Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted hogyan lehetne...

Szerinted hogyan lehetne megállítani a COVID járványt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 06:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
30%
Úgy, hogy a média végre befogná a pofáját és nem ezt a xart tolná az emberek arcába 0-24-ben! Érdekes, hogy amíg nem nyomatták,senki azt se tudta, hogy van. Mint az influenzánál, itt se kellene paráztatni a népet napi generált esetszámokkal...
2021. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 sadam87 ***** válasza:
100%

"Pontosan tudod te is, hogy mit jelent a közmorál pszichikai irányítása. Fontos. Még a legdemokratikusabb demokráciában is."

Szerintem mondjuk főleg az volna fontos, hogy az emberek tisztában legyenek a kockázatokkal. Mint ahogy látványosan nincsenek. Ha elvesztesz egy közeli hozzátartozót, az valószínleg jobben letör, mint ha azt hallod, hogy szigorúan kell védekezni még egy darabig. (Pláne ha valami reális információ van megadva, nem két hetenként mondják, hogy még két hetet kell kibírni.)

"Én ebben inkább irányítási, központi vezérlési fejetlenséget, szervezetlenséget látok, nem titkolózást."

Ezt ne nekem mondd, hanem a győri kórházigazgatónak.

"A kormány országosan sem árulja el az intenzven levő fertőzöttek számát (ez nem esik egybe teljesen a lélegeztetőn levők számával, ami nyilvános), de Svéd Tamás szerint a napi ellátás során még fontosabb lenne, hogy tudja, mennyi szabad ágy van a szomszéd kórházban. Ez viszont covidos betegeket ellátó orvosként számára sem hozzáférhető adat."

[link]

De a niylvánosság fele folytatott kommunkicáió sem csak zavaros, hanem köonkrétan nehezíti a tájékozódást. Lást pl. a naponta kép fomrában felöltött adatokat. Ennél szerintem bármelyik európai országban használhatóbb járványügyi oldal van. (Na jó, maradjunk EU-snál, azért Belorussziát lehet, hogy verjük.) Plusz nézzél rá, milyen kiemelt hírek vannak a hivatalos koronavírus oldalon.

Persze van bőven szerencsétlenkedés is, lásd pl. négy hónap kellett ahhoz, hogy megoldják, hogy ellenőrizhető legyen, sikerült-e az oltásregisztráció. (Mellesleg elvel lett volna felület, ami sokkal alkalmasabb, mint a jelenlegi.)

"Most viszont pont azokra az erősebb korlátozásokra lett volna szükség, gyakorlatilag szeptembertől, mert a nyári póráz-elengedés eredménye várható volt."

Egyetértek.

"A gazdasági katasztrofális hatás érthető nyomós ok ezzel szemben, de mint írtam is, tudni kell, mi a cél."

A kettő között kell egyensúlyozni valahogy, de tény, hogy nem mindegy, hol van a prroritás. (Úgy tűnik, nem ott, mint amit Viktor mondott szeptemberben.)

"Én speciel azt mondanám, nulla.

Semmi igazi lépcső nem volt a másodikhoz képest.

Pár logikátlan bezárás, de ennyi."

Talán az általános iskolák bezárásánka volt valami érdemi hatása, de amúgy egyet értek.

"Amit én rettenetesen hiányolok, nem csak nálunk, világszinten, az a felkészülés hiánya a második hullámra."

Egyet értek. (Én főleg az oktatást látom, pár kivételtől eltekintve hasonló a helyzet.)

"Szerintem éppen a második hullám lagymatag kezelése a baj."

Az sem volt tökéletes, de én úgy látom (meg szakértőktől is ezt olvastam), hogy főleg azok a gyenge járványkezelési korlátozások, amik még éppen elegek voltak az eredeti járványkezelés ellen, édeskevesek a brit variáns ellen. Az előző hullám gyenge kezelésének főleg annyiban van hatása, hogy sokáig elfedte a brit variáns által okozott növekedést, és így még később reagáltak rá.


Az oltás önmagában egyelőre nem fog segíteni (bár tény, hogy javít a helyzeten).

2021. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim válasza:
Boldog karácsonyt
2021. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim válasza:
17%
Feloldani az összes korlátozást, hogy hamarabb kialakuljon a nyájimmunitás. Időseket korlátozni, így talán nem szegenyedne el az ország, orwell nem így gondolja.
2021. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
64%

A svédek így próbálták.

Azóta sincs ott nyájimmunitás, de az ország igen nehéz helyzetbe került. Nagyon sok a beteg és leült a gazdaság is.

2021. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim válasza:
30%
Jah, fehéroroszországban meg nincs járvány, senkit se érdekel a vírus, mégse állt le semmi. Ugyan ez van még 100 másik országban, nem halt ki a fél emberiség
2021. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
Sehogy , mindig szórják szét!
2021. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim válasza:

Én szerintem úgy hogy az állam a lakosságnak ad mindent ingyen a védekezéshez. Maszkokat illetve szó szerint ingyenesen teszteltettem volna mindenkit. Plusz btw én mondjuk nem vezettem volna be kijárási tilalmat hanem hagytam volna, vagy esetleg, köteleztem volna a boltokat és itt leginkább élelmiszer boltok-ra értem, hogy legyen hosszú a nyitva tartásuk vagy talán egész napos.

Mert jobb részt emiatt gyűl össze sok ember.

2021. ápr. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
Pénzel
2021. ápr. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
44%
Abba kéne hagyni a hisztikeltést ,kinyitni mindent,maszkot le,és aki fosik az otthon marad a többiek meg élik az életüket,ennyi...
2021. ápr. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!