Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minek hívják azt a tudományága...

Minek hívják azt a tudományágat, amiből megtudhatom, hogy milyen összefüggésben áll a táplálkozás hiánya és az alváshiány az orr természetes védelmével?

Figyelt kérdés

#szaglás #frusztráció #Orr védelme #Mérgező szagok #Szagintolerancia #Idegmérgek
2023. márc. 9. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügynek. Ami az emberi élet számos területével foglalkozik.
2023. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Biológia, orvostudomány.
2023. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezek túl nagy témakörök.
2023. márc. 9. 13:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy érthető-e, de az "orr természetes védelme" alatt szagtoleranciát értem.
2023. márc. 9. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Mármint arra gondolsz, hogy az orrod nem kezdi el egy idő után "ignorálni" a szagokat, ahogy normális lenne?

[link]


Vagy olyan szagokat érzél amit más nem? Vagy ugyanazt mint mások, csak jobban irritál?


Amúgy ezek szerintem leginkább neurológiai tünetek lennének, bár az utóbbi kettő esetleg lehet pszichológiai is.

2023. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem a linkelt betegségről \ eltorzulásról van szó.

Egyrészt olyan szagokat érzek, amiket mások (99+%-a az embereknek) nem, másrészt pedig ezek nem egyszerűen "jobban irritál"-nak vagy "még jobban" vagy "sokkal erősebben", hanem ez teljesen más jellegű fájdalom. Semmihez sem hasonlítható és tovább nem jellemzem.

Az idegrendszer táplálékból és nyugodt időből (minőségi és mennyiségi alvásból) épül fel (meg lehet, hogy más tényezők is vannak). Az orrnak összeköttetésben kell állítani az idegrendszerrel, azonban nem gondolnám, hogy csak az idegrendszer lenne az oka, hiszen az orr is egy testrész.


Még a kérdés feltevésekor ezt és más dolgokat is terveztem írni, de végül röviden tettem fel a kérdést.

"Nem tudom, hogy az elmúlt 2-2,5 évben hány éjszakám volt, ami nem volt zavartalan, de 1 hónapnál semmiképpen sem tesz ki többet."

Remélem, hogy a biológia nem marad figyelmen kívül, ha az előző mondatot is figyelembe veszed és a kellő prioritást kapja. És ez még csak az alvás volt...

2023. márc. 10. 20:58
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Az orrban lévő szaglóreceptorok is az idegrendszer részei. Neurológus/pszichológus/alvásszakértő - így ebben a sorrendben javaslom. Illetve először háziorvos, de ne engedd, hogy lerázzon beutaló nélkül. Vagy magán, ha van rá pénzed.
2023. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!