Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lenne hogyha a világ...

Mi lenne hogyha a világ szemetét kilőnénk az űrbe?

Figyelt kérdés
Szoval gondolkodtam hogy hogyan lehetne megoldani azt a problemat hogy ne legyen szemet a Foldon es eszembe jutott hogy mi lenne ha a szemetet ra tennenk raketakra es bele lőnénk a napba és így teljesen meg is semmisül

2021. jún. 23. 17:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerinted abban mi szennyező, hogy a hulladék elég a Napban?
2021. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Mert szerinted normális lenne?
2021. jún. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Nagyon sok szemétről van itt szó, kitudja milyen hatással lenne a napra
2021. jún. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%

Nem.

A Napra nem lenne semmiféle hatással.

Itt két dolgot kell megérteni:

- ezek a anyagok hiányoznának a Földről,

- iszonyú mennyiségű energia kéne hozzá, ezt szétpöfékelve sokkal nagyobb szennyezést okozna, mint amit elviszünk!

És ez még csak arra vonatkozik, ha nincs baleset, egy rakéta se robban fel, vagy esik vissza.

2021. jún. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
10%

Aki itt ocsmány káromkodásokat küld, meg lepontoz, az nem a legélesebb kés a fiókban...

de tessék: ha ilyen nagy legény vagy, akkor írd már ide, hogy pontosan milyen hatással lenne a Napra, ha belelőnénk mondjuk 1 millió tonna szemetet?

2021. jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
0%
Azt írtam, te nagyon okos, hogy ki tudja, hogy milyen hatással lenne. Nem vagyok fizikus, nekem fogalmam sincs róla. Egyébként paranoiás vagy, mert nem én pontoztalak le, tegnap este óta most léptem be először🤣👏🏻
2021. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
0%
Magyarul mások is egyet értenek velem
2021. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
10%

Igen: sajnos van itt két hülye.

Te meg tudatlan.

Nézd meg a Nap tömegét.

Nézd meg, hogy kb. mennyi idegen anyag van benne (ezt lehet becsülni a bolygók és a többi égitest összetételéből). Ez pár %

A többi mind KÖNNYŰ hidrogén és hélium.


Mivel hatalmas hőmérséklet van benne, ezek az anyagok kivétel nélkül elemi formára szétbomolva a Nap közepén helyezkednek el, és az égvilágon semmit nem csinálnak, egyelőre.


Ha bedobsz valamit a Napba, az ugyanígy szétbomlik elemeire, és lesüllyed a közepére.


Ha majd vörös óriás lesz 5 milliárd év múlva, akkor fog begyulladni benne a hélium, amikor az pár 100000 év múlva elfogy, akkor a szén, stb.

Addig semmi nem fog ezekkel történni.


És ez meg nem titok, középiskolai ismeretekkel tudni lehet, vagy az interneten kiguglizni.

2021. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%
Felőlem még részletesebben is kifejtheted, csak a saját idődet pazarlod, mert ha a napnak meg se kottyanna, akkor sem változtatja meg a tényt, hogy retek sokba kerülne eljuttatni a napig
2021. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
De ezt mondtam én is a #14-ben!
2021. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!