Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a jövő tudósai meghajlítják...

Ha a jövő tudósai meghajlítják a teret, annak mennyire lesznek súlyosak a következményei?

Figyelt kérdés
A gyerekek attól még lemehetnek focizni?

2022. ápr. 16. 02:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

A jelenlegi tudosok is hajlitjak a teret maguk korul kisebb nagyobb mertekben, testsulyfuggoen.

A jovo diakjai majd legfeljebb hajla palyan is tudnak majd jatszani.

2022. ápr. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
A teret minden hajlítja ha csak minimálisan is aminek van tömege, tehát gravitációsja is.
2022. ápr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1-2.: Én a súlyos következményekről kérdeztem, tehát nem ezekre a piszlicsáré, jelentéktelen dolgokra gondoltam.
2022. ápr. 16. 10:58
 4/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Hát kérdező ezt aztán jól megválaszoltad. :)
2022. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nagyon kövér, akkor jobban hajlítja a teret maga körül, de a kóros elhízásnak valóban lehetnek súlyos következményei is.
2022. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Focizni akkor mehetnek le a kész a lecke. :)
2022. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TappancsMancs ***** válasza:
84%

Nehéz erre használható választ írni, ezért is viccelődtem vele. Sok olyan technológia van, ami már eddig is nem kis kárt okozott, gondolom mindannyian tudnák sorolgatni ezeket. A DDT növényvédőszert is világszerte javában használták és kiderült, hogy mennyire káros, akut toxicitás, krónikus toxicitás, rákkeltő hatás. Majd egy másik nagy eset a CFC gázok amik lebontották az ózonpajzsot. És ezek csak klasszikus jellegű példák, van még bőven.


Szóval nem lehet tudni. A gmo növényekről sincsenek az országok jó véleménnyel, mert ismeretlenek a hosszútávú hatásai, és ezért inkább elzárkóznak az államok tőle.


Előbb az efféle károkozások listáját nézném át egy nagyon teljes listában. Utána térnék rá a kérdésre... :)

2022. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:
*tudnánk
2022. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mintha azt kérdeztem volna, hogy volt-e a hétvégén súlyos közlekedési baleset, és azt válaszolták, hogy igen, az 1 éves járni tanuló Pistike elesett, és elsírta magát.

"jövő tudósai" - még nem létező (mértékű) dologra utal.

Ha a jövő tudósai JELENTŐSEN meghajlítják a teret...

Pl. nem lehet focizni, mert magától a térgörbület aljába gurul a labda, ill. ellenkezőleg hajlik a tér, a pálya közepén nagy púp lesz...

2022. ápr. 16. 11:45
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

"Pl. nem lehet focizni, mert magától a térgörbület aljába gurul a labda, ill. ellenkezőleg hajlik a tér, a pálya közepén nagy púp lesz..."

Lehet, hogy így lesz, de egyelőre - ahogyan magad is írtad - egy nem létező dologról beszélünk, vagyis csak a fantáziád szab határt annak, hogy milyen topológiájú focipályán fogak játszani a még nem létező gyerekek.

2022. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!