Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A vörösiszap belekerült a...

A vörösiszap belekerült a folyóvízbe. Lenne két kérdésem?

Figyelt kérdés

1. Gipsszel semlegesítik. Ezekután lehet még élet a folyókban?

2. Ha esetleg nem sikerül semlegesíteni mielőtt belekerül a Dunába, akkor a csapvizet nem lehet használni?


Kicsit zavaros ez, inkább megkérdezem, mielőtt hüłyeséget mondanékbárkinek :)


2010. okt. 6. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a vörösiszap álltalában radiokativ.

Azt mondták ez nem az, de én nem akarom elhinni és még ott vannak a nehézfém ionok.

2010. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben pedig azt mondják...

A gipsz azért kell mert megköti az iszapot, ez nem teljes semlegesítés. A folyókban biztos lesz élet de károsodás is...

A csapvizet lehet használni, itt a szomszédos településekben is... ez a talajvizet fogja roncsolni használhatatlanná tenni...

2010. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

A radioaktivitásnak s vannak fokozatai, sőt van olyan is, hogy háttérsugárzás... senki sem él radioaktivitás-mentes környezetben:P

Élet lesz a folyókban, rendesen hígítják is a vizet (a Tisza cián-katasztrófája után is van...), valszeg a horgászok nem fognak nagyon örülni, mert a halakban hajlamosak felhalmozódni a mérgek...

Ami a csapvizet illeti...ideje beszerezni egy szűrőt:p

2010. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D a talajvíz is megtisztul egy idő után vagy nem?
2010. okt. 6. 19:45
 5/14 anonim ***** válasza:

ENNYI MARHASÁGOT ÖSSZEHORDANI ALAPVETŐ KÉMIAI ISMERETEK HIÁNYÁBAN AZÉRT MÁR TÚLZÁS! MIÉRT KELL A KÉRDEZŐT FÉLREVEZETNI? EGYIK FELSZÓLALÓ SE MONDOTT KÖZEL SE IGAZAT KÉMIAILAG TELJESEN NONSZENSZ A HÁROM ÍRÁS.

A vörösiszap nem rádióaktív csak annyira amennyire a világon bármelyik ásvány! Semmiféle nehézfém ionok nicsenek benne mivel egyedül a nátronlúg ionos az összes többi alkotó vízben oldhatatlan. Az iszapot nem lehet közömbösíteni! A gipsszel csak a lúg pH-ját lehet csökkenteni mivel a gipsz CaSO4*2H2O részlegesen reakcióba lép a NaOH-al és kalciumhidroxid + nátriumszulfát keletkezik ami már nem olyan maró.

2010. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

egy idő után... de ilyen mértékü szennyezés esetén lehet, hogy az több évtized..


egyébként igaz, az állandó háttérsugárzás is magasabb, mint ennek a radioaktív értéke.

2010. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 19:35-ös hozzászóló nem mondott alapvetően rosszat csak annyira kiakadtam az előzőeken hogy nem láttam a méregtől sorry! Amikor az ember vesz szenet annak is van rádiaktív sugárzása, mivel a földnek is van.
2010. okt. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ is! Régen volt kémia óránk és semmire nem emlékszem belőlük, akkor is kb nulla amit tanultunk :(

Igazából a radioaktivitástól én személyszerint nem tartok, egyrészt budapesti vagyok, másrészt nem atomkatasztrófa történt. Ha felrobbant volna Paks (amit kétlek, hogy megtörténne) akkor rettegnék. Amúgy a tévé is sugároz minimálisan pedig a szobában van.. legalábbis ha jól tudom :)

Viszont a magas pH érték miatt nagyon aggódom, mert egyrészt ökotudatos is vagyok, meg ugye felmerül az emberben ilyenkor hogy milyen hatásai lesznek a környezetre, a területen élőkre, meg a Dunára stb. Meg ugye a gipszes pH visszaállítást csak laboratóriumban tesztelték eddig. Kíváncsi vagyok mi lesz a végeredmény...

2010. okt. 6. 20:17
 9/14 anonim ***** válasza:

"Meg ugye a gipszes pH visszaállítást csak laboratóriumban tesztelték eddig. Kíváncsi vagyok mi lesz a végeredmény."


Sokat nem lehet várni mert a lombikban meg a folyóvízben egész más a helyzet. Én dolgoztam olyan teamben ami a laborszintű vegyszergyártást nagymennyiségű gyártásra tette át és sok reakció nagyban egész másképp zajlik le.Egy lombikban meg a folyóvízben egészen más a helyzet.

Közömbösíteni sósavval lehetne de akkor meg elkezdődne oldódni a vasoxid ami nem jó az élővilágnak.

2010. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jesszus :O

Az szép... remélem jól alakul a helyzet :S

2010. okt. 7. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!