Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Erősebb szelekbek hogyan...

Erősebb szelekbek hogyan tudnak a nagy terebélyű magas fák ellen állni a külső hatásoknak?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy amilyen nagy és terebélyes egy fa a föld felett, épp olyan nagy és terebélyes a föld alatt is a gyökérzete.

Ha nem is pont akkora, de egyenesen arányos a kettő.

2022. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

- Erős gyökérzettel

- Erdőben a fák egymást is védik a széltől

- Nagyon erős szélben ennek ellenére előfordul, hogy a fa nem tud ellenállni. Volt rá sajnos nem is egy példa.

2022. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még én is ellenállok az erősebb szeleknek, pedig sokkal kisebb és gyengébb vagyok, mint egy fa. És még hatalmas gyökérzetem sincs, csak egy gagyi kínai cipőm. Ez így nem hangzik tudományosan, viszont igaz.
2022. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3 a téged érő szelek más természetűek, és nem a gyökérzetben kell ellenállómnak lenni ehhez. Sokkal feljebb. A tetőn.

Amúgy a fák rendkívül hajlékonyak, és valóban a gyökérzet megtartó ereje számít. Ezt ott lehet igazán érzékelni, ahol a savas esők és egyéb hatások miatt a talaj elsilányodik, a gyökérzet elsatnyul. Hegyekben számos helyen látni hatalmas letarolt erdősávokat, ahol 20-50 m szélességben kilométer hosszan dőlt el majd minden fa. Nincs vagy alig van mélygyökerük.

2022. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!