Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kilogikázni egyszerűbb mint...

Kilogikázni egyszerűbb mint megtanulni?

Figyelt kérdés

A memóriafogas fogalma jutott először eszembe, de ez egy kicsit más. Egy volt osztálytársam úgy jegyezte meg hogy a konvex/konkáv alakzatból melyik-melyik, hogy hozott magában egy olyan szabályt, mindkettőben emberek bújkálnak. Aki a konkávban van, az bátran kiálthatja, hogy ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ (konkÁÁÁÁv), mert el tud bújni úgy, hogy nem látják.

Nekem meg ilyen a dióda anódja katódja közötti különbség, igaz én a rajzjelét hívom segítségül: Az a katód, ami olyan mint egy fordított K betű, és mivel ott van egy vonal is, így nekem azt is jelzi, hogy az a negatív pólusa. Másnak is van olyan amit képtelen megtanulni, de mindig gyorsan kilogikázza? Tudtok példákat mondani?



2021. okt. 23. 13:57
1 2
 11/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amiről te beszélsz az nem kilogikázás, hanem memorizációs segédlet. És működik, nagyon is jól.

Sok mindenre használható.

A nagy memóriabajnokok is használnak ilyeneket, csak láthatóan sokkal jobb hatásfokkal, mint az átlagember.

2021. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, valóban fogalmi problémák vannak, ha te kekeckedésnek érzel egy gondolatmenetet. Ami ráadásul nem is rólad szól, hanem fogalmakról. Egyébként hidd el, történelemben a magolás pont annyira haszontalan, mint másban, és ha lehet mondani, abban sokkal több a logika, mint egyes emberek cselekvésében. Sőt, sokkal több a szabály. Az is csak a te értelmezésed, hogy semmit nem keverek össze. Ilyent közvetve sem állítottam, annál inkább hangoztattam a világos szóhasználat előnyeit, a definíciók fontosságát (de véletlenül sem kizárólagosságát). Az emberek sokfélék sokféle képességgel és ismerettel, sőt, vannak, akik külön algoritmusokat találnak ki dolgok megjegyzésére, mert az ember az ismeretei egy részét asszociatív úton "kapásból" tudja, másokat "kellően gyorsan", azaz megfelelő gyakorlattal tudja, másokat rövid gondolatmenet után (logikával), megint másokat pedig a dolgok alapos véggigondolásával, esetleg utánanézéssel. Függően attól is, mit milyen gyakorisággal használ.
2021. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!