Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sok okos ember könyveket...

Sok okos ember könyveket olvas de mi az oka annak hogy sok könyv semmit sem mond?

Figyelt kérdés

Cuki kérdés következik!


Nem tartom magam okos embernek, csak intellingensnek. Nekem ilyen ügyvédi agy meghaladja a képességeim.

Regényt nem szoktam olvasni, időpocséklásnak gondolom.

Viszont pszichológiát, tréningkönyveket igen. Na mar most, nem tudom én hanyadik könyvet rágom el, de azt veszem észre, hogy amiket leírnak benne, azokat magamtól is tudom. Tiszta pénzkidobás, és teljesen elment a kedvem a könyvolvasástól. Tehát most akkor hogy jön az össze, hogy sok okos ember könyvekből tanul? Persze az orvoslás téma az megint más, arról valóban olvasni kell.

Totó: Tippeld meg a korom!


2022. ápr. 27. 11:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Aki sokat tanult így könyvekből az írja már le milyen témákban olvas.
2022. ápr. 27. 11:46
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sokadik ugyan olyan könyvet olvasod nyilván lesz sokminden ami ugyan az a kettöben. Én ha úk anyagot tanulok, mint most(hobbibol), akkor neglesem az elmèletèt, aztán pàr feladatban begyakorlom, hogy magabiztosan menjen, majd haldok tovàbb. Amennyiben valami azt mondja el amit ismerek, azt csak àtolvasom, nyilván nem fogom az Ohm törvényt meg a Kirchoff törvènyeket 100adjára is átnyálazni, amikor mennek. Sokszor csak egy egy fejezetet olvasok el ami èpp kell.
2022. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És én saját jegyzetet készítek a könyböl, ha èpp fontosnak tartom, így szàmomra érthetöbben tudom tagolni a dolgokat ès jobban is emlèkszek rá.
2022. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az okos ember amikor könyvekből tanul, akkor olyan könyveket választ amik számára még nem ismert információkról szólnak, vagy épp azokat az információkat részletesebben vagy mondjuk más megközekílésből taglalják.
2022. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hiszek abban, hogy a könyv önmagában egy szent dolog lenne. A könyv az egy forma, a tartalom a lényeg. A populáris pszichológia és tréningkönyvek pedig valóban nem túl tartalmas könyvek. Ahogy a regény könyvek közül a ponyvaregények és romantikus tiniregények sem.
2022. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az "okos ember" egyrészt szerény (khmm), és olyan dolgokról tud igazolást szerezni, amiről eddig csak remélte, hogy jól tudja, másrészt képes olyan könyveket kiválasztani, amik számára új infót vagy új megközelítést is tartalmaznak.

"Tippeld meg a korom" - Szerintem kb. 12 éves lehetsz.

2022. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert mostanában inkább az okosabb, intelligensebb emberek szoktak könyveket olvasni. Amúgy semmi bajod nem lesz egy regénytől. Szórakoztató kikapcsolódás és ha mást nem a szókincsed és az olvasási készséged fejleszti.
2022. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tipp:

14-16 éves vagy



1000%-san biztos tipp:

1 másodperces - ∞ éves vagy

2022. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
32 vagyok
2022. ápr. 27. 13:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én nyertem

8-as vagyok

2022. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!