Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el tanulni?

Hogy kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés

Fiatal srác vagyok, szét vagyok esve jelenleg, testileg, fejben is.

Hogy kezdjek el tanulni pl pszichológiát? Tudom egyetem, de nem opció. Valamint mostanság butának érzem magam(szokásosnál is jobban xD), van olyan hogy csak nézek egy feladatot és bambulok, mintha nem tudnám mit akarok... Ja meg elég hajlamos vagyok felejteni.


2021. ápr. 14. 23:21
 1/2 anonim válasza:

Én azt szoktam, hogy teljes csendben tanulok. Ha fontos az aktuális lecke, akkor lassan, többször is átolvasom. Egészen addig olvasom kis (2-3 mondat) részletekben, ameddig meg nem tanulom őket. Majd továbbmegyek a következő részletre. Majd, ha végzek, akkor újra átnézem és aláhúzom a fontosabb részeit a szövegnek. Feladatoknál 2-szer 3-szor elolvasom, hogy mi is a kérdés. Ha megértettem, akkor kitalálom, hogy hogyan oldanám meg. Ha valamilyen adatot elfelejtek, akkor visszapillantok a szövegre.

De, ha nem olyan fontos akkor megjegyzem azt, amit a tanáraim mondanak az órán, mivel ezt valahogyan sikerül jobban megjegyeznem, mint bármi mást.

Ha nálad nem működik, akkor talán más okosabb lesz nálam és tud segíteni. Sok sikert!

2021. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne füvezz annyit, érd el magadnál, hogy AKARD a dolgot, ha akarod meglesz az érdeklödés, és már csak el kell kezdeni olvasni és tanulni. Keress hozzá könyveket, nézd meg egy egyetem honlapján hogy épül fel az oktatási tematika, ezek általában elérhetöek, és az alapján tudsz magadnak egy vonalat kialakítani.
2021. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!