Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Zavar téged, hogy egy olyan...

Zavar téged, hogy egy olyan korban születtél ahol az űrutazás (neked) gyakorlatilag lehetetlen?

Figyelt kérdés

Van ez az idézet:

"“We are the middle children of history. Born too late to explore earth, born too early to explore space.”


Gyerekkorom óta az űrutazásról fantáziálok, arról, hogy milyen marha jó lenne felfedezni akár csak a naprendszert, de a galaxist még inkább (tudom, hogy jelen fizikai tudásunkkal és megoldásunkkal kb. lehetetlen), de mindig mindig előjön ez a gondolat, hogy egy eléggé "unalmas" korba születtem. A Földről kb. mindent tudunk, innen kilépni meg szinte lehetetlen, jelenleg.


Ha az emberiség túljut a klíma problémát, és nem öli meg magát, akár pár száz év múlva simán kolonizálhatná a naprendszert, ami szerintem nagyon király dolog, és milyen jó lenne a részese lenni...


2022. máj. 16. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy picit, de annyira azért nem frusztrál. Igazából minden kor emberének megvoltak a vágyai, nekünk az űrutazás jutott. Ha az megvalósul, lesz más.
2022. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem zavar.
2022. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Zavar, de ez van. Nekem itt is van elég felfedezni való, nem érdekel, hogy más már rajzolt térképet. Van megrögzött Wazer ismerősöm, aki egy csomó kistelepülést "feltérképezett".


Esetleg lefagyaszthatod magad halálod után, hátha a jövőben föl tudnak támasztani. (Komolyan. A cryonics szóra keress rá.)

2022. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
71%
Szerintem ne hidd azt, hogy a jövő emberének annyival izgalmasabb lesz az élete, mint neked. Nagyon kevés embernek adatik meg valami nagynak a felfedezés öröme, legyen az bármelyik korban. Ha beleszülettél volna a csillagközi érába (ami nem pár száz, inkább pár ezer év innentől), ugyanúgy meglennének a vágyakozásaid valami olyan dologra, amit nem kaphatsz meg, ez igazából alapvető emberi természet. Ugyanúgy azt mondanád, hogy hát ez az élet eléggé unalmas, de ha ezer évvel később születtem volna, amikor elkezdjük építeni az első megastruktúrát, az milyen király lett volna. A tapasztalataink relatívak, mint a vágyaink. Bármilyen korba születünk bele, az lesz az abszolút norma, és onnantól lehet vágyakozni bármire. Úgy képzeld el, hogy sci-fi írok mindig lesznek. Már az ókorban is voltak, ma is vannak, és bizonyára 10.000 évvel később is lesznek.
2022. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nagyon örülök neki. Az ember a földre való, az idegrendszerének, testének a földi élet és a természet közelsége kell, én ezt vallom és szerintem a tudomány módszereivel is lehetne ezt bizonyítani. Nekem Budapest is elviselhetetlen, nemhogy a világűr.
2022. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
150 éve még villany se volt, ma meg csak úgy jön a vezetéken. Hol volt a világháló 3 évtizede? Mit tudtunk a DNS szerkezetéről és az egyéb biokémiai folyamatokról 100 éve? Folytassam?
2022. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok száz űrhajós sci-fi elolvasása után bátran mondhatom, hogy igen, nagyon sajnálom :( Aztán belegondolok a valóságba, a létező valós távolságokba és mellé a fizikai szabályokba, és rájövök, hogy nem nekem való lenne az. Ilyen mindenbe belekapok figura vagyok, ha valami nem tetszik vagy megunom akkor odébb állok. Nos, egy űrhajóban ezt nehezen tudnám kivitelezni... Szóval marad a plátói szerelem a képzeletemben szereplő naprendszerekbe és bolygókra való utazások iránt :)
2022. máj. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igazából baromira nem tudunk mindent és még azt sem merném kijelenteni, hogy mindenhol jártunk, mindent láttunk, ez a felfogás szerintem minden korban megvolt pár emberben: áh már mindent tudunk, mindent láttunk ami érdekes, pedig ez nincs így, egyáltalán nincs így, a következő lépcsőfok mindig ott van az orrod előtt csak észre kell venni. Szerintem Newtonnak nehezebb volt felfedezni az erőtörvényeket, meg új matematikai módszertant fejleszteni hozzá, mint megalkotni ma a qvantum elméleteket és a rel. elméletet összekötő elméletet, matematikát? Szerintem aki azt mondja igen az elég szűk látókörű, inkább a kor szellem béklyózza az embert nem pedig valós korlátok.
2022. máj. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Minden fontos dolog itt van a Földön. Hova a fenébe akarna egy épelméjű ember utazni az űrben?


Maximum egy hét súlytalanságban a Föld körül az, amit szívesen bevállalnék a hatalmas kockázat ellenére is. De alváshoz, tisztálkodáshoz, evéshez, stb. akkor is jó lenne egy gravitációs modul az űrhajón.

2022. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

"Minden fontos dolog itt van a Földön. Hova a fenébe akarna egy épelméjű ember utazni az űrben?"


Ezt mondhatna Kiss Pista bacsi is egy tiszai zsakfaluban:

"Minden fontos dolog itt van a faluban. Hova a fenébe akarna egy épelméjű ember utazni a falun kivulre?"

2022. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!