzába is meghalnak ennyien, plusz oltás okozta halált is feljegyeztek már.


Van 300 000 oltatlan idősünk, na ők veszélyeztetik az eu. leterhelését, nem a fiatal egészségesek! Mégis mindenkit a védettségivel próbálnak megvenni, tiltólistán vannak az oltatlanok stb.


Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a vírus több veszélyt rejt magában, mint amennyit gondolnánk.

2021. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 sadam87 ***** válasza:
100%

"(lehet sokkal súlyosabbak, mint a vírus okozta kockázatok). "

Ezt az égvilágon semmi nem támasztja alá.

"Akkor miért érné meg mindezt kockáztatni azok számára, akikre szinte egyáltalán nem veszélyes és enyhe náthszerű tünetekkel átvészelik?"

Te elolvastad, amit előbb írtam?

"Persze valaki ebből a 30 alatti korosztályból belehalhat, de az infleuzába is meghalnak ennyien"

Nem. A szezonális influenzába évente kb. 400-900 ezren halnak meg. A COVID miatt meg 4,8 millióan haltak meg másfél év alatt (sőt valószínűleg többen is), úgy, hogy elég komoly korlátozások voltak, hogy ne legyen még magasabb a ahlálozás. Sokkal többen halnak meg, mint az influenzában. (És még csak nemrég érkezett meg a delta variáns, ami lényegesen durvább a korábbiaknál.)

"plusz oltás okozta halált is feljegyeztek már."

Ez igaz. Mennyit is? A vírusvektor alapú oltásoknál volt néhány haláleset (talán 100 körül, nem tudom most fejből pontosan) vérrög képződés miatt. Sőt, rémlik, hogy Pfizernél is volt olyan, ahol valószínűleg az oltás okozott halált, talán néhány darab. Most nem nézek utána, de összességében valószínűleg a bizonyítottan COVID oltás okozta halálesetek száma nem éri el az ezret. Ezt vesd össze a COVID halálozások milliós nagyságrendjével...

"Van 300 000 oltatlan idősünk"

Inkább 400-500 ezer. Abban egyet értünk, hogy ők a legikább veszélyeztetettek.

"na ők veszélyeztetik az eu. leterhelését, nem a fiatal egészségesek!"

Meg a fiatalok. Igen, ők sokkal kisebb eséllyel kerülnek kórházba COVID miatt. Meg amúgy is. Arányaiban nem sokkal jobb a helyzet, És többek között pont az idősek elől veszik el a helyet, ha kórházba kerülnek.

"Mégis mindenkit a védettségivel próbálnak megvenni"

Magyarországon jelenleg mihez kell védettségi igazolvány?

" tiltólistán vannak az oltatlanok stb."

???

"Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a vírus több veszélyt rejt magában, mint amennyit gondolnánk."

Ez nekem elég jó oltás melletti érvnek tűnik...

2021. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
Az az érvem, ha beoltanánk azt az 500 ezer időset, akik még nincsenek, akkor nem kellene a fiatalokat és a gyerekeket oltani. Hiszen, ha nem okoz nekik egy náthánál nagyobb gondot, akkor minek? Kórházba úgy sem kerülnének (vagy csak nagyon kevesen), ezért nem terhelődne az eu. sem. A korlátozások, karantén minden amiatt van kitalálva, hogy ne legyen halálozás. Ez neked nem logikus? Azért gondoltam arra, hogy ez csak a látszat, hogy a koronavírus enyhe tüneteket okoz, mert más magyarázatot nem találok erre, ha az oltatlanok és az oltottak is ugyanúgy megfertőzhetik azt az 500 ezret.
2021. szept. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!