Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van annak realitás...

Szerintetek van annak realitása a jövőben, hogy az ember képes lesz befolyásolni/alakítani az időjárást egy meghatározott térségben? Avagy ez inkább csak sci-fi?

Figyelt kérdés

#időjárás #Időjárás alakítása
2021. szept. 3. 08:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
egy nagyvárosnyi térségben szerintem simán (persze lehet, hogy több köze lesz a műszaki értelemben vett klímához, mintsem a természettudományos értelemben vett klímához)
2021. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
A szomszédom napozni szeretne, én meg esőt a kukoricaföldemre. A jóisten néha zavarban lehet, melyikünk kérését teljesítse, mert amúgy jófej a szomszéd is, meg én is...
2021. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 belapus ***** válasza:
100%

A kérdés a mérték, mert már most is vannak módszerek némileg változtatni a várható időjáráson, igaz, rövid távon.

A jégesők lehetséges károkozását már - némiképp - tudják mérsékelni.

2021. szept. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Totális irányítás nem lehetséges, de a jégesők részben megakadályozhatóak. Illetve az esőfelhők adott ponton "kifacsarhatóak", hogy ott essen ki belőle a csapadék, ne később. Ezek már ma is lehetségesek. De a semmiből esőt csinálni vagy egy hurrikánt eltéríteni, az nem megy, és jó eséllyel nem is fog.
2021. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy pár alkalmi lokális, kisebb belenyúláson kívül jobb ezt nem is piszkálni.

Nagyobb befolyásolások olyan ok-okozati láncot indíthatnak el és kiszámíthatatlan eredménnyel, hogy ami egy helyen segít, máshol katasztrófát okozhat.


Olyan belenyúlás nincs, ami ne járna az előny mellett máshol hátránnyal is.

Elképzelhető, hogy mi lenne akkor, ha pl. az Ugandában megcsinált eső miatt az elmaradna Botswanában.

Ezt még egy világkormány alatt egyesült Föld esetén is nehéz lenne kipolitikázni, hát még külön országokkal.


Ezért én azt mondanám, hogy még ha elvben képesek is leszünk rá, sem lesz megvalósítható.

2021. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Elég jól kezdjük már fefűteni a bolygót, bár lehet nem ez volt a cél.
2021. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!